Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Tempo 30 - Gdańsk deptakiem?

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 11 marca 2021 17:45

Gdańska administracja postanowiła szykanować kierowców i ograniczyć prędkość samochodów na głównej arterii do 50 km. na godzinę. Tylko dlatego, że garnizon policji nie radzi sobie z wyścigami szalonych ryzykantów? Tymczasem z policyjnych statystyk jednoznacznie wynika, że na drogach jednokierunkowych, jak al. Zwycięstwa i ul.Grunwaldzka, notuje się znacząco mniej wypadków niż na dwukierunkowych jak np. ul. Adamowicza. Wcześniejsze deformacje parkingowe w Oliwie i we Wrzeszczu wskazują, że wnet ten ważny ciąg komunikacyjny urzędnicy zamienią w deptak. W gdańskiej radzie ds. mobilności nikt nie reprezentuje interesów kierowców, wielu jest zaś pasażerów służbowo dowożonych do pracy i odwożonych do domu...


Uważam, że Al. Zwycięstwa i ul. Grunwaldzka to powinien być miejski deptak.


Nikt nie będzie nam po mieście jeździł ani 70, ani 50, ani 30 ani w ogóle. I nie będzie ani jednego wypadku.


Co najwyżej guzy wśród pieszych.


Zdrowy objaw miejskiego życia.


Bo miasto to mieszkańcy pieszo.


Oraz pędzący powoli na złamanie karku rowerzyści.


Osobnicy młodzi, zdrowi, jeszcze bez hemoroidalnych dolegliwości, świetnie radzący sobie i na chodnikach i na przejściach dla pieszych.


Warunkowo można dopuścić limuzyny z magistratu, ale bez służbowych kierowców, bo kosztują, a bieda w gminie rośnie. Oraz prezydent Dulkiewicz fiatem 500, którego nie wykazuje w oświadczeniu majątkowym, choć korzysta.


Atak administracji na główny ciąg komunikacyjny Gdańska ma charakter absurdalny - a wnet będzie miał wymiar represyjny. Byle posterunkowy zrobi tu karierę.


3.pasmowa arteria miejska już i tak dewastowana we Wrzeszczu i Oliwie parkingowymi pomysłami miejskiego historyka Piotra Grzelaka, utraci swój komunikacyjny splendor.


Z danych, miarodajnych, KG Policji wciąż państwowej za 2019 wynika, że najmniej wypadków jest na jezdniach jednokierunkowych, jak al. Zwycięstwa, a najwięcej na dwukierunkowych jak ul. Adamowicza. Nie nieustąpienie pierwszeństwa pieszym ale lekceważenie pierwszeństwa przejazdu jest okolicznością główną wypadków. Z liczb policyjnych wynika także, że najwięcej wypadków jest w poniedziałek i piątek - co wynika z odprężenia przed weekendem i zmęczenia po weekendzie. Z kolei w sobotę i poniedziałek najwięcej jest ofiar śmiertelnych. Najwięcej rannych policja zbiera z ulic między godz. 15 a 18 a nieboszczyków między godz. 16 a 19. Najgroźniejsi są kierowcy w wieku 25-39 lat. 73 proc. wypadków jest dziełem mężczyzn, pozostałe 27 proc. to dorobek osób z macicami. Borawski i Grzelak są więc potencjalnie za kierownicą groźniejsi od Dulkiewicz, co nie jest krzepiące bo ich jest jednak dwóch.


Wywodząc jakieś wnioski dla Gdańska z ustaleń policji jeszcze państwowej, a na szczęście nie samorządowej, należy ciąg al. Zwycięstwa-ul.Grunwaldzka zamykać w piątki, soboty i poniedziałki w godzinach od 13 do 19. Nie będzie ani wypadków, ani kolizji, ani mandatów - będzie zdrowe love na ulicznym deptaczku...


Powołując radę ds. mobilności bez jakiegokolwiek reprezentanta użytkowników samochodów, z wyłącznym udziałem pasażerów wożonych służbowo lub pod ochroną, Gdańsk niepotrzebnie buduje jakiekolwiek nowe ulice, chyba że dla deweloperów, bo wtedy lepiej zarabia się na sprzedaży wszystkiego.


Gdańsk miastem deptaków.


No, ale wtedy proszę już nie wozić pani A. Dulkiewicz z Podwala Staromiejskiego na Nowe Ogrody, Danuty Janczarek z Matemblewa, a P. Grzelaka z Wrzeszcza. Mają nogi, chodzić mogą jak wszyscy...

gag

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież