Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Już ponad 400 zgłoszeń do Planety Energii

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 26 października 2023 10:24

altOd początku października dzieci z klas 0-3 z całej Polski uczą się dzięki Planecie Energii czym jest bioróżnorodność oraz poznają znaczenie wody w przyrodzie. Do udziału w 12. edycji programu zgłosiło się już ponad 400 nauczycieli. Czas na zapisy i złożenie sprawozdań w konkursie jest jeszcze do 15 listopada. Warto podjąć wyzwanie – wystarczy przeprowadzić z dziećmi zajęcia w oparciu o scenariusze z PlanetaEnergii.pl, by rywalizować o 1 ze 100 gwarantowanych pakietów do ochrony przyrody i 1 z 3 nagród głównych. Zwycięzcy otrzymają po 10 000 zł na założenie własnych ogrodów, ich placówki odwiedzą też ambasadorzy projektu z mnóstwem atrakcji od Energi z Grupy ORLEN.


Planeta Energii to projekt, dzięki któremu kolejne pokolenia dzieci z przedszkolnych zerówek i klas 0-3 poprzez zabawę poznają otaczający nas świat. Od 2 edycji przybliża im zwłaszcza świat przyrody i różnorodności biologicznej. Edukacja ta może odbywać się dzięki materiałom udostępnianym na PlanetaEnergii.pl i angażowaniu do  programu ciekawych ambasadorów. W tym roku do poznawania  roślin i zwierząt oraz dbania o środowisko zachęca najmłodszych Aneta Chmielińska, pedagożka leśna i autorka podcastu Dzikoprzygody, który otrzymał nagrodę Podcast Roku 2021.
- Wszyscy marzymy o życiu w świecie, gdzie powietrze i woda są czyste, a człowiek, otaczająca go fauna i flora, współtworzą harmonijną całość. Planeta Energii pokazuje, w jaki sposób powinniśmy i możemy troszczyć się o najbliższe przyrodnicze otoczenie, tak aby nie zmarnować jego piękna i bogactwa - mówi Aneta Chmielińska, ambasadorka Planety Energii.


Na stronie PlanetaEnergii.pl każdego dnia rejestrują się nauczyciele z nowych szkół i zerówek przedszkolnych. W każdym województwie do rywalizacji o nagrody zgłosiło się już od kilkunastu do kilkudziesięciu placówek. Najwięcej, zgłoszeń napłynęło z województw: małopolskiego (34), pomorskiego (41) i mazowieckiego (65). Liczba zarejestrowanych przekroczyła już 400.

Ambasadorami programu są także Katarzyna Stoparczyk (dziennikarka, pisarka, zdobywczyni tytułu Mistrz Mowy Polskiej) oraz Krzysztof Konieczny (biolog, ornitolog i autor materiałów merytorycznych do przyrodniczych edycji Planety Energii).
Zaszczepić miłość do przyrody w sercach maluchów

Tegoroczna edycja programu zainicjowanego przez Energę z Grupy ORLEN dostarcza ciekawe treści związane nie tylko z bioróżnorodnością jako taką, ale również z zagadnieniami związanymi z ekosystemami wodnymi. Na PlaneteEnergii.pl udostępniono nowy scenariusz lekcji oraz karty pracy.  O wodzie jako źródle różnorodności w przyrodzie mówią także nowe filmy i materiały e-learningowe dla dzieci. Dzięki animacjom i interaktywnym ćwiczeniom, dzieci mogą zdobyć informacje na temat polskiej przyrody, poznać ciekawe przyrodniczo i warte odwiedzenia miejsca jak Dolina Baryczy, rozlewiska Biebrzy, torfowiska w dolinie rzeki Budkowiczanki, czy stacja morska w Helu. Dowiedzą się także na przykład, co łosoś atlantycki robi w polskich rzekach.


Nagrody dla 100 najbardziej zaangażowanych
„Wodna edycja” programu trwa już kilka tygodni, a sprawozdania z realizacji lekcji o bioróżnorodności pedagodzy mogą składać jeszcze do 15 listopada. 100 klas, których wychowawcy udowodnią przeprowadzenie zajęć w najbardziej staranny i ciekawy sposób, otrzyma „Bio-pakiety". Zestawy, każdy o wartości około 900 zł, zawierają m.in. domki dla jeży, hoteliki dla zapylaczy, budki lęgowe dla ptaków, budki dla nietoperzy i nasiona miododajnych roślin. Wszystko to do samodzielnego montażu i zorganizowania przyjaznego przyrodzie miejsca w sąsiedztwie swojej placówki, łatwego do obserwowania przez dzieci przez cały rok.

W 3 zwycięskich placówkach odbędą się natomiast edukacyjne pikniki z udziałem ambasadorów, podczas których dzieci będą miały możliwość nauczenia się w jaki sposób można samodzielnie zbudować karmnik dla ptaków z plastikowej butelki po napoju czy też przygotować tłuszczową kulkę dla sikorek. Na autorów 3 najwyżej ocenionych sprawozdań czekają dodatkowo czeki o wartości 10 tys. zł na stworzenie przyszkolnej strefy bioróżnorodności,

Warunkiem wzięcia udziału w rywalizacji o nagrody gwarantowane jest zarejestrowanie klasy przez nauczyciela na stronie PlanetaEnergii.pl, a następnie przeprowadzenie z uczniami zajęć w oparciu o scenariusz lekcji z misji „Bioróżnorodność ekosystemów wodnych” i przesłanie krótkiego sprawozdania na gotowym szablonie prezentacji. Realizacja jednego scenariusza uprawnia do ubiegania się o 1 ze 100 wyróżnień podstawowych, natomiast przeprowadzenie z dziećmi większej liczby zajęć o bioróżnorodności i działań dodatkowych zwiększa szansę na uzyskanie wyróżnienia głównego.


Dlaczego warto szybko wykonać konkursowe zadanie
Pierwszych 50 nauczycieli, którzy złożą sprawozdania z przeprowadzonych zajęć nt. bioróżnorodności ekosystemów wodnych otrzyma 2 książki z autografami ambasadorów projektu: Katarzyny Stoparczyk oraz Krzysztofa Koniecznego pt. „Wokół bocianiego gniazda”.

Webinar dla nauczycieli o Bałtyku i bioróżnorodności wody
Planeta Energii stawia na poszerzanie wiedzy nie tylko uczniów, ale również ich pedagogów. 26 października w godzinach 18.00-20.00 odbędą się ogólnodostępne warsztaty w formie online.

Spotkanie poprowadzą ambasadorzy Planety, czyli Katarzyna Stoparczyk, Aneta Chmielińska i Krzysztof Konieczny oraz specjaliści od fok, fauny i flory Bałtyku, pracownicy Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

W warsztatach będzie mógł wziąć udział każdy chętny nauczyciel na Facebooku i Youtube Planety Energii. Program szkolenia przewiduje bloki tematyczne poświęcone nowoczesnej i angażującej edukacji przyrodniczej dzieci, przyrodzie Bałtyku oraz praktycznym metodom nauczania najmłodszych o naszym morzu. Uczestnicy dowiedzą się też jakie miejsca w internecie warte są polecenia dla urozmaicenia zajęć z uczniami.


Kliknij i sprawdź stronę transmisji online
https://www.youtube.com/watch?v=BA1hlonXRi8


Spotkanie będzie miało na celu także zainspirowanie nauczycieli do przeprowadzenia lekcji nt. bioróżnorodności z wykorzystaniem materiałów z PlanetaEnergii.pl. Webinar zakończy się sesją pytań i odpowiedzi z udziałem ambasadorów.


Zadbajmy razem o naszą planetę
We wszystkich dotychczasowych edycjach Planety Energii udział wzięło około 300 tysięcy dzieci i 7 tysięcy nauczycieli, a blisko 50 pedagogów uczestniczyło w szkoleniach zawodowych w ramach Akademii Planety Energii. O dużej randze społecznej programu świadczą również rokrocznie zdobywane patronaty honorowe, 12. edycja po raz kolejny objęta została patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

źródło energa.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież