Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Tempo 30 - Gdańsk deptakiem?

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 11 marca 2021 17:45

Gdańska administracja postanowiła szykanować kierowców i ograniczyć prędkość samochodów na głównej arterii do 50 km. na godzinę. Tylko dlatego, że garnizon policji nie radzi sobie z wyścigami szalonych ryzykantów? Tymczasem z policyjnych statystyk jednoznacznie wynika, że na drogach jednokierunkowych, jak al. Zwycięstwa i ul.Grunwaldzka, notuje się znacząco mniej wypadków niż na dwukierunkowych jak np. ul. Adamowicza. Wcześniejsze deformacje parkingowe w Oliwie i we Wrzeszczu wskazują, że wnet ten ważny ciąg komunikacyjny urzędnicy zamienią w deptak. W gdańskiej radzie ds. mobilności nikt nie reprezentuje interesów kierowców, wielu jest zaś pasażerów służbowo dowożonych do pracy i odwożonych do domu...


Uważam, że Al. Zwycięstwa i ul. Grunwaldzka to powinien być miejski deptak.


Nikt nie będzie nam po mieście jeździł ani 70, ani 50, ani 30 ani w ogóle. I nie będzie ani jednego wypadku.


Co najwyżej guzy wśród pieszych.


Zdrowy objaw miejskiego życia.


Bo miasto to mieszkańcy pieszo.


Oraz pędzący powoli na złamanie karku rowerzyści.


Osobnicy młodzi, zdrowi, jeszcze bez hemoroidalnych dolegliwości, świetnie radzący sobie i na chodnikach i na przejściach dla pieszych.


Warunkowo można dopuścić limuzyny z magistratu, ale bez służbowych kierowców, bo kosztują, a bieda w gminie rośnie. Oraz prezydent Dulkiewicz fiatem 500, którego nie wykazuje w oświadczeniu majątkowym, choć korzysta.


Atak administracji na główny ciąg komunikacyjny Gdańska ma charakter absurdalny - a wnet będzie miał wymiar represyjny. Byle posterunkowy zrobi tu karierę.


3.pasmowa arteria miejska już i tak dewastowana we Wrzeszczu i Oliwie parkingowymi pomysłami miejskiego historyka Piotra Grzelaka, utraci swój komunikacyjny splendor.


Z danych, miarodajnych, KG Policji wciąż państwowej za 2019 wynika, że najmniej wypadków jest na jezdniach jednokierunkowych, jak al. Zwycięstwa, a najwięcej na dwukierunkowych jak ul. Adamowicza. Nie nieustąpienie pierwszeństwa pieszym ale lekceważenie pierwszeństwa przejazdu jest okolicznością główną wypadków. Z liczb policyjnych wynika także, że najwięcej wypadków jest w poniedziałek i piątek - co wynika z odprężenia przed weekendem i zmęczenia po weekendzie. Z kolei w sobotę i poniedziałek najwięcej jest ofiar śmiertelnych. Najwięcej rannych policja zbiera z ulic między godz. 15 a 18 a nieboszczyków między godz. 16 a 19. Najgroźniejsi są kierowcy w wieku 25-39 lat. 73 proc. wypadków jest dziełem mężczyzn, pozostałe 27 proc. to dorobek osób z macicami. Borawski i Grzelak są więc potencjalnie za kierownicą groźniejsi od Dulkiewicz, co nie jest krzepiące bo ich jest jednak dwóch.


Wywodząc jakieś wnioski dla Gdańska z ustaleń policji jeszcze państwowej, a na szczęście nie samorządowej, należy ciąg al. Zwycięstwa-ul.Grunwaldzka zamykać w piątki, soboty i poniedziałki w godzinach od 13 do 19. Nie będzie ani wypadków, ani kolizji, ani mandatów - będzie zdrowe love na ulicznym deptaczku...


Powołując radę ds. mobilności bez jakiegokolwiek reprezentanta użytkowników samochodów, z wyłącznym udziałem pasażerów wożonych służbowo lub pod ochroną, Gdańsk niepotrzebnie buduje jakiekolwiek nowe ulice, chyba że dla deweloperów, bo wtedy lepiej zarabia się na sprzedaży wszystkiego.


Gdańsk miastem deptaków.


No, ale wtedy proszę już nie wozić pani A. Dulkiewicz z Podwala Staromiejskiego na Nowe Ogrody, Danuty Janczarek z Matemblewa, a P. Grzelaka z Wrzeszcza. Mają nogi, chodzić mogą jak wszyscy...

gag

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież