Kaszubi domagają się zamknięcia wystawy "Nasi chłopcy" » Kaszubi żądają zamknięcia kontrowersyjnej wystawy pod nazwą „Nasi chłopcy. Mieszkańcy Pomorza Gdańsk... TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!? » Dwaj członkowie zarządu GPEC-u, w którym Lipsk ma 83 proc. udziałów a Gdańsk 17 proc., Marcin Lewand... Formela: Tusk na wojnie z milionami obywateli » „Donald Tusk jest na wojnie z ponad 10 mln obywateli, którzy wybrali inaczej, niż on uważał. I te ko... Janusz Szewczak: Budżet klęski ekipy Tuska » „Minister Domański wiezie nas autostradą ku katastrofie finansów publicznych. Czegoś takiego nie był... Nie mówili o sobie "nasi chłopcy" - nie mieli "niemieckich kolegów" » Byłem na wystawie o infantylnym tytule "Nasi chłopcy". Wykorzystano na niej moje książki. Szkoda, że... Gdański protest przeciwko haniebnej wystawie "Nasi Chłopcy" » „Miliony Polaków szło do walki przeciwko niemieckiemu najeźdźcy. Przeciwko niemieckiemu Wermachtowi.... Czas na rząd ocalenia państwa. "Tusk jak bezpaństwowiec" » Po dojściu do władzy Donalda Tuska i jego ekipy nasza demokracja stawała się coraz bardziej fasadowa... Nie jeden wyrok, a więcej. Nadal figuruje jako karana. Siedziała w wię... » Anna Kanigowska, "opiekunka" Jerzego Ż. i informatorka Onet.pl, ma za sobą kilka, a nie jeden wyrok ... LIst Czesława Nowaka ze Stowarzyszenia 'Godność' do Prezydenta Karola ... » PanKarol NawrockiPrezydent Elekt Rzeczypospolitej PolskiejSzanowny Panie Prezydencie,Drogi Karolu!Pi... Gdańsk zagłosował przeciw swojemu synowi. Co się tu z nami porobiło?Gd... » W Gdańsku mamy morowe powietrze. Na ulicach miasta – od Sobieszewa po Osowę – twarze ludzi są poważn...
TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!?
sobota, 02 sierpnia 2025 18:39
TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!?
Dwaj członkowie zarządu GPEC-u, w którym Lipsk ma 83 proc.
Wybrzeże weźmie bonus...
sobota, 05 lipca 2025 09:52
Wybrzeże weźmie bonus...
Gdańskie Wybrzeże wraca na tor przy Elbląskiej. W zaległym meczu
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
środa, 30 kwietnia 2025 22:06
Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
Stosunkowo niedawne zauroczenie muzyką Mingusa, mogę jedynie

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Marek Kacprzak konsulem honorowym Republiki Austrii w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
niedziela, 17 marca 2013 14:26

Ambasador Republiki Austrii w Polsce dr Herbert Krauss, powołał Marka Kacprzaka na urząd konsula honorowego w Gdańsku. Podniosła uroczystość odbyła się 15 marca w Sali Białej Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku.


Uczestniczyli w niej czołowi przedstawiciele grodu nad Motławą, województwa pomorskiego, austriaccy konsulowie z innych miast Polski i liczni trójmiejscy konsulowie innych państw, a także znamienite osobistości ze świata gospodarki i kultury oraz Austriacy mieszkający na Pomorzu.


alt



Wicewojewoda pomorski Michał Owczarczak (na zdjęciu powyżej) wspomniał o wizytach i rewizytach władz Polski i Austrii, do których doszło w 2011 roku. Wspomniał o 800 austriackich firmach funkcjonujących w Polsce i o ósmym miejscu Austrii jako zagranicznym inwestorze w naszym kraju. Wicewojewoda Owczarczak zaapelował, aby dzięki powołaniu nowego konsula obywatele Austrii czuli się na Pomorzu komfortowo i bezpiecznie. Jako przedstawiciel polskiej władzy wyraził też gotowość do współpracy z nowym konsulem.


W imieniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza życzenia owocnej współpracy z władzami miasta złożył wiceprezydent Wiesław Bielawski, który przekazał upominek w postaci grafiki przedstawiającej nasze miasto w okresie XVIII wieku.


alt



Ambasador Republiki Austrii w Polsce dr Herbert Krauss (na zdjęciu powyżej), powiedział, że w pomorskim swoje siedziby ma w sumie 19 austriackich firm, w tym m.in. 8 w Gdańsku i 6 w Gdyni. Austriackie Forum Kultury w Warszawie od dawna ściśle współpracuje z Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, Teatrem Atelier w Sopocie, a także z wiodącymi gdańskimi galeriami i Uniwersytetem Gdańskim. Przez kilka ostatnich lat istotnie nie było konsula honorowego Austrii w Gdańsku, ale nowo powołany z pewnością będzie rozwijać i wspierać potencjał istniejących więzi gospodarczych i kulturalnych.


alt


Prezydent Stowarzyszenia Konsulów Honorowych w Polsce, Maciej Dobrzyniecki, konsul honorowy Królestwa Hiszpanii w Gdańsku, dokonał swoistego podsumowania, mówiąc, że w Trójmieście mamy 8 konsulatów generalnych i 21 honorowych. Ponowne powołanie nowego konsula honorowego Austrii w Gdańsku oznacza istnienie u nas łącznie 30 placówek konsularnych.


alt

Nowy konsul Marek Kacprzak odbiera gratulacje od konsul Chin w Gdańsku



Kacprzak urodził się w 1971 r. w Łodzi, studiował prawo w Toruniu i Ratyzbonie. Obecnie prowadzi kancelarię prawną w Gdańsku specjalizującą się w prawie gospodarczym. Zna język niemiecki i angielski. Zabierając głos wspomniał o przynależności obu państw do Unii Europejskiej, Austrii od 1995 roku i Polski od 2004 roku. - Łączy nad również turystyka. Po Niemcach, pod względem ilości narciarzy korzystających z austriackich ofert, Polacy zajmują drugie miejsce. Będę się starał popularyzować walory turystyczne Austrii zarówno te zimowe, jak i letnie. Współpraca gospodarcza obu państw jest bardzo interesująca i będę się przyczyniał do jej integracji i rozwoju, powiedział Marek Kacprzak, honorowy konsul Austrii w Gdańsku.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież