Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 51:33 94:79
piątek, 12 sierpnia 2022 09:54
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 51:33 94:79
W piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Inwalidzi zostają! Na razie...

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 06 lipca 2022 08:34

Od dwóch miesięcy toczy się spór między dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności Basilem Kerskim a Gdańskim Stowarzyszeniem Inwalidów Narządu Ruchu Solidarność o prawo do obecności w budynku ECS-u.


Skrzywdzeni losowo w budynku ECS są od 6 lat. Stowarzyszenie ma już 30 lat i po wybudowaniu nowoczesnego gmachu przy ul. Doki 1, gmachu który wzniesiono z wszelkimi wymogami nowoczesnej budowli. Budynek został wyposażony we wszelkie wymogi i potrzeby osób niepełnosprawnych (szerokie drzwi i windy). To jedyny taki obiekt w Gdańsku. W tym roku odmówiono inwalidom dalszego użytkowania zajmowanego pomieszczenia. Tegoroczna edycja konkursu była inna niż dotychczasowe. Inwalidzi nie otrzymali prolongaty swojej umowy, na rzecz innych organizacji np. tzw. Strajku Kobiet! Poza stowarzyszeniem inwalidów nie przedłużono umowy także Fundacji Księdza prof. Sedlaka.


Obie te organizacje wcześniej spełniały wymogi celowe i ideę ECS a dziś już nie...


W związku z wyznaczeniem terminu wyprowadzki stowarzyszenia inwalidów na dzień 04.07 br. zarząd organizacji zaprosił media na konferencję prasową w swojej siedzibie. Przedstawiono Wniosek o Unieważnienie konkursu ogłoszonego w marcu br. z uzasadnieniem, podpisany przez Edytę Stobbę, prezes zarządu Gdańskiego Stowarzyszenia Inwalidów Narządu Ruchu "Solidarność". Do przedstawicieli mediów trafił także Apel do Mieszkańców Gdańska podpisany przez członka stowarzyszenia, a kiedyś przewodniczącą Rady Miasta Elżbietę Grabarek-Bartoszewicz.


W trakcie konferencji prasowej pracownik ECS zajrzał do biura z wózkiem gotowym do przeprowadzki. Kamera TVP Gdańsk wyraźnie spłoszyła pomocników do ewakuacji biura. Następnie prezes zarządu p. Stobba udała się z ekipą telewizyjną do dyrekcji ECS zanosząc wspomniany Wniosek o unieważnienie konkursu i Apel do Mieszkańców Gdańska p. Elżbiety Grabarek-Bartoszewicz. Po kilkunastu minutach Pani prezes wróciła i oznajmiła, że Stowarzyszenie pozostaje w ECS do 15 września a następnie zostanie im zaproponowana inna lokalizacja. W sumie członkowie stowarzyszenia i obecna radna PiS p. Barbara Imianowska nie kryły swojej radości, że został zrobiony pierwszy krok do osiągnięcia celu.


Na zakończenie wypowiedziała się Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, członkini stowarzyszenia i b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska: - Zastanawia mnie bierna postawa w tej sprawie władz miasta. Pani prezydent, oraz pełnomocnik miasta ds. osób niepełnosprawnych kompromituje włodarzy Gdańska. Stosunek do ludzi niepełnosprawnych jest miarą naszego człowieczeństwa. Pytam czy ta władza zdolna jest jeszcze rozwiązywać realne problemy gdańszczan, dotyczące wszystkich dziedzin naszego życia, jeśli taki drobny problem jak nasz przez dwa miesiące nie znajduje rozwiązania. Urzędnicy odpowiedzialni we władzach nie potrafią wskazać żadnego lokalu przystosowanego dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Prawo do godnego traktowania jest prawem podstawowym każdego człowieka. Nikt z nas nie posiada gwarancji, że będąc zdrowym nie ulegnie ciężkiej chorobie, która przykuje go do łóżka. Stąd obrona najsłabszych powinna być prawem i obowiązkiem nas wszystkich. To jest nasz egzamin z człowieczeństwa.

alt


W budynku Europejskiego Centrum Solidarności jest schronienie dla wielu innych organizacji pozarządowych, takich jak Tolerado organizacja promująca ideologie LGBT i główny organizator dorocznych tzw. tęczowych marszów.

Ostatnio nawet prezydent Lech Wałęsa, który ma swoją siedzibę w ECS miał się wypowiedzieć osobie godnej zaufania publicznego, że budynek ten jest siedliskiem zła.

mp

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież