Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Limitowana edycja piwa Dymione Marcowe na powitanie wiosny

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 25 marca 2016 17:37

Brovarnia Hotelu Gdańsk Superior **** tradycyjnie na powitanie wiosny przygotowała specjalne sezonowe piwo. W sobotę, 19 marca, premierę miała limitowana edycja piwa Dymione Marcowe. Dymione Marcowe to doskonała kompozycja wyselekcjonowanych słodów i dymionego smaku.- Dzisiejsza premiera to kolejna odsłona piwa Dymionego Marcowego - powiedział Tomasz Biegański, piwowar Brovarni Hotelu Gdańsk Superior ****. -€“ Piwo uwarzyliśmy razem z Andrzejem Pustelnikiem z użyciem 50 procent słodów wędzonych bukiem. Te słody dają nam podstawę smakową piwa wędzonego. Smak dymiony odświeżyliśmy aromatycznymi chmielami. W całości tworzą doskonałą kompozycję i pełne, ciekawe w smaku piwo dla naszych gości. Wędzenie drewnem jest również nawiązaniem do tradycji warzenia piwa w Gdańsku -€“ kiedyś wszelkie słody, które były używane do warzenia piwa, były wędzone właśnie na rusztach opalanych drewnem. Aromaty drewna przenikały przez te słody i piwa nabierały dymionego smaku.


Z czym związana jest tradycja warzenia piwa Marcowego?
- Nasi poprzednicy sprzed pięciuset lat podobnie jak my warzyli piwo w marcu. Ponieważ warzono je przed kolejnymi zbiorami zbóż, z których przygotowywano słody do uwarzenia piwa marcowego wykorzystywano zapasy słodów zebrane rok wcześniej - wyjaśnił Tomasz Biegański.
Warto podkreślić, że nasze piwo jest bardzo przyjemne w odczuciu, a wędzonka jest delikatna i doskonale komponuje się z bazą chmielową.


altPiwo Marcowe Dymione po raz kolejny zostało uwarzone przez Brovarnię Hotelu Gdańsk Superior ****. Czym tegoroczna edycja różni się od poprzednich?
- Warzenie piwa to dla nas pasja, razem z piwowarem Andrzejem Pustelnikiem, po każdej uwarzonej warce staramy się zebrać jak najwięcej opinii gości o naszym piwie, żeby w kolejnym roku jeszcze bardziej udoskonalić recepturę. Nigdy nie warzymy dwóch takich samych piw, zawsze dokonujemy drobnych zmian, aby piwo było jeszcze smaczniejsze dla naszych gości.


Już od XVI wieku w Gdańsku funkcjonowało ponad 300 browarów, karczm i restauracji, które współtworzyły wyjątkowy hanzeatycki charakter miasta. Restauracja Hotelu Gdańsk Superior, otwierając swoje wrota, przywróciła tę tradycję, tak silnie związaną z historią miasta, którego dziś jesteśmy wizytówką. Naszą misją jest przybliżanie jej wszystkim odwiedzającym nas gościom. Najlepsze piwo w Polsce, które warzymy w naszym browarze, w całkowicie naturalny sposób, to właśnie rezultat wskrzeszenia przez Brovarnię Hotelu Gdańsk Superior najlepszych tradycji gdańskiego piwowarstwa. W nasza misję doskonale wpisuje się piwo Dymione Marcowe.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież