U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
czwartek, 30 czerwca 2022 10:51
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
Z dniem 30 czerwca 2022 roku Mirosław Berliński kończy pracę w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS uważają, że Gdańsk prowadzi nierówną politykę jeśli chodzi o mieszkańców

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 30 czerwca 2021 17:52

Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości, uważają, że władze Gdańska prowadzą fasadowe remonty mieszkań komunalnych.


- Spotykamy się w tym miejscu, ponieważ wczoraj (wtorek 29 czerwca) odsłonięto mural upamiętniający zmarłego tragicznie prezydenta Pawła Adamowicza. Spotykamy się, aby pokazać pewien kontrast. Kontrast w Gdańsku gdzie wiele mówi się o równości, a niestety mamy do czynienia z równymi i równiejszymi mieszkańcami Gdańska - powiedział Przemysław Majewski, radny Miasta Gdańska z klubu PiS. - Wczoraj (wtorek 29 czerwca) wręczono tutaj w ramach Gdańskiej Nagrody Równości nagrody kilku osobom. Jak się dowiedzieliśmy, i zweryfikowaliśmy w rejestrze wydatków, koszt organizacji gali Nagrody Równości to 30 tysięcy złotych, z czego 10 tysięcy złotych przeznaczono na nagrody. Chcemy pokazać kwoty, które są wydawane na różnego rodzaju eventy, gale, spotkania i zestawić to ze stanem budynków, które są za nami. Budynków na ulicy Mniszki. Przypomnę, że trzy lata temu w trakcie kampanii wyborczej gruchnęła wieść, że były wiceprezydent Bielawski chciał dwie kamienice, właśnie na tej ulicy, zamienić za lokale. Zamienić za 600 tysięcy złotych w trybie bezprzetargowym. I prawdopodobnie gdyby nie kampania wyborcza prezydent Adamowicz nie zdecydowałby się na odwołanie tych działań wiceprezydenta Bielawskiego i te kamienice zostałyby oddane lekką ręką za kilkaset tysięcy złotych. Chcemy pokazać, że w Gdańsku jest bardzo wiele do zrobienia, że w Gdańsku polityka komunalna leży od wielu lat. Mamy do czynienia z nierówną polityką, mamy do czynienia z dysproporcją jeśli chodzi o mieszkańców. Liczymy na to, że prezydent Dulkiewicz wreszcie zacznie traktować wszystkich mieszkańców równo.

alt


- W marcu złożyłem interpelację do prezydent Dulkiewicz z czterema pytaniami dotyczącymi remontu budynków przy ulicy Mniszki. Nie dostałem odpowiedzi na pytanie kiedy w tych budynkach był ostatni remont. Z dość lakonicznego pisma, dowiedziałem się, że remont budynku przy ulicy Mniszki nastąpi, jak będą pieniądze. To zbiega się z pytaniami o wydatki miasta na remonty - powiedział Andrzej Skiba, radny Miasta Gdańska z klubu PiS.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież