Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
czwartek, 01 czerwca 2023 06:39
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
O godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się zaległy mecz Abramczyk
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rachunki radnej - pamięć na diecie?

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 lipca 2022 17:13

Ile zarabia radna, przewodnicząca klubu "Wszystko dla Gdańska", Beata Dunajewska? Co nie wynika z jej oświadczenia majątkowego? Kto "lekką ręką" deleguje swoich przedstawicieli do rad programowych mediów publicznych?


Radna Beata Dunajewska, szefowa rządzącego Gdańskiem klubu radnych "Wszystko dla Gdańska" gościła ostatnio w Radiu Gdańsk i broniła wysokich podwyżek dla funkcjonariuszy samorządu i jego spółek gminnych - z wyrównaniem od stycznia - które ujawniła opinii publicznej po wielu miesiącach starań "Gazeta Gdańska". Prowadząca "Samorządowy piątek" red. Beata Gwoździewicz przywołała m.in. podwyżkę wynagrodzenia prezesa GARG uchwaloną przez A. Dulkiewicz w przeddzień transferu powrotnego wiceprezydenta Alana Aleksandrowicza z gabinetu urzędowego na fotel korporacyjny...
- 3 tys. złotych to przeciętna pensja brutto wielu mieszkańców Gdańska - skomentowała podwyżkę dziennikarka RG.
- Wiem ja też tyle zarabiam - odparła radna tłumacząc podwyżki wybranych menedżerów skalą inflacji.


Tymczasem...
z oświadczenia majątkowego radnej za rok 2021 wynika, że niekoniecznie przed mikrofonem Radia Gdańsk stanęła w prawdzie. Jako kierownik klubu Winda w gminnym Gdańskim Archipelagu Kultury wykazała blisko 70 tys. zł pensji. Nadto z tytułu umowy o dzieło 2 tys. zł brutto, a z pracy - powołanie przez prezydenta Gdańska - w gminnej komisji przeciwdziałania alkoholizmowi blisko 11 tys. zł brutto. W sumie, jak sama wylicza jedna z liderek koalicji rządzącej miastem, zarobiła ona netto 77 032 zł w ub. roku. Co oznacza nie 3 tys. zł miesięcznie a 6 400 zł miesięcznie!


A wygląda też na to, że asertywna spikerka gdańskiej władzy nie wpisała do oświadczenia majątkowego dochodów z diety za pracę w radzie. Przeoczenie to ważyło w poprzednim sezonie przeciętnie 37-38 tys. złotych. Co z kolei oznacza, że radna Dunajewska zarabiała miesięcznie w ub. roku 9 400 zł a słuchaczom przedstawiła się nieprawdziwym, lichym portfelem. Bieda ta mogła być losem radnej co najwyżej w roku 2016. Wtedy prowadzona przez nią agencja Red Studio, zajmująca się public relations, nie wykazała ani złotówki przychodu. Z innych źródeł radna zarobiła ok. 11 tys. zł, a z kasy miejskiej jako deputowana otrzymała 32 tys. złotych.


Jako radna koalicji rządzącej Gdańskiem radna Dunajewska akceptuje przedłożenia budżetowe, obejmujące finansowanie instytucji kultury, w tym pensje pracowników. Chyba że głosuje przeciw własnym interesom?


Zdaniem radnej, objawionym słuchaczom Radia Gdańsk, polityka kadrowa i finansowa w gminie Gdańsk jest zgodna z celami samorządu, nie ma żadnych niepokojących znamion relacji politycznych w ich tle. Co innego rady programowe mediów publicznych,"dodatkowo płatne", zauważyła B. Dunajewska, która co przypomina Portal Samorządowy może pochwalić się prowadzeniem studia koncertowego Radia Gdańsk pod kierownictwem Sławomira Nowaka.


- Pani Dunajewska dostatecznie długo zajmuje się sprawami mediów by wiedzieć w jakim trybie wyłaniane są rady programowe - mówi Marek Formela, b. wiceprzewodniczący rady TVP 3 Gdańsk. - 10 miejsc obsadzają ugrupowania parlamentarne wg parytetu sejmowego, pozostałe 5 KRRiT na podstawie zgłoszeń stowarzyszeń twórczych. W tym trybie do naszej rady z PO trafili m.in. Paweł Braun, Michał Trowski i Jan Kozłowski, a z PiS Piotr Gierszewski i Łukasz Hamadyk.


Teza, że PiS lub inna partia uwłaszcza swoich członków z powodów finansowych na funkcjach w radach programowych to wyłącznie świadectwo politycznej lekkosłowności. Bez trudu w radach programowych gdańskiego radia i telewizji odnajdujemy znanych z aktywności politycznej ludzi PO: Michała Owczarczaka, Tomasza Słodkowskiego, Piotra Skibę, Krzysztofa Lodzińskiego. 330-370 zł diety to raptem jak ktoś dojeżdża ze Słupska czy Kwidzyna zwrot kosztów.


Mając przed sobą wolny weekend radna B. Dunajewska może skorygować swoje oświadczenie majątkowe zanim za korektę tego dokumentu nie weźmie się służba do jego kontroli powołana. Bywa mniej niż mikrofon wyrozumiała...
(gg,ks)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież