Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Oktoberfest w Brovarni Hotelu Gdańsk po raz siódmy

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 02 października 2015 11:54

W Brovarni Hotelu Gdańsk rozpoczęła się siódma edycja Gdańskich Dożynek Piwnych Oktoberfest 2015. Impreza potrwa do 25 października.Oktoberfest kojarzy się głównie z Bawarią. W Gdańsku od kilku lat jesienne święto piwa kojarzone jest z Brovarnią Hotelu Gdańsk. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, gdyż tradycja warzenia piwa, ma swoje korzenie właśnie w wielowiekowej tradycji miasta. W XVII-wiecznym Spichlerzu, w którym obecnie znajdują się Hotel Gdańsk i Brovarnia Gdańsk, w przeszłości składowano słód używany do produkcji piwa przez gdańskich piwowarów. W historii Gdańska warzenie piwa odgrywało zawsze niezwykle ważną rolę. Już w XV wieku, na przełomie sierpnia i września, organizowano tu bowiem tzw. dożynki chmielne, podczas których pito piwo wyprodukowane jesienią ubiegłego roku. Podobna zasada obowiązywała później na Oktoberfest, gdzie serwowane piwo było piwem uwarzonym miedzy wrześniem ubiegłego i kwietniem aktualnego roku. W dawnym Gdańsku mężczyźni zajmowali się warzeniem piwa, ale to kobiety dbały o jego dystrybucję, rozwożąc je bryczkami do lokali i karczm.


alt- Oktoberfest to impreza, która ma u nas swoją tradycję - powiedziała Joanna Lewy, dyrektor sprzedaży Hotelu Gdańsk. - Dziś zainaugurowaliśmy siódmą edycję. Tak jak co roku podczas Oktoberfest na naszych gości czekają specjały kuchni gdańskiej, jak również bawarskiej, a także dobra muzyka na żywo, dobra zabawa. Hotel Gdańsk i Brovarnia zlokalizowane w 500-letnim Spichrzu kontynuują tradycje związane z historią piwowarstwa. Nawiązujemy do tradycji sprzed kilkuset lat gdy w Gdańsku mini browarów było ponad czterysta. Na oficjalne rozpoczęcie Oktoberfest goście przychodzą w strojach regionalnych gdańskich, kaszubskich a także bawarskich. Do końca października w Brovarni Hotelu Gdańsk trwa święto piwa. Na naszych gości codziennie czeka wyśmienita kuchnia gdańska i bawarska, muzyka na żywo, konkursy, w których będzie można wygrać smaczne nagrody. Specjalnie uwarzone na Oktoberfest piwo jest w limitowanej edycji. Zachęcamy do wspólnej zabawy.


altaltNa inauguracji Oktoberfest 2015 nie zabrakło gości ze świata polityki i biznesu. Wśród gości byli m.in. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, Jan Zarębski, były marszałek województwa pomorskiego, Piotr Soyka, prezes Remontowa Holding SA. Zaszczytną rolę biranta pełnił w tym roku Jerzy Kryszak.


altPiwowarzy Browarni Hotelu Gdańsk jak co roku z okazji Gdańskich Dożynek Piwnych uwarzyli limitowane Piwo Oktoberfest o bursztynowym kolorze. - Tradycyjnie na Oktoberfest uwarzyliśmy specjalne piwo Oktoberfest - powiedział Andrzej Pustelnik, piwowar Brovarni Hotelu Gdańsk. - Jest to piwo w stylu Amber Lager. Nasze piwo ma pełny słodowy charakter, delikatny karmelowy aromat, a także piękny bursztynowy kolor. Użyliśmy szlachetnych odmian chmielu, chmielu niemieckiego. Wykorzystaliśmy słody, przede wszystkim monachijskiego, które dają między innymi aromat karmelowy. Jest to piwo o tak wyjątkowym smaku i aromacie, że trudno poprzestać na jednym kuflu.


altW menu obok bawarskich specjałów, znalazły się w tym roku również smaki kuchni starogdańskiej oraz bawarskiej. Do 25 października można zatem skosztować starogdańskiej rolady z boczku z grzybami leśnymi, gęsią wątróbką, jabłkami w occie i puree musztardowym, jak również knedli bawarskich z grzybowym sosem, grillowanych kiełbasek norymberskich, szynki po bawarsku na zasmażanej kapuście z knedlami bawarskimi. W czasie Gdańskich Dożynek Piwnych Oktoberfest nie zabraknie też oczywiście ulubionej przez gości golonki pieczonej w naszym piwie ciemnym Brovarnia Starogdańskie. Na pamiątkę Gdańskiego Oktoberfest można w Brovarni Hotelu Gdańsk nabyć zestaw składający się z piwa i kufla. Limitowana edycja Piwa Brovarnia Oktoberfest jest dostępna w litrowych butelkach z unikalną kolekcjonerską etykietą.


altaltRozbrzmiewająca na co dzień w Brovarni muzyka na żywo w czasie Oktoberfest przybiera bawarski biesiadny klimat, a dzięki śpiewnikom przygotowanym dla gości muzyce zwykle towarzyszą wspólne śpiewy. Wyjątkową atmosferę dopełniają tematyczne dekoracje i wiele niespodzianek, w tym konkursy z wiedzy o piwie, z których można się dowiedzieć na przykład, że piwo to napój zawierający przeciwutleniacze, czyli związki które hamują procesy starzenia.


alt

W roli biranta wystąpił Jerzy Kryszak


Dzięki bardzo dużemu zainteresowaniu Oktoberfest w Brovarni wśród gdańszczan i turystów jest pewne, że gdański Oktoberfest wpisał się już na stałe w kalendarz życia miasta.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież