Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS uważają, że Gdańsk prowadzi nierówną politykę jeśli chodzi o mieszkańców

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 30 czerwca 2021 17:52

Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości, uważają, że władze Gdańska prowadzą fasadowe remonty mieszkań komunalnych.


- Spotykamy się w tym miejscu, ponieważ wczoraj (wtorek 29 czerwca) odsłonięto mural upamiętniający zmarłego tragicznie prezydenta Pawła Adamowicza. Spotykamy się, aby pokazać pewien kontrast. Kontrast w Gdańsku gdzie wiele mówi się o równości, a niestety mamy do czynienia z równymi i równiejszymi mieszkańcami Gdańska - powiedział Przemysław Majewski, radny Miasta Gdańska z klubu PiS. - Wczoraj (wtorek 29 czerwca) wręczono tutaj w ramach Gdańskiej Nagrody Równości nagrody kilku osobom. Jak się dowiedzieliśmy, i zweryfikowaliśmy w rejestrze wydatków, koszt organizacji gali Nagrody Równości to 30 tysięcy złotych, z czego 10 tysięcy złotych przeznaczono na nagrody. Chcemy pokazać kwoty, które są wydawane na różnego rodzaju eventy, gale, spotkania i zestawić to ze stanem budynków, które są za nami. Budynków na ulicy Mniszki. Przypomnę, że trzy lata temu w trakcie kampanii wyborczej gruchnęła wieść, że były wiceprezydent Bielawski chciał dwie kamienice, właśnie na tej ulicy, zamienić za lokale. Zamienić za 600 tysięcy złotych w trybie bezprzetargowym. I prawdopodobnie gdyby nie kampania wyborcza prezydent Adamowicz nie zdecydowałby się na odwołanie tych działań wiceprezydenta Bielawskiego i te kamienice zostałyby oddane lekką ręką za kilkaset tysięcy złotych. Chcemy pokazać, że w Gdańsku jest bardzo wiele do zrobienia, że w Gdańsku polityka komunalna leży od wielu lat. Mamy do czynienia z nierówną polityką, mamy do czynienia z dysproporcją jeśli chodzi o mieszkańców. Liczymy na to, że prezydent Dulkiewicz wreszcie zacznie traktować wszystkich mieszkańców równo.

alt


- W marcu złożyłem interpelację do prezydent Dulkiewicz z czterema pytaniami dotyczącymi remontu budynków przy ulicy Mniszki. Nie dostałem odpowiedzi na pytanie kiedy w tych budynkach był ostatni remont. Z dość lakonicznego pisma, dowiedziałem się, że remont budynku przy ulicy Mniszki nastąpi, jak będą pieniądze. To zbiega się z pytaniami o wydatki miasta na remonty - powiedział Andrzej Skiba, radny Miasta Gdańska z klubu PiS.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież