Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
czwartek, 26 maja 2022 19:56
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
Jeden z czołowych atakujących i punktujących sezonu 2021/2022
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Tempo 30 - Gdańsk deptakiem?

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 11 marca 2021 17:45

Gdańska administracja postanowiła szykanować kierowców i ograniczyć prędkość samochodów na głównej arterii do 50 km. na godzinę. Tylko dlatego, że garnizon policji nie radzi sobie z wyścigami szalonych ryzykantów? Tymczasem z policyjnych statystyk jednoznacznie wynika, że na drogach jednokierunkowych, jak al. Zwycięstwa i ul.Grunwaldzka, notuje się znacząco mniej wypadków niż na dwukierunkowych jak np. ul. Adamowicza. Wcześniejsze deformacje parkingowe w Oliwie i we Wrzeszczu wskazują, że wnet ten ważny ciąg komunikacyjny urzędnicy zamienią w deptak. W gdańskiej radzie ds. mobilności nikt nie reprezentuje interesów kierowców, wielu jest zaś pasażerów służbowo dowożonych do pracy i odwożonych do domu...


Uważam, że Al. Zwycięstwa i ul. Grunwaldzka to powinien być miejski deptak.


Nikt nie będzie nam po mieście jeździł ani 70, ani 50, ani 30 ani w ogóle. I nie będzie ani jednego wypadku.


Co najwyżej guzy wśród pieszych.


Zdrowy objaw miejskiego życia.


Bo miasto to mieszkańcy pieszo.


Oraz pędzący powoli na złamanie karku rowerzyści.


Osobnicy młodzi, zdrowi, jeszcze bez hemoroidalnych dolegliwości, świetnie radzący sobie i na chodnikach i na przejściach dla pieszych.


Warunkowo można dopuścić limuzyny z magistratu, ale bez służbowych kierowców, bo kosztują, a bieda w gminie rośnie. Oraz prezydent Dulkiewicz fiatem 500, którego nie wykazuje w oświadczeniu majątkowym, choć korzysta.


Atak administracji na główny ciąg komunikacyjny Gdańska ma charakter absurdalny - a wnet będzie miał wymiar represyjny. Byle posterunkowy zrobi tu karierę.


3.pasmowa arteria miejska już i tak dewastowana we Wrzeszczu i Oliwie parkingowymi pomysłami miejskiego historyka Piotra Grzelaka, utraci swój komunikacyjny splendor.


Z danych, miarodajnych, KG Policji wciąż państwowej za 2019 wynika, że najmniej wypadków jest na jezdniach jednokierunkowych, jak al. Zwycięstwa, a najwięcej na dwukierunkowych jak ul. Adamowicza. Nie nieustąpienie pierwszeństwa pieszym ale lekceważenie pierwszeństwa przejazdu jest okolicznością główną wypadków. Z liczb policyjnych wynika także, że najwięcej wypadków jest w poniedziałek i piątek - co wynika z odprężenia przed weekendem i zmęczenia po weekendzie. Z kolei w sobotę i poniedziałek najwięcej jest ofiar śmiertelnych. Najwięcej rannych policja zbiera z ulic między godz. 15 a 18 a nieboszczyków między godz. 16 a 19. Najgroźniejsi są kierowcy w wieku 25-39 lat. 73 proc. wypadków jest dziełem mężczyzn, pozostałe 27 proc. to dorobek osób z macicami. Borawski i Grzelak są więc potencjalnie za kierownicą groźniejsi od Dulkiewicz, co nie jest krzepiące bo ich jest jednak dwóch.


Wywodząc jakieś wnioski dla Gdańska z ustaleń policji jeszcze państwowej, a na szczęście nie samorządowej, należy ciąg al. Zwycięstwa-ul.Grunwaldzka zamykać w piątki, soboty i poniedziałki w godzinach od 13 do 19. Nie będzie ani wypadków, ani kolizji, ani mandatów - będzie zdrowe love na ulicznym deptaczku...


Powołując radę ds. mobilności bez jakiegokolwiek reprezentanta użytkowników samochodów, z wyłącznym udziałem pasażerów wożonych służbowo lub pod ochroną, Gdańsk niepotrzebnie buduje jakiekolwiek nowe ulice, chyba że dla deweloperów, bo wtedy lepiej zarabia się na sprzedaży wszystkiego.


Gdańsk miastem deptaków.


No, ale wtedy proszę już nie wozić pani A. Dulkiewicz z Podwala Staromiejskiego na Nowe Ogrody, Danuty Janczarek z Matemblewa, a P. Grzelaka z Wrzeszcza. Mają nogi, chodzić mogą jak wszyscy...

gag

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież