Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

RAKOWSKI: Gdańsk nie ma gospodarza - folwark...

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 08 lipca 2021 15:37

Aleksandra Dulkiewicz, zgodnie z arytmetyką polityczną w radzie Gdańska, otrzymała absolutorium z wykonywania obowiązków prezydenta miasta w minionym roku. Rada zaakceptowała też jej wykwintny raport o Gdańsku. To obraz starannie polakierowany, rodzaj miejskiej makatki do powieszenia w gabinecie. Jednocześnie w Brukseli, wykonując funkcję przedstawicielską w Komitecie Regionów, prezydent Gdańska ubolewa obłudnie nad brakiem wolności mediów, co ma łamać kręgosłup polskiej demokracji. Nieskrępowani tą hipokryzją właścicielki aparatu propagandy lokalnej władzy, publikujemy zdanie na temat prezydentury całkowicie odrębne, które, wykorzystując uprawnienie demokratycznie uchwalone w sejmie, przedstawił radnym i opinii publicznej obywatel Tomasz RAKOWSKI.


Podsumowanie Pani działań w minionym roku niezmiennie umacnia moją ocenę, że „Gdańsk nie ma gospodarza”.

Pani została wybrana przez lokalną społeczność do rozwiązywania lokalnych problemów. Nie robi Pani tego. Z jednej strony jest Pani niekompetentna, jeśli chodzi o sprawy miejskie, z drugiej zaś niebezpieczna, gdy chodzi o kwestie wykraczające poza gdańskie podwórko.

Zacznijmy od braku kompetencji.

W 2018 roku w swoim „kontrakcie dzielnicowym” odnośnie dzielnic południowych pisała Pani: „PRIORYTET: KRÓTKA DROGA Z GDAŃSKA POŁUDNIE”. I co? I nic! Wycofała się Pani z zapowiadanej od lat ulicy Nowej Świętokrzyskiej, skazując niemalże 100 tys. mieszkańców Gdańska na ogromne korki i stratę czasu. Z drugiej strony je Pani z ręki deweloperom różnej maści, których działalność w Gdańsku Jarosław Wałęsa nazwał „republiką deweloperów”, wydając bez opamiętania zgody na budowę kolejnych osiedli na południu Gdańska.

Mieszkańcy południa w pakiecie z korkami mają fetor z Szadółek, z którym niezmiennie nie potrafi sobie Pani poradzić.

Inna dzielnica nieopodal obwodnicy – Osowa – dostaje od Pani kolejne kukułcze jajo. Gigantyczny park rozrywki Majaland. Jeszcze więcej samochodów, jeszcze więcej korków. Zero nowych dróg. W innych częściach Polski takie obiekty sytuuje się daleko poza miastami. Ale nie w Gdańsku.

Zamiast rozwiązywać problemy, Pani je generuje.

Gdy na spotkaniu z mieszkańcami w sprawie rzeczonego Majaland, czy w sprawie zabudowy Dolnego Miasta pojawiły się lokalne media, to zostały wyproszone. To jest Pani Gdańsk. Dlatego nie dziwi, że chce Pani likwidacji TVP Info. Wystarczy portal gdansk.pl kosztujący nas kilka milionów rocznie, spotkania z mieszkańcami bez udziału mediów i zaczernione umowy z deweloperami. Miasto wolności.

A ludzie chcą lepszego jutra i rozwiązania swoich bolączek. Chcą wiedzieć – a ja pytam w ich imieniu - ile nowych żłobków z tych przez Panią obiecanych – powstało w ubiegłym roku? Co Pani zrobiła w sprawie niemieckiej spalarni Port Service? Ile kilometrów nowych dróg oddano do użytku w Gdańsku w 2020 roku?

alt

Podwórko @Dulkiewicz_A Fetor nie do wytrzymania


Traktuje Pani Gdańsk jak prywatny folwark, który ma służyć różnorakim celom Pani mocodawców lub idoli. Jeśli trzeba – zgasi Pani światła, by dołączyć się do absurdalnego antyrządowego protestu. Jeśli trzeba – pojedzie Pani do Rzeszowa (myląc go z Wrocławiem), by walczyć z PiSem. Jeśli trzeba przyjmie Pani objazdową trupę Rafała Trzaskowskiego. Traktuje Pani Gdańsk dokładnie tak, jak Pan poseł Nitras potraktował Pana radnego Dowbor - Śpiewaka – szefa Platformy w Radzie Miasta Gdańska. Ma Pani realizować polecenia, a Gdańsk jest jedynie narzędziem. Tak jak flaga w ręku Pana Śpiewaka. Albo Pan Śpiewak.

O Pani niekompetencji można by mówić bardzo długo. Niestety nie mam tyle czasu. Nie odnajduje się Pani w pracy dla Gdańska. Marzy się Pani arena o wiele większa.

I dlatego uważam, że jest Pani niebezpieczna.

Bo korzystając ze swojej pozycji zajmuje Pani określone stanowisko, które ma służyć Pani osobistym korzyściom politycznym, a jest groźne dla Polski.

W publicznym niemieckim radiu (czy nie warto go zlikwidować?) przyrównała Pani obecny stan Polski do III Rzeszy. To jest postawa antypolska. I przejaw płaszczenia się przed Niemcami. Ta Pani germanofilia przejawia się choćby tym, że, gdy wspomina Pani o zbrodniach niemieckich, mówi Pani, że stoją za nimi naziści, a nie Niemcy. Czyjej racji stanu Pani służy? Przecież to nie Pani dziadkowie wrócili po wojnie z Niemiec z walizkami pieniędzy..

Skoro mowa o III Rzeszy, to warto odnotować, że w Gdańsku część taboru tramwajowego jeździ w barwach Wolnego Miasta Gdańska. Swoisty kult. Żeby jeszcze bardziej zmieszać zło z dobrem to niektóre z tych pojazdów w ubiegłym roku zostały nazwane imionami księży, którzy mieszkali w WMG i którzy 1 września 1939 roku zostali tu aresztowani, a następnie zamordowani.

O Pani stosunku do Polski i wartości, na których jest ufundowana, dobitnie świadczy choćby to, w jaki sposób rozświetlaliście fasadę tego budynku: ogromna flaga Unii Europejskiej, ogromna tęcza LGBT oraz skromna, wielokrotnie mniejsza i bledsza flaga Polski.

Kazaliście zdjąć Solidarności oraz kościołowi św. Brygidy baner informujący o 40-leciu Solidarności. Bo rzekomo miały charakter komercyjny. Ale szpetna witryna sex-shopu tuż przy kościele św. Mikołaja wymyka się ustawie krajobrazowej.

Autoryzowała Pani swoją obecnością, słowami i czynami agresję i wandalizm, z którymi mieliśmy do czynienia pod siedzibą PiS w Gdańsku. Tam oprócz wulgaryzmów, z którymi jak mniemam Pani się identyfikuje, pojawiły się hasła nawołujące do zabijania przeciwników politycznych. A Pani złożyła pod tym podpis.

Urząd Miejski w Gdańsku przez wiele tygodni szpecił obsceniczny napis. Nic z tym Pani nie robiła. Pasowało to Pani. A że było prostackie? Język prostaków – m.in. dzięki Pani – staje się wzorcem, a prostacy – nowymi idolami.

W związku z tym, co przed chwilą przedstawiłem uważam, że stanowi Pani zagrożenie.

Bo jest Pani posłusznym narzędziem w wojnie wymierzonej w chrześcijaństwo, w rodzinę i w stabilność państwa polskiego. Absolutnie nie nadaje się Pani do stania na czele naszego miasta. Jest Pani nieodpowiedzialna i przedkłada osobiste korzyści nad interes ogółu.

Ale Pani zausznicy z Klubu POKO i z Klubu „Wszystko dla POKO” nie zrobią Pani psikusa. Otrzyma Pani wotum zaufania. Mimo, że wielu z nich ma wątpliwości, czy funkcja prezydenta miasta nie jest dla Pani zbyt dużym wyzwaniem. I tu nie chodzi o te Pani lapsusy, czy nowomowę w stylu „żon zaufania”.

Albo się jest liderem albo się udaje samodzielność.

Więc ja powtórzę dobitnie i nie bez smutku – Gdańsk nie ma gospodarza.

Dziękuję bardzo.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież