Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Najlepszy styczeń gdańskiego lotniska

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 11 lutego 2012 10:34
Ponad 170 tys. pasażerów odprawionych zostało w styczniu 2012 roku w porcie lotniczym Gdańsk Rębiechowo. Nastąpił zatem dziesięcioprocentowy wzrost odprawionych pasażerów w porównaniu do stycznia 2011 roku. Miniony miesiąc, to najlepszy styczeń w historii gdańskiego lotniska.


- Kolejne świetne wyniki świadczą o doskonałej kondycji pomorskiego rynku przewozów lotniczych. W obecnym sezonie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również kierunki narciarskie. Wychodząc na przeciw wysokiemu popytowi, przewoźnik Eurolot.com zwiększył częstotliwość lotów do Popradu. Świetnie sprzedają się także pakiety narciarskie oferowane w oparciu o przeloty liniami Wizzair do Barcelony i Bergamo. W kontekście ukończonych inwestycji infrastrukturalnych oraz nieustannego rozwoju siatki połączeń, jak i organizowanych w Gdańsku czerwcowych rozgrywek UEFA EURO 2012, jestem przekonany, że zarówno jako lotnisko, tak i region pomorza, skazani jesteśmy na sukces - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.
W tym roku zapowiada się zacięta rywalizacja między Gdańskiem, a portem lotniczym Katowice Pyrzowice, a to z tego względu, ponieważ z każdym kolejny rokiem maleje różnica w liczbie odprawionych pasażerów. W 2008 roku wynosiła ona pół miliona, a w zeszłym roku już zaledwie 80 tysięcy.
Przypomnijmy, iż w całym 2011 roku Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie obsłużył prawie 2,5 mln pasażerów. Było to o 50 tys. pasażerów więcej w stosunku do zakładanego planu.
Tylko w grudniu 2011 roku obsłużono 179,5 tys. pasażerów, czyli o 18 proc. więcej niż w grudniu 2010 roku. Ta rosnąca z każdym rokiem dynamika wzrostu przewozu pasażerów mile nas zaskakuje, powiedział nam Adam Skonieczny, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu gdańskiego portu lotniczego. Bo choćby w porównaniu z 2010 rokiem ogólna liczba pasażerów w 2011 roku wzrosła o 10 proc. Podobnie już jest w styczniu tego roku. Oznacza to, że gdańskie lotnisko ma jedną z najwyższych w Europie dynamik wzrostu liczby obsługiwanych pasażerów.

Wła-49


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież