Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Rachunki radnej - pamięć na diecie?

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 lipca 2022 17:13

Ile zarabia radna, przewodnicząca klubu "Wszystko dla Gdańska", Beata Dunajewska? Co nie wynika z jej oświadczenia majątkowego? Kto "lekką ręką" deleguje swoich przedstawicieli do rad programowych mediów publicznych?


Radna Beata Dunajewska, szefowa rządzącego Gdańskiem klubu radnych "Wszystko dla Gdańska" gościła ostatnio w Radiu Gdańsk i broniła wysokich podwyżek dla funkcjonariuszy samorządu i jego spółek gminnych - z wyrównaniem od stycznia - które ujawniła opinii publicznej po wielu miesiącach starań "Gazeta Gdańska". Prowadząca "Samorządowy piątek" red. Beata Gwoździewicz przywołała m.in. podwyżkę wynagrodzenia prezesa GARG uchwaloną przez A. Dulkiewicz w przeddzień transferu powrotnego wiceprezydenta Alana Aleksandrowicza z gabinetu urzędowego na fotel korporacyjny...
- 3 tys. złotych to przeciętna pensja brutto wielu mieszkańców Gdańska - skomentowała podwyżkę dziennikarka RG.
- Wiem ja też tyle zarabiam - odparła radna tłumacząc podwyżki wybranych menedżerów skalą inflacji.


Tymczasem...
z oświadczenia majątkowego radnej za rok 2021 wynika, że niekoniecznie przed mikrofonem Radia Gdańsk stanęła w prawdzie. Jako kierownik klubu Winda w gminnym Gdańskim Archipelagu Kultury wykazała blisko 70 tys. zł pensji. Nadto z tytułu umowy o dzieło 2 tys. zł brutto, a z pracy - powołanie przez prezydenta Gdańska - w gminnej komisji przeciwdziałania alkoholizmowi blisko 11 tys. zł brutto. W sumie, jak sama wylicza jedna z liderek koalicji rządzącej miastem, zarobiła ona netto 77 032 zł w ub. roku. Co oznacza nie 3 tys. zł miesięcznie a 6 400 zł miesięcznie!


A wygląda też na to, że asertywna spikerka gdańskiej władzy nie wpisała do oświadczenia majątkowego dochodów z diety za pracę w radzie. Przeoczenie to ważyło w poprzednim sezonie przeciętnie 37-38 tys. złotych. Co z kolei oznacza, że radna Dunajewska zarabiała miesięcznie w ub. roku 9 400 zł a słuchaczom przedstawiła się nieprawdziwym, lichym portfelem. Bieda ta mogła być losem radnej co najwyżej w roku 2016. Wtedy prowadzona przez nią agencja Red Studio, zajmująca się public relations, nie wykazała ani złotówki przychodu. Z innych źródeł radna zarobiła ok. 11 tys. zł, a z kasy miejskiej jako deputowana otrzymała 32 tys. złotych.


Jako radna koalicji rządzącej Gdańskiem radna Dunajewska akceptuje przedłożenia budżetowe, obejmujące finansowanie instytucji kultury, w tym pensje pracowników. Chyba że głosuje przeciw własnym interesom?


Zdaniem radnej, objawionym słuchaczom Radia Gdańsk, polityka kadrowa i finansowa w gminie Gdańsk jest zgodna z celami samorządu, nie ma żadnych niepokojących znamion relacji politycznych w ich tle. Co innego rady programowe mediów publicznych,"dodatkowo płatne", zauważyła B. Dunajewska, która co przypomina Portal Samorządowy może pochwalić się prowadzeniem studia koncertowego Radia Gdańsk pod kierownictwem Sławomira Nowaka.


- Pani Dunajewska dostatecznie długo zajmuje się sprawami mediów by wiedzieć w jakim trybie wyłaniane są rady programowe - mówi Marek Formela, b. wiceprzewodniczący rady TVP 3 Gdańsk. - 10 miejsc obsadzają ugrupowania parlamentarne wg parytetu sejmowego, pozostałe 5 KRRiT na podstawie zgłoszeń stowarzyszeń twórczych. W tym trybie do naszej rady z PO trafili m.in. Paweł Braun, Michał Trowski i Jan Kozłowski, a z PiS Piotr Gierszewski i Łukasz Hamadyk.


Teza, że PiS lub inna partia uwłaszcza swoich członków z powodów finansowych na funkcjach w radach programowych to wyłącznie świadectwo politycznej lekkosłowności. Bez trudu w radach programowych gdańskiego radia i telewizji odnajdujemy znanych z aktywności politycznej ludzi PO: Michała Owczarczaka, Tomasza Słodkowskiego, Piotra Skibę, Krzysztofa Lodzińskiego. 330-370 zł diety to raptem jak ktoś dojeżdża ze Słupska czy Kwidzyna zwrot kosztów.


Mając przed sobą wolny weekend radna B. Dunajewska może skorygować swoje oświadczenie majątkowe zanim za korektę tego dokumentu nie weźmie się służba do jego kontroli powołana. Bywa mniej niż mikrofon wyrozumiała...
(gg,ks)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież