Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nie betonizacji Piecek!

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 08 lutego 2024 18:35

Na sesji Rady Miasta Gdańska w marcu 2023 roku głosami Koalicji Obywatelskiej oraz Wszystko dla Gdańska przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Piecki Migowo rejon ulicy Wołkowyskiej. Gdańscy radni PiS Piotr Gierszewski i Przemysław Malak od samego początku śledzili pracę nad planem oraz utrzymywali kontakt z mieszkańcami rejonu ulicy Wołkowyskiej zaniepokojonymi kolejną deweloperską inwestycją planowaną na ostatnich zielonych terenach w dzielnicy Piecki-Migowo.


Biuro Rozwoju Gdańska zorganizowało tylko spotkanie gdzie przedstawiono koncepcję deweloperską, w którym uczestniczyli Radni Miejscy Piotr Gierszewski oraz Przemysław Malak oraz przedstawiciele Rady Dzielnicy. Na spotkaniu przedstawiono zebranym prezentację multimedialną zatytułowaną „Uwarunkowania i założenia do koncepcji planu Piecki-Migowo przy ul. Wołkowyskiej”. Wnioskodawcą uchwalenia planu jest firma ALLCON, która obecnie nie jest właścicielem ani jednego metra terenu w granicy planu. Wniosek został złożony przez ALLCON w imieniu własnym oraz trzech osób fizycznych. Wskazano, że w procedurze uchwalenia miejscowego planu można zagwarantować cele publiczne: park leśny oraz regulacja pasa drogowego ulicy Wołkowyskiej. Poinformowano, że tereny objęte granicami planu znajdują się w strefie B związanej z bliskością lotniska i oddziaływaniem lotów. Oznacza to, że nie można tam budować przedszkoli, szkół, ale już mieszkania tak. Życzeniem Allconu, jak wynika z wizualizacji, jest budowa na polanie piętnastu bloków 3 i 4-kondygnacyjnych z dominantą czyli blokiem sześciokondygnacyjnym. Za to inwestor zobowiązał się do udostępnienia ogólnodostępnego placu miejskiego i ogólnodostępnej wieży widokowej.

alt


Do maja 2023 roku można było składać wnioski do planu, następnie trwały analizy przestrzenne. Radny Przemysław Malak zgłosił wniosek proponując utworzenie strefy buforowej pomiędzy ewentualną przyszłą zabudową, a terenami zadrzewionymi, obecnie lasem, w postaci nieprzekraczalnej linii zabudowy w odległości minimum 20 metrów od granicy działki.


Radni Przemysław Malak oraz Piotr Gierszewski wielokrotnie prosili o otwarte spotkanie informacyjne dla mieszkańców, celem przedstawienia koncepcji planu – pierwszy taki wniosek został złożony już sierpniu. Niestety pomimo kolejnych obietnic Biura Rozwoju Gdańska, o chęci zorganizowania spotkania z mieszkańcami, wielokrotnie przekładano termin tego spotkania, by ostatecznie w styczniu poinformować, że spotkanie „musi zostać odłożone w czasie”.


- Liczba blisko 600 mieszkań na czterech hektarach powierzchni jaką planuje Allcon jest porażająca - uważa radny Przemysław Malak. - Intensywność zabudowy oraz wysokość bloków jest zbyt wielka! Nie ma zgody na kolejną etap betonizacji naszej dzielnicy. W naszym interesie jest komfort życia mieszkańców, a nie dochody dla dewelopera. Kto sobie z państwa wyobraża jeszcze dodatkowe 1000 samochodów na Myśliwskiej? Przecież już teraz poruszanie się w godzinach szczytu po Myśliwskiej czy Bulońskiej jest dramatyczne. A przypomnę jeszcze, że kolejne bloki mają powstać w ramach inwestycji na terenie dawnego Dworu Migowskiego! Będzie jeszcze większy paraliż.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież