PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:16
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
Jeszcze tydzień temu trudno było w to uwierzyć. Koszykarze Trefla
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 września 2023 12:29

Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.


15 października 2023 r., w nadchodzących wyborach zdecydujemy, czyja i jaka będzie Polska. Nasza Ojczyzna nie może dostać się w ręce ludzi nieodpowiedzialnych lub o niejasnych intencjach. „Bezpieczna Przyszłość Polaków” – to nie tylko hasło. To konieczność, którą zagwarantować może jedynie Zjednoczona Prawica. 31 sierpnia 2023, w kolejną rocznicy zwycięskich strajków „Solidarności”, wydaliśmy jasne stanowisko w tej sprawie.

Równocześnie odbędzie się referendum o fundamentalnym znaczeniu dla przyszłości państwa oraz jego obywateli. I tylko mocna odpowiedź: „4 x NIE” zamknie definitywnie drogę do ewentualnych, po wyborach, szkodliwych zmian w obowiązującym systemie prawnym - możliwych przecież ze strony ugrupowań powolnych obcym wpływom.

Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, jeszcze raz zwracamy się do wszystkich Polaków dobrej woli, do byłych i obecnych członków wielomilionowej kiedyś "Solidarności", którą współtworzyliśmy, i za którą szliśmy do więzień… Opozycja, aby wygrać wybory i zablokować referendum, stosuje zastraszanie i kłamstwa na niespotykaną dotąd skalę. Trzeba to wytrzymać, nie dać się zastraszyć - pójść do urn, wziąć też udział w referendum. I zwyciężyć!

W imię tamtych ideałów głosujmy na listę nr 4 - Prawa i Sprawiedliwości, gromadzącą wszystkich kandydatów Zjednoczonej Prawicy. A popierając w nadchodzących wyborach jej program oraz wszystkich jej kandydatów, Stowarzyszenie "Godność" prosi o zwrócenie szczególnej uwagi na wartościowe osoby związane z jego środowiskiem. Polecamy je, bo wiemy, że na pewno nie zawiodą. Oto one:

Do Sejmu:
w Gdańsku, okręg wyborczy nr 25 - Kacper Płażyński, poseł obecnej kadencji. Na liście PiS jako numer 1. W Sejmie jest przewodniczącym Komisji do Spraw Unii Europejskiej i wiceprzewodniczącym Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Bardzo aktywny również w swoim, gdańskim okręgu wyborczym. Jako były kandydat na prezydenta miasta z dużą ilością zebranych głosów, dobrze zna jego problemy i często upomina się o ludzi skrzywdzonych decyzjami władz Gdańska. Cieszy się zaufaniem i poparciem mieszkańców Wybrzeża, do czego przyczynia się jego społeczna wrażliwość a także dobra pamięć o ojcu, Macieju Płażyńskim – wojewodzie pomorskim i marszałku Sejmu.

w Gdańsku, okręg nr 25 - Kazimierz Smoliński, poseł dwóch ostatnich kadencji, bardzo aktywnie działający także na terenie województwa pomorskiego. Przeprowadził m.in. ustawę przekazującą teren Westerplatte w gestię państwa, co zakończyło obstrukcyjne działania władz Gdańska i ułatwiło ekshumacje poległych Westerplatczyków, przebudowę ich cmentarza oraz prace nad powstaniem Muzeum Westerplatte. Jest przewodniczącym Sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych oraz członkiem Komisji Sprawiedliwości a także Komisji Finansów Publicznych. Często występuje w mediach lokalnych i ogólnopolskich.

w Warszawie, okręg nr 19 - Adam Borowski, aktywny działacz "Solidarności" od 1980 do 1989 roku. Odważny i ofiarny żołnierz struktur podziemnych „S”. Były więzień polityczny. Założyciel i szef znanego wydawnictwa "Volumen" (około 300 książek historycznych), popularyzującego m.in. ludzi i historię "Solidarności". Zawsze wierny etosowi tego ruchu, społecznik i bezkompromisowy komentator polskiego życia społeczno-politycznego. Adam Borowski jest Honorowym Członkiem Stowarzyszenia "Godność".

w Warszawie, okręg nr 19 - Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Zna i dobrze rozumie problemy tych środowisk - z okresu wojny, jak i okresu PRL. Wielokrotnie wykazywał pomoc i szacunek wobec spraw przez nas podnoszonych, zarówno w odniesieniu do troski o osoby szczególne zasłużone, jak i naszych opinii dotyczących bieżącego życia społecznego czy politycznego w Polsce. Zawsze godnie reprezentuje polski, patriotyczny punkt widzenia podczas państwowych świąt i uroczystości w kraju i za granicą;

w Warszawie, okręg nr 19 - Adam Marian Gajkowski, to kandydujący z okręgu Warszawa i Zagranica przedstawiciel Polonii. Były działacz gdańskiej „Solidarności”, przywódca strajku i więzień polityczny stanu wojennego. Szykanowany i pozbawiony możliwości pracy, wyemigrował do Australii, gdzie działa społecznie na rzecz Polski. Przed 18 laty współtworzył a następnie kierował organizacją "Nasza Polonia", która ożywiła polską społeczność. Adam Gajkowski dobrze zna problemy Polonii na świecie. Utrzymuje też stałe kontakty ze Stowarzyszeniem "Wspólnota Polska" i polskimi placówkami dyplomatycznymi. Decyzją zarządu Światowego Stowarzyszenia Republika Polonia został nominowany do kandydowania w wyborach 2023. Od wielu lat jest też członkiem Stowarzyszenia "Godność".

Do Senatu:
- na Powiślu i Żuławach, okręg nr 67 - Natalia Nitek-Płażyńska, energiczna założycielka Fundacji "Łączy nas Polska". Kilka lat temu w swoim zakładzie pracy stanęła w obronie godności pracowników, których obrażał niemiecki pracodawca używający języka z okresu hitlerowskiej okupacji. Dzięki konsekwentnej postawie i uporowi, będąc przekonana, że broni także honoru Polaków, wygrała proces w Sądzie Najwyższym. Swoje doświadczenia z okresu sądowych zmagań przekuła w pożyteczną inicjatywę. Jej fundacja prowadzi m.in. akcję edukacyjną mającą na celu uświadamianie młodym Niemcom, jakich zbrodni ich rodzice i dziadowie dokonywali w Polsce. To działalność niewątpliwie potrzebna, również w kontekście starań o wojenne reparacje.

- w Białej Podlaskiej, okręg nr 17 - Grzegorz Bierecki, senator trzech ostatnich kadencji, wiceprzewodniczący senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Jeden z najbliższych współpracowników Lecha Kaczyńskiego, począwszy od roku 1990, czyli ich działalności w Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Działacz gospodarczy, współzałożyciel i animator sieci Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, czego zwieńczeniem było m.in. przewodniczenie Światowemu Związkowi Kas Kredytowych. Jako senator skutecznie wspiera rozwój swojego regionu wyborczego - Podlasia. Przyjaciel i doradca gdańskiego środowiska byłych więźniów politycznych.

- w Ostrołęce, okręg wyborczy nr 46 – Robert Mamątow, senator trzech ostatnich kadencji, aktywny członek senackiej Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Działacz NSZZ "Solidarność" od 1989 roku. Założyciel Porozumienia Centrum w Ostrołęce. Od wielu lat działający z sukcesami w swoim okręgu wyborczym na polu gospodarczym i społecznym. Wierny ideałom "Solidarności", Honorowy Członek Stowarzyszenia "Godność".

Zarząd Stowarzyszenia "Godność"
wraz z Członkami

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież