Realizacja inwestycji budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - założe... » 23 września 2021 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, w trakcie któ... Piotr Gierszewski: Teren Gedanii to wielki gdański wstyd » Z Piotrem Gierszewskim, gdańskim radnym z Klubu Radnych PiS rozmawia Artur S. Górski- Za rok będzie ... Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu? » Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego wartość historyczna, społeczna, znaczeni... Zielone inicjatywy MIIWŚ » „Kultura wielu wymiarów” to hasło przewodnie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Realizując liczne ... SYBILLA 2020 - wyróżnienie dla MIIWŚ za „Interdyscyplinarny projekt na... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Konkurs graficzny #ObrońcyNiepodległej dla uczniów szkół podstawowych ... » Do 11 października 2021 r. można nadsyłać prace graficzne na konkurs #ObrońcyNiepodległej organizowa... Zatrudnianie osób osadzonych w Nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Las... » Na mocy porozumienia zawartego w dniu 15 września 2021 r. pomiędzy szefami Służby Więziennej (Jacek ... Konferencja “Etnopomorze” » Fundacja „Wiem i Umiem” we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych oraz NSZZ “Solidarność” Uniwersyt... Ulica Pokoleń Gedanii » Jest w Gdańsku ulica Pokoleń Lechii Gdańsk. Nie byłoby tej ulicy gdyby nie było pokoleń Gedanii Pols... Komunikat p.o. dyrektora MIIWŚ ws. wyroku NSA » Komunikat pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorza Bere...
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
czwartek, 23 września 2021 18:13
Ulica Pokoleń Gedanii - a może wykup stadionu?
Za rok 100.lecie Gedanii, klubu, miejsca, stadionu, którego
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
sobota, 18 września 2021 14:34
W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
Daniel Obajtek, prezes Grupy ORLEN, odwiedził siedzibę klubu Energa
Lechia podtrzymała zwycięską passę
piątek, 24 września 2021 18:24
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Bez problemów Lechia zdobyła trzy punkty. Biało-zieloni w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
wtorek, 14 września 2021 08:12
U Berlewiego przy Senatorskiej w Warszawie
Pracownia malarska Henryka Berlewiego znajdowała się przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS uważają, że Gdańsk prowadzi nierówną politykę jeśli chodzi o mieszkańców

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 30 czerwca 2021 17:52

Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości, uważają, że władze Gdańska prowadzą fasadowe remonty mieszkań komunalnych.


- Spotykamy się w tym miejscu, ponieważ wczoraj (wtorek 29 czerwca) odsłonięto mural upamiętniający zmarłego tragicznie prezydenta Pawła Adamowicza. Spotykamy się, aby pokazać pewien kontrast. Kontrast w Gdańsku gdzie wiele mówi się o równości, a niestety mamy do czynienia z równymi i równiejszymi mieszkańcami Gdańska - powiedział Przemysław Majewski, radny Miasta Gdańska z klubu PiS. - Wczoraj (wtorek 29 czerwca) wręczono tutaj w ramach Gdańskiej Nagrody Równości nagrody kilku osobom. Jak się dowiedzieliśmy, i zweryfikowaliśmy w rejestrze wydatków, koszt organizacji gali Nagrody Równości to 30 tysięcy złotych, z czego 10 tysięcy złotych przeznaczono na nagrody. Chcemy pokazać kwoty, które są wydawane na różnego rodzaju eventy, gale, spotkania i zestawić to ze stanem budynków, które są za nami. Budynków na ulicy Mniszki. Przypomnę, że trzy lata temu w trakcie kampanii wyborczej gruchnęła wieść, że były wiceprezydent Bielawski chciał dwie kamienice, właśnie na tej ulicy, zamienić za lokale. Zamienić za 600 tysięcy złotych w trybie bezprzetargowym. I prawdopodobnie gdyby nie kampania wyborcza prezydent Adamowicz nie zdecydowałby się na odwołanie tych działań wiceprezydenta Bielawskiego i te kamienice zostałyby oddane lekką ręką za kilkaset tysięcy złotych. Chcemy pokazać, że w Gdańsku jest bardzo wiele do zrobienia, że w Gdańsku polityka komunalna leży od wielu lat. Mamy do czynienia z nierówną polityką, mamy do czynienia z dysproporcją jeśli chodzi o mieszkańców. Liczymy na to, że prezydent Dulkiewicz wreszcie zacznie traktować wszystkich mieszkańców równo.

alt


- W marcu złożyłem interpelację do prezydent Dulkiewicz z czterema pytaniami dotyczącymi remontu budynków przy ulicy Mniszki. Nie dostałem odpowiedzi na pytanie kiedy w tych budynkach był ostatni remont. Z dość lakonicznego pisma, dowiedziałem się, że remont budynku przy ulicy Mniszki nastąpi, jak będą pieniądze. To zbiega się z pytaniami o wydatki miasta na remonty - powiedział Andrzej Skiba, radny Miasta Gdańska z klubu PiS.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież