Narodowy Marsz Papieski » W tym roku przypada 40 rocznica śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Podobnie jak św... List "Godności" do prezydenta RP » Pan Andrzej DudaPrezydent Rzeczpospolitej Polskiej Szanowny Panie PrezydencieW imieniu Stowarzyszeni... Zadbaj o lasy razem z Planetą Energii » Jakie gatunki drzew występują w Polsce, jak możemy chronić ekosystemy leśne? O tym, dlaczego lasy są... Miesiąc AAC w Przedszkolu nr 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... List Stowarzyszenia Godność do ks. abpa T. Wojdy w sprawie homilii bpa... » Jego Ekscelencja,Ks. Abp Tadeusz WojdaOrdynariusz Archidiecezji GdańskiejPowodowani troską jaką wywo... Cios za cios, miasto na linach » Spór o budowę trasy tramwajowej Gdańsk Piołunie – Wrzeszcz bardziej przypomina walkę bokserską niż d... Poseł Smoliński: Konsultacje tak jak my je rozumiemy » Ustawa o Samorządach obliguje wszystkie władze do przeprowadzenia wcześniejszych konsultacji społecz... "W imieniu sopocian" do premiera: odwołać wiceministra Karnowskiego » Sopockie ugrupowanie obywatelskie, "W imieniu sopocian", które brało udział w ostatnich wyborach sam... "Godność" o weryfikacji sędziów! » Oświadczenie Stowarzyszenia "Godność" w sprawie sędziów po spotkaniu Tuska i Bodnara.OświadczenieW d... Homilia bp. W. Szlachetki: słowa, które paść powinny... » Homilia bp. Wiesława Szlachetki wygłoszona 1 września 2024 r. przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej ...
Trupy w sopockiej szafie - zmierzch Karnowskiego?
czwartek, 01 sierpnia 2024 20:03
Trupy w sopockiej szafie - zmierzch Karnowskiego?
To może być niepogodna jesień dla Jacka Karnowskiego, b.
Lufka w Sektorze niebo. Andrzej Głownia (1952-2024)
środa, 25 września 2024 19:07
Lufka w Sektorze niebo. Andrzej Głownia (1952-2024)
Andrzeja poznałem w 1973 roku na krakowskim dworcu PKP po meczu
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zadbaj o lasy razem z Planetą Energii

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 16 października 2024 10:48

Jakie gatunki drzew występują w Polsce, jak możemy chronić ekosystemy leśne? O tym, dlaczego lasy są ważne dla naszego życia codziennego i jak nasze działania wpływają na ich stan, uczniowie dowiedzą się podczas 13. edycji Planety Energii. Trwa rejestracja do projektu.


Kolejna edycja Planety Energii zainaugurowana została na Półwyspie Helskim w Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry UG. Od spotkania z fokami, poprzez zwiedzanie stacji morskiej, po warsztaty przyrodnicze – na różne sposoby zachęcano najmłodszych do ochrony przyrody.
– Jestem przeszczęśliwa, że dołączyłam do tego programu, który pokazuje, jak dbać o swoje środowisko zaczynając od małych rzeczy. Planeta Energii to dowód na to, jak można na różne sposoby zafascynować i zakochać dzieci w przyrodzie – opowiada Marzena Rogalska, dziennikarka telewizyjna i radiowa, ambasadorka 13. edycji projektu.


Energa dla lasów
W tegorocznej odsłonie Planeta Energii skupi się na ochronie bioróżnorodności, zwłaszcza w kontekście ekosystemów leśnych – uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajemnice lasów, poznając ich sekrety i znaczenie dla polskiej przyrody. Adresowany do uczniów klas 0-3 i zerówek przedszkolnych program uczy odpowiedzialności ekologicznej i wpływu małych działań na środowisko. Do nauki o przyrodzie oraz nabywania proekologicznych nawyków dzieci angażowane są poprzez interaktywne lekcje i konkursy. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. 100 placówek otrzyma pakiety edukacyjne zawierające m.in. budki lęgowe i karmniki dla ptaków. Natomiast 3 najlepsze przedszkola i szkoły otrzymają środki na stworzenie własnej strefy bioróżnorodności np. z ogrodami deszczowymi.
– 13. edycja Planety Energii to gratka dla młodych odkrywców. Dzięki temu projektowi od kilkunastu już lat uczymy tysiące dzieci z całej Polski, jak oszczędzać energię. Ale nie udałoby się tego zrealizować bez mowy o środowisku i naszej planecie, dlatego w tym roku tematem przewodnim są lasy – wyjaśnia Magdalena Marszałkowska, dyrektor Departamentu Marketingu w Enerdze SA.

alt


– W ramach inauguracji tworzyliśmy lasy w słoiku, żeby pokazać najzwyklejsze rzeczy, które na las się składają i kryją w sobie dużo tajemnic i magii. Zgłaszając się do Planety Energii szkoły zyskują dostęp do niesamowitych materiałów, scenariuszy, pomysłów na aktywności, które mogą wykorzystać nauczyciele do pracy w dzieci – zachęca do udziału Aneta Chmielińska z Dzikoprzygody.


Na potrzeby nowej edycji przygotowano specjalne materiały edukacyjne dla nauczycieli dostępne na platformie PlanetaEnergii.pl, które pozwolą przeprowadzać z dziećmi nieszablonowe lekcje o przyrodzie. W tym roku udostępniono je także w uproszczonej wersji dla przedszkolaków.

Planeta Energii
Planeta Energii to realizowany od 2010 roku autorski program edukacyjny Energi z Grupy ORLEN, który powstał z myślą o najmłodszych. Materiały pozwalają lepiej zrozumieć świat energii wokół nas, wpływ naszych zachowań na ochronę środowiska czy wspieranie zrównoważonego rozwoju. Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia. Składają się na niego działania prowadzone w internecie (m.in. udostępnianie stale uzupełnianych materiałów edukacyjnych) oraz konkurs dla szkół podstawowych oraz zerówek przedszkolnych.

Trwa rejestracja do 13. edycję Planety Energii. Do wzięcia udziału w programie zapraszamy klasy 0-3 szkół podstawowych i zerówki przedszkolne. Zapisu może dokonać dyrektor placówki lub wychowawca grupy poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego.

źródło materiały prasowe energa.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież