Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Inwalidzi zostają! Na razie...

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 06 lipca 2022 08:34

Od dwóch miesięcy toczy się spór między dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności Basilem Kerskim a Gdańskim Stowarzyszeniem Inwalidów Narządu Ruchu Solidarność o prawo do obecności w budynku ECS-u.


Skrzywdzeni losowo w budynku ECS są od 6 lat. Stowarzyszenie ma już 30 lat i po wybudowaniu nowoczesnego gmachu przy ul. Doki 1, gmachu który wzniesiono z wszelkimi wymogami nowoczesnej budowli. Budynek został wyposażony we wszelkie wymogi i potrzeby osób niepełnosprawnych (szerokie drzwi i windy). To jedyny taki obiekt w Gdańsku. W tym roku odmówiono inwalidom dalszego użytkowania zajmowanego pomieszczenia. Tegoroczna edycja konkursu była inna niż dotychczasowe. Inwalidzi nie otrzymali prolongaty swojej umowy, na rzecz innych organizacji np. tzw. Strajku Kobiet! Poza stowarzyszeniem inwalidów nie przedłużono umowy także Fundacji Księdza prof. Sedlaka.


Obie te organizacje wcześniej spełniały wymogi celowe i ideę ECS a dziś już nie...


W związku z wyznaczeniem terminu wyprowadzki stowarzyszenia inwalidów na dzień 04.07 br. zarząd organizacji zaprosił media na konferencję prasową w swojej siedzibie. Przedstawiono Wniosek o Unieważnienie konkursu ogłoszonego w marcu br. z uzasadnieniem, podpisany przez Edytę Stobbę, prezes zarządu Gdańskiego Stowarzyszenia Inwalidów Narządu Ruchu "Solidarność". Do przedstawicieli mediów trafił także Apel do Mieszkańców Gdańska podpisany przez członka stowarzyszenia, a kiedyś przewodniczącą Rady Miasta Elżbietę Grabarek-Bartoszewicz.


W trakcie konferencji prasowej pracownik ECS zajrzał do biura z wózkiem gotowym do przeprowadzki. Kamera TVP Gdańsk wyraźnie spłoszyła pomocników do ewakuacji biura. Następnie prezes zarządu p. Stobba udała się z ekipą telewizyjną do dyrekcji ECS zanosząc wspomniany Wniosek o unieważnienie konkursu i Apel do Mieszkańców Gdańska p. Elżbiety Grabarek-Bartoszewicz. Po kilkunastu minutach Pani prezes wróciła i oznajmiła, że Stowarzyszenie pozostaje w ECS do 15 września a następnie zostanie im zaproponowana inna lokalizacja. W sumie członkowie stowarzyszenia i obecna radna PiS p. Barbara Imianowska nie kryły swojej radości, że został zrobiony pierwszy krok do osiągnięcia celu.


Na zakończenie wypowiedziała się Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, członkini stowarzyszenia i b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska: - Zastanawia mnie bierna postawa w tej sprawie władz miasta. Pani prezydent, oraz pełnomocnik miasta ds. osób niepełnosprawnych kompromituje włodarzy Gdańska. Stosunek do ludzi niepełnosprawnych jest miarą naszego człowieczeństwa. Pytam czy ta władza zdolna jest jeszcze rozwiązywać realne problemy gdańszczan, dotyczące wszystkich dziedzin naszego życia, jeśli taki drobny problem jak nasz przez dwa miesiące nie znajduje rozwiązania. Urzędnicy odpowiedzialni we władzach nie potrafią wskazać żadnego lokalu przystosowanego dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Prawo do godnego traktowania jest prawem podstawowym każdego człowieka. Nikt z nas nie posiada gwarancji, że będąc zdrowym nie ulegnie ciężkiej chorobie, która przykuje go do łóżka. Stąd obrona najsłabszych powinna być prawem i obowiązkiem nas wszystkich. To jest nasz egzamin z człowieczeństwa.

alt


W budynku Europejskiego Centrum Solidarności jest schronienie dla wielu innych organizacji pozarządowych, takich jak Tolerado organizacja promująca ideologie LGBT i główny organizator dorocznych tzw. tęczowych marszów.

Ostatnio nawet prezydent Lech Wałęsa, który ma swoją siedzibę w ECS miał się wypowiedzieć osobie godnej zaufania publicznego, że budynek ten jest siedliskiem zła.

mp

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież