Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
środa, 27 września 2023 18:57

Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna, którą kieruje, powstała 10 lat temu na mocy przepisów o komercjalizacji placówek medycznych, którą rząd Tuska i Kopacz wprowadził, przekonując, że szpital w rejestrze handlowym jest lepszy niż szpital w zasobie publicznym.


Prezes D. Kostrzewa chwalił publicznie marszałka Mieczysława Emila Struka, b. "towarzysza naczelnika Jastarni", który jak robot da Vinci nawigował tą pierwszą pionierską operacją zamiany leczenia w sprzedaż "asortymentu usług" medycznych, jak to ujął lider liberałów Donald Tusk. Prezes Kostrzewa tym i tamtym malkontentom wytknął ignorancję, bo komercjalizacji nie odróżniali od prywatyzacji. Nie brak było tez niegodziwców, którzy głosili, że za leczenie trzeba będzie płacić.


Z cennika "usług", który prezes wywiesza wynika, że za adenotomię, usunięcie migdałka u dziecka, a dzieci są pod szczególną ochroną Konstytucji RP, art. 68, p. 3, ma kosztować 6 tys. złotych .Siedem takich zabiegów "sprzedanych" w miesiącu prawie pozwala wypłacić prezesowi Kostrzewie 37 835 złotych wynagrodzenia. Lub 2 wycięcia ślinianki i jedna adenotomia. Mogą być też dwie resekcję guza wątroby u dziecka plus jakaś laparoskopia, np. przepukliny. Gdy uda się sprzedać reperację skoliozy, rachunek może opiewać na 55 tys. złotych, co przy okazji wystarczy na pensje 4 członków rady nadzorczej. Wśród nich poprzednik M. Struka, b. marszałek Jan Zarębski, przedsiębiorca pozamedyczny.


Dziś prezes mówi, że spółka marszałka jest na plusie, choć plus byłby lepszy, gdyby nie konkurencja medyków z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i liche wyceny "sprzedaży usług" kontraktowanych z pieniędzy podatników przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mimo tych trudności prezes na pracę i płacę nie może narzekać - jest na grubym plusie.


W ciągu drugiej 5.latki "Copernicusa" pokwitował 1,98 mln złotych - od 357 tys. zł w 2018 do 454 024 w 2022. A wcześniej też biedy nie było, bo w dwóch latach wcześniejszych zainkasował łącznie 0,55 mln zł.


Zaaplikowana pacjentom przez Jolantę Sobierańską-Grendę szefową departamentu zdrowia u marszałka Struka, kuracja rynkowa niektórym niczego więc nie odejmuje od ust. Gdy w roku wyborczym 2019, autorka reformy, wytransferowana z urzędu do gdyńskiego koncernu medycznego, skarżyła się publicznie, że "mamy koszty, więc mamy straty", i domagała się wsparcia państwowego, jej osobisty wkład w gorszy wynik finansowy spółki rada nadzorcza wyceniła na 408 tys. złotych.


Urządzić Polskę na modłę pomorską, to marzenie, z którym Donald Tusk wędruje po wsiach i miasteczkach. Niepotrzebnie tylko tai liberalne sukcesy w najbliższej mu okolicy. Należy oczekiwać, że pielgrzymujące po gdańskich zaułkach kandydatki do parlamentu, Barbara Nowacka i Agnieszka Pomaska, kolejne konferencje prasowe będą wystawiać w towarzystwie człowieka sukcesu polityki Tuska i Kopacz, milionera samorządowego, Dariusza Kostrzewy. W końcu w 21 tezach samorządowych ogłoszono przejęcie przez samorządy ochrony zdrowia.


Będzie wtedy prawdziwa "kultura zachodu"...

Marek Formela

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież