Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Festiwal PR Biedronia skończy referendum?

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
piątek, 02 października 2015 11:26

W Słupsku narasta zmęczenie festiwalem PR Roberta Biedronia. Po raz pierwszy od wielu lat prezydenta nie było na inauguracji roku szkolnego. Wg informatorów GG po wyborach parlamentarnych może dojść do referendum w sprawie odwołania prezydenta, który coraz częściej jest w Warszawie lub Brukseli niż w Słupsku.Robert Biedroń, ulubieniec części mediów, na co dzień prezydent miasta Słupska, poniósł prestiżową porażkę. Nie chodzi tu bynajmniej o odrzucenie jego propozycji budżetowych, czy też planów wyjścia z finansowej zapaści miejskiej kasy. Nie będzie parytetów płci w nazwach ulic w Słupsku. Polityczne różnice nie miały w tym przypadku znaczenia. Czy ta prestiżowa porażka to początek równi pochyłej popularności Biedronia? Radni zgodnie, ponad podziałami, głosami radnych PO, PiS oraz Słupskiego Porozumienie Obywatelskiego wykreślili punkt o ulicznym parytecie z uchwały o zasadach nadawania nazw.


Prezydent Robert Biedroń zmienił nawet zapis w projekcie uchwały z zasady parytetu na zasadę zachowania równorzędnego traktowania. Nie pomogło. Radni zdecydowali, jak mówiła radna Anna Mrowińska (PiS), że zwyciężył zdrowy rozsądek. Szkoda tylko czasu, bo w tym mieście problemów socjalnych i gospodarczych nie brakuje. Tymczasem dyskusja nad nazwami ulic dyktowanymi płcią zajęła rajcom dwie godziny. Według opozycyjnych wobec Biedronia radnych władze miasta powinny zajmować się poważniejszymi sprawami, jak np. budżetem.


Robert Biedroń uznał wynik głosowania za "klęskę demokracji". Dlaczego? Bo przepadł jego wniosek, a przecież jest "dysproporcja w honorowaniu kobiet i mężczyzn".  
- To klęska demokracji, nie moja. Szkoda, że radni potraktowali tę sprawę trochę politycznie. To taka hipokryzja polityczna. Ciekawe jak pani premier Kopacz oceni głosowanie słupskiej Platformy Obywatelskiej - mówił Robert Biedroń w Radiu Gdańsk.


Andrzej Obecny, słupski wydawca, radny wybrany z KWW Roberta Biedronia uważa, że nie było porażki prezydenta Biedronia, bo wykreślono jedynie punkt dotyczący parytetów w nazwach ulic oraz nie będzie pięcioletniej karencji w nadawaniu ulicom nazwisk osób zmarłych. Uchwała zaś przeszła.  
- Z oceną pracy prezydenta Biedronia wstrzymajmy się do pierwszego autorskiego budżetu jaki przedstawi. Słupsk jest trudnym miastem, zresztą jak większość samorządów, boryka się z problemami. Na razie nie widzę powodów, by oceniać poczynania prezydenta Biedronia negatywnie.

Przepadły dwa punkty z uchwały. Być może jeszcze nie jest czas na przewartościowanie w sferze symboliki. ale ten czas i tak nieuchronnie nadejdzie - uważa radny Obecny, dodając, że samo sformułowanie "parytet" przy nadawaniu nazw ulic jest mylące i zbyteczne.


A Robert Biedroń ma jak widać głowę pełną pomysłów, by znaleźć się w obiektywie kamer. Niedawno kazał liczyć krzyże w szkołach, a teraz zabłysnął pomysłem na dopilnowanie, aby w imię równowagi, parytetów i poprawności nadawać nowym ulicom nazwy kobiet. Policzył ulice i wyszło mu, że patronami 203 ulic miasta są mężczyźni, a tylko 16 kobiety.


Jest przy tym tak zapracowany, że nie był na inauguracji roku szkolnego w Słupsku. Jako gospodarz edukacji opuścił 1 września, mimo, że każdy włodarz ma tą datę zaznaczoną grubą kreską w swoim kalendarzu.


Zapytaliśmy więc biuro prezydenta Słupska o częstotliwość jego wyjazdów za granicę, do Warszawy i do stolicy województwa oraz o ich powody i koszty. Czekamy na odpowiedź.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież