Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Reklama
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nie betonizacji Piecek!

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 08 lutego 2024 18:35

Na sesji Rady Miasta Gdańska w marcu 2023 roku głosami Koalicji Obywatelskiej oraz Wszystko dla Gdańska przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Piecki Migowo rejon ulicy Wołkowyskiej. Gdańscy radni PiS Piotr Gierszewski i Przemysław Malak od samego początku śledzili pracę nad planem oraz utrzymywali kontakt z mieszkańcami rejonu ulicy Wołkowyskiej zaniepokojonymi kolejną deweloperską inwestycją planowaną na ostatnich zielonych terenach w dzielnicy Piecki-Migowo.


Biuro Rozwoju Gdańska zorganizowało tylko spotkanie gdzie przedstawiono koncepcję deweloperską, w którym uczestniczyli Radni Miejscy Piotr Gierszewski oraz Przemysław Malak oraz przedstawiciele Rady Dzielnicy. Na spotkaniu przedstawiono zebranym prezentację multimedialną zatytułowaną „Uwarunkowania i założenia do koncepcji planu Piecki-Migowo przy ul. Wołkowyskiej”. Wnioskodawcą uchwalenia planu jest firma ALLCON, która obecnie nie jest właścicielem ani jednego metra terenu w granicy planu. Wniosek został złożony przez ALLCON w imieniu własnym oraz trzech osób fizycznych. Wskazano, że w procedurze uchwalenia miejscowego planu można zagwarantować cele publiczne: park leśny oraz regulacja pasa drogowego ulicy Wołkowyskiej. Poinformowano, że tereny objęte granicami planu znajdują się w strefie B związanej z bliskością lotniska i oddziaływaniem lotów. Oznacza to, że nie można tam budować przedszkoli, szkół, ale już mieszkania tak. Życzeniem Allconu, jak wynika z wizualizacji, jest budowa na polanie piętnastu bloków 3 i 4-kondygnacyjnych z dominantą czyli blokiem sześciokondygnacyjnym. Za to inwestor zobowiązał się do udostępnienia ogólnodostępnego placu miejskiego i ogólnodostępnej wieży widokowej.

alt


Do maja 2023 roku można było składać wnioski do planu, następnie trwały analizy przestrzenne. Radny Przemysław Malak zgłosił wniosek proponując utworzenie strefy buforowej pomiędzy ewentualną przyszłą zabudową, a terenami zadrzewionymi, obecnie lasem, w postaci nieprzekraczalnej linii zabudowy w odległości minimum 20 metrów od granicy działki.


Radni Przemysław Malak oraz Piotr Gierszewski wielokrotnie prosili o otwarte spotkanie informacyjne dla mieszkańców, celem przedstawienia koncepcji planu – pierwszy taki wniosek został złożony już sierpniu. Niestety pomimo kolejnych obietnic Biura Rozwoju Gdańska, o chęci zorganizowania spotkania z mieszkańcami, wielokrotnie przekładano termin tego spotkania, by ostatecznie w styczniu poinformować, że spotkanie „musi zostać odłożone w czasie”.


- Liczba blisko 600 mieszkań na czterech hektarach powierzchni jaką planuje Allcon jest porażająca - uważa radny Przemysław Malak. - Intensywność zabudowy oraz wysokość bloków jest zbyt wielka! Nie ma zgody na kolejną etap betonizacji naszej dzielnicy. W naszym interesie jest komfort życia mieszkańców, a nie dochody dla dewelopera. Kto sobie z państwa wyobraża jeszcze dodatkowe 1000 samochodów na Myśliwskiej? Przecież już teraz poruszanie się w godzinach szczytu po Myśliwskiej czy Bulońskiej jest dramatyczne. A przypomnę jeszcze, że kolejne bloki mają powstać w ramach inwestycji na terenie dawnego Dworu Migowskiego! Będzie jeszcze większy paraliż.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież