Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ...
Reklama
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Noc Muzeów „W Zaułku”
niedziela, 29 sierpnia 2021 15:51
Noc Muzeów „W Zaułku”
Gdańska galeria sztuki „W Zaułku” na Noc Muzeów w sobotę,

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Śnieg: Marsz ludzi lewicy

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 grudnia 2013 18:13

altZ Jerzym Śniegiem, przewodniczącym Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD rozmawia Artur S. Górski


- Przed nami rok wyborczy. SLD zajmuje się sobą. Kiedy ruszycie do ludzi?
Jerzy Śnieg: Ależ cały czas mamy spotkania, ludzie do nas przychodzą. Konwencje powiatowe za nami. Ukończyliśmy zajmowania się sobą i wychodzimy na zewnątrz. Mamy podpisane porozumienie z organizacjami pozarządowymi, ze stowarzyszeniami. Jest ich ponad trzydzieści. Zaczynamy marsz armii ludzi lewicy.


- Brzmi to bojowo…
Jerzy Śnieg: Taki jest czas. Zapraszamy do współpracy w socjalnym programie. Jest zapotrzebowanie na lewicę.


- Liberalno-ludowy mariaż się nie sprawdza?
Jerzy Śnieg: Ten układ władzy rządzi siódmy rok. I co? Ponad 13 procent rejestrowanego bezrobocia, ubóstwo ludzi pozbawionych opieki i wsparcia, dwa i pół miliona ludzi bez pracy, zapaść lecznictwa, trzy miliony za chlebem wyjechało za granicę. Każdy w rodzinie, wśród znajomych ma kogoś za granicą. Rządowi w to graj, bo zdejmuje to z premiera kolejny kłopot. A do tego pensja ponad 14 proc. pracujących nie wystarcza na utrzymanie do końca miesiąca, tylko na wegetację. Jak młodzi ludzie mają zakładać rodziny, mieć dzieci jeśli jedyna propozycja, o ile jest, to umowy śmieciowe? Z kolei mamy pracować do 67 roku życia. Także kobiety, którym o siedem lat wydłużono wiek emerytalny. A przecież to kobiety prowadzą domy, pracują na kilku etatach.  Jaki to rząd, który mając 300 miliardów złotych z Unii Europejskiej zamiast ożywienia gospodarczego generuje  bezrobocie i upadki firm. To jest mistrzostwo świata, to marnowanie szans i kasy, której nigdy wcześniej do Polski tyle nie napłynęło.  


alt


- To wizja czarna nie czerwona. Czyżby odmawiał pan rządzącym umiejętności rządzenia?
Jerzy Śnieg: Nie odmawiam im umiejętności mówienia i propagandy. Władza PO-PSL ogłuchła, nie chce dialogu, zamienia się w grupy interesów.  Przecież nie może tak być by brak polityki społecznej powodował, że polskie dzieci rodzą się za granicą. Gospodarka ma być ustawiona na tory społeczne, pod sprawy socjalne. Tak było w Skandynawii, tak i jest w Niemczech. A kto ma to zrobić? Przecież nie liberał. To SLD  ma odpowiedzi na lęki i niepokoje.


- Szukacie sprzymierzeńców w związkach zawodowych? Teraz trzy wielkie centrale związkowe skupiające półtora miliona pracowników mówią jednym głosem. To duża grupa, mimo, że są szykany za związkową działalność i trudno jest ją prowadzić np. w hipermarketach, czy niektórych firmach…
Jerzy Śnieg: I bardzo dobrze. W Sosnowcu mieliśmy spotkanie z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem oraz też spotkanie z nim mieli Piotr Duda, Jan Guz i Tadeusz Chwałka. Tematem był brak dialogu w Polsce i m.in. łamanie unijnych dyrektyw i konwencji o pracy. Okazuje się, że beznadziejna polityka  rządu Tuska zjednoczyła po raz pierwszy lewicowe związki i „Solidarność”. 


- Póki co reprezentacja lewicy na Pomorzu jest mizerna. Czy Pomorzanie nadal dadzą się uwodzić opcji niezdarnie nawiązującej do liberalizmu?
Jerzy Śnieg: Była taka moda na liberalizm. Była. Teraz trzeba się stawić na wybory do Europarlamentu, do samorządów.  Nasz program jest czytelny. Nakierowany też na ludzi spoza metropolii. Ludzie rozumieją lepiej niż sączona im propaganda, jakie są problemy. 


- Mówimy o problemach społecznych, nie tematach światopoglądowych?
Jerzy Śnieg: W Sojuszu są członkowie chodzący do kościoła i tacy, którzy nie widzą takiej potrzeby. Są tacy, którzy walczą o rodziny i ci spod znaku tęczy. My zapraszamy do nas, do SLD. Nie będziemy się do nikogo przyłączać czy łasić. SLD to efektowny szyld. Nie ma co uciekać w tematy zastępcze. Matematyki się nie oszuka. Trzeba wybory wygrać. Zatem zakasujemy rękawy i do roboty. Sto miejsc w Sejmie dla Sojuszu jest osiągalne. Dwa razy ratowaliśmy gospodarkę w 1993 roku i w 2001 roku. Do trzech razy sztuka.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież