Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Co zrobić, gdy parkomaty nie działają? "Podejść do następnego" radzi ZDiZ

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
środa, 11 grudnia 2013 13:05

Wraz z zamknięciem ruchu kołowego na Targu Węglowym na czas Jarmarku Bożonarodzeniowego, kierowcy chcący zaparkować na Starym Mieście zmuszeni są szukać miejsca w wąskich, i tak już zatłoczonych uliczkach Śródmieścia. Co jednak ma zrobić kierowca, gdy parkometry nie działają?


Jeden z naszych czytelników próbował we wtorek rano zaparkować samochód przy ulicy Kowalskiej, tuż obok Targu Drzewnego. Uniemożliwiły mu to jednak niedziałające parkomaty. Jako obywatel szanujący prawo, pojechał dalej i spędził kilkanaście minut lawirując między pojazdami w poszukiwaniu miejsca parkingowego. Chcąc wyjaśnić tę sytuację, zadzwoniliśmy do Bohdana Soboty, kierownika Działu Parkowania w Zarządzie Dróg i Zieleni Miejskiej w Gdańsku. Jednak Dyrektor nic na temat nieczynnych automatów nie wiedział. - Nie wiem - powiedział Bohdan Sobota. - Musiałbym sprawdzić.

Jeżeli Dyrektor Działu nie posiada takiej informacji, to kto?


alt


Pozostaje nam serwis techniczny parkomatów. Tu otrzymaliśmy informację, że faktycznie przy ulicy Kowalskiej o 9:36 serwis przyjął zgłoszenie o awarii parkomatów. - Od otrzymania informacji w ciągu około dwóch godzin pracownik podjeżdża i dokonuje naprawy - powiedział nam pracownik serwisu, pragnący zachować anonimowość. Po usłyszeniu, że rozmawia z dziennikarzem "Gazety Gdańskiej", odmówił udzielania dalszej wypowiedzi i skierował nas do rzecznika prasowego ZDiZ, Katarzyny Kaczmarek.


Niestety, mimo wielu prób, nie udało nam się skontaktować z Panią Rzecznik. - Proszę zadzwonić jutro o ósmej rano, wtedy będzie - powiedziała pracownica sekretariatu ZDiZ. - Jest chyba na jakichś nagraniach, powinna być do 15. Na pytanie o telefon komórkowy rzecznika, otrzymaliśmy odpowiedź, że "na pewno ma wyłączony". O godz. 15 jednak także nie udało nam się skontaktować.


Nie każdy ma czas i chęci na czekanie, by pracownik serwisu technicznego przyjechał i naprawił automat, umożliwiając nam w końcu wykupienie biletu parkingowego i tym samym uniknięcia kary 50 złotych grzywny (35 złotych, jeżeli zapłacimy w ciągu trzech dni od jej nałożenia). Rozwiązanie na to daje nam sam Dyrektor Sobota. - Należy podejść do następnego, który działa - powiedział. Co jednak, gdy i następny nie będzie funkcjonował? - Nie sądzę, żeby taka sytuacja miała miejsce - oznajmił Bohdan Sobota.


Wygląda na to, że w ocenie Działu Parkowania parkometry w Gdańsku rzadko kiedy mają awarię. Pytany o niezawodność urządzeń podczas mrozów, Dyrektor oznajmił, że te nie mają żadnych problemów z funkcjonowaniem nawet przy minusowych temperaturach. - Faktycznie taka sytuacja zdarzała się, ale przy dwudziestostopniowym mrozie, teraz takich mrozów nie było.

Na pytanie o parkomat nr 58 znajdujący się przy Podwalu Staromiejskim, który od dłuższego czasu, także i dziś, pozostaje nieczynny, dyrektor wyraził zaskoczenie mówiąc, że nic na ten temat nie wie oraz po raz kolejny odpowiedział "Należy przejść do następnego", nie zmieniając swojego stanowiska nawet po zwróceniu uwagi o kłopotliwym położeniu najbliższego parkomatu - po drugiej stronie ruchliwej ulicy, z dala od przejścia dla pieszych. Oczywiście, opłatę za parking można umieścić za pośrednictwem serwisu mobiparking.pl, jednak warto pamiętać, że nie każdy ma zawsze możliwość skorzystania z telefonu komórkowego.


alt


Od października w Gdańsku obowiązuje nowa, wyższa taryfa opłat za miejsca parkingowe.  Teraz za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 3 zł, za drugą 3,60 zł, za trzecią 4,30 zł, a za każdą kolejną - 4 zł.


Sfera Płatnego Parkowania funkcjonuje na mocy uchwały z 29 listopada 2012 r., nakładając opłaty za miejsca parkingowe w czterech sektorach Gdańska (Starym Mieście, Głównym Mieście, Wrzeszczu i Aniołkach, przy GUM-edzie) do piątku pomiędzy godz. 9 a 17 (przy GUM-edzie między godz. 9 a 15). Za parking nie zapłacimy w pozostałe dni i godziny. 
Alicja Kołbuc

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież