Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Reklama
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS uważają, że Gdańsk prowadzi nierówną politykę jeśli chodzi o mieszkańców

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 30 czerwca 2021 17:52

Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości, uważają, że władze Gdańska prowadzą fasadowe remonty mieszkań komunalnych.


- Spotykamy się w tym miejscu, ponieważ wczoraj (wtorek 29 czerwca) odsłonięto mural upamiętniający zmarłego tragicznie prezydenta Pawła Adamowicza. Spotykamy się, aby pokazać pewien kontrast. Kontrast w Gdańsku gdzie wiele mówi się o równości, a niestety mamy do czynienia z równymi i równiejszymi mieszkańcami Gdańska - powiedział Przemysław Majewski, radny Miasta Gdańska z klubu PiS. - Wczoraj (wtorek 29 czerwca) wręczono tutaj w ramach Gdańskiej Nagrody Równości nagrody kilku osobom. Jak się dowiedzieliśmy, i zweryfikowaliśmy w rejestrze wydatków, koszt organizacji gali Nagrody Równości to 30 tysięcy złotych, z czego 10 tysięcy złotych przeznaczono na nagrody. Chcemy pokazać kwoty, które są wydawane na różnego rodzaju eventy, gale, spotkania i zestawić to ze stanem budynków, które są za nami. Budynków na ulicy Mniszki. Przypomnę, że trzy lata temu w trakcie kampanii wyborczej gruchnęła wieść, że były wiceprezydent Bielawski chciał dwie kamienice, właśnie na tej ulicy, zamienić za lokale. Zamienić za 600 tysięcy złotych w trybie bezprzetargowym. I prawdopodobnie gdyby nie kampania wyborcza prezydent Adamowicz nie zdecydowałby się na odwołanie tych działań wiceprezydenta Bielawskiego i te kamienice zostałyby oddane lekką ręką za kilkaset tysięcy złotych. Chcemy pokazać, że w Gdańsku jest bardzo wiele do zrobienia, że w Gdańsku polityka komunalna leży od wielu lat. Mamy do czynienia z nierówną polityką, mamy do czynienia z dysproporcją jeśli chodzi o mieszkańców. Liczymy na to, że prezydent Dulkiewicz wreszcie zacznie traktować wszystkich mieszkańców równo.

alt


- W marcu złożyłem interpelację do prezydent Dulkiewicz z czterema pytaniami dotyczącymi remontu budynków przy ulicy Mniszki. Nie dostałem odpowiedzi na pytanie kiedy w tych budynkach był ostatni remont. Z dość lakonicznego pisma, dowiedziałem się, że remont budynku przy ulicy Mniszki nastąpi, jak będą pieniądze. To zbiega się z pytaniami o wydatki miasta na remonty - powiedział Andrzej Skiba, radny Miasta Gdańska z klubu PiS.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież