Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Międzynarodowy Kongres „Smart Metropolia”

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 listopada 2013 20:17

Tysiąc uczestników zadeklarowało udział w Międzynarodowym Kongresie „Smart Metropolia”, który 21 listopada rozpoczął się w Gdańsku. Dwudniowe obrady odbywają się siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku. Dyskusje, podzielone na osiem paneli tematycznych, jak: przestrzeń, mobilność, Smart Las, zarządzanie, energia, turystyka, laboratorium innowacji społecznej i INNO3city, zaangażują aż 112 panelistów polskich jak i zagranicznych autorytetów. Wśród nich to kilkunastoosobowa grupa mówców (praktyków i teoretyków) z Berlina, Bristolu, Dublina, Glasgow, Hamburga, Lizbony, Paryża oraz z Wiednia.  


Wielu uczestników pochodzi z polskich metropolii, takich jak: Bydgoszczy, Krakowa, Lublina, Poznania, Torunia, Warszawy i Wrocławia. Wśród prelegentów są, m.in.: prof. Anna Geppert z Sorbony, Brian Evans - praktyk, naukowiec oraz nauczyciel akademicki w dziedzinach: urbanistyki, projektowania urbanistycznego i planowania krajobrazu, Carlo Ratti - amerykański architekt i pedagog, badający wpływ nowych technologii na zmianę sposobu rozumowania, projektowania i życia w przestrzeni miejskiej, a także Jacek Żakowski - znany polski dziennikarz i publicysta.


altGłówną ideą kongresu jest stworzenie stałego forum wymiany myśli i doświadczeń wszystkich odpowiedzialnych za jakość życia wspólnot samorządowych w gminach, powiatach, województwach, regionach. Podczas kongresu uczestnicy dowiedzą się jak przełożyć teorię smart growth na konkretne rozwiązania, jak zarządzać usługami publicznymi  w obszarach funkcjonalnych przekraczających granice administracyjne, a przede wszystkim jak budować potencjał gospodarczy i podnosić jakość życia mieszkańców przez zintegrowane działania.


Kongres skierowany jest do osób zajmujących się rozwojem metropolii tj.: zarządzających miastem samorządowców i przedstawicieli sektora usług komunalnych i usług turystycznych, planistów, urbanistów, projektantów, naukowców, przedsiębiorców oferujących inteligentne systemy i techniki stosowane w miastach. Obrady odbywają się w dwóch językach polskim i angielskim.


Wydarzeniu towarzyszyć będą:  III edycja Międzynarodowej Konferencji INNO3city - Pomorski Port Kreatywności, podczas której poruszone zostaną kwestie edukacji dla przedsiębiorczości oraz innowacji technologicznych w edukacji. Ponadto w ramach kongresu odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Pomorskiego 2013. Kolejne wydarzenie, to festiwal promujący ideę recyklingu.


W sumie podczas dwudniowego kongresu Smart Metropolia odbędzie się 27 sesji naukowych, na które przewidziano 2280 minut dyskusji.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież