PiS ogłosił listy kandydatów do Rady Miasta Gdańska » Gdańskie Prawo i Sprawiedliwość opublikowało swoje listy wyborcze. Czekano z tym do ostatniej możliw... Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel...
PiS ogłosił listy kandydatów do Rady Miasta Gdańska
wtorek, 05 marca 2024 13:38
PiS ogłosił listy kandydatów do Rady Miasta Gdańska
Gdańskie Prawo i Sprawiedliwość opublikowało swoje listy
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nagrody Miasta Gdańska rozdane po raz 14

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 23 listopada 2013 11:51

W piątek 22 listopada w Klubie Żak już po raz 14. zostały wręczone Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców. Po raz pierwszy w historii dwie nagrody trafiły do jednej osoby. W tym roku laureatami zostali Elżbieta Benkowska, Karolina Sikora i Jacek Ryń.Od 2000 r. nagrody przyznawane są osobom poniżej 35. roku życia, które odznaczają się wybitnymi osiągnięciami i wyróżnieniami kulturalnymi w najróżniejszych kategoriach, od muzyki i plastykę po taniec. W piątek do 90 laureatów dołączyła kolejna trójka, wybrana przez kapitułę w skład której wchodzili przedstawiciele władz Gdańska, rektorzy i profesorowie gdańskich uczelni i laureaci poprzednich nagród.

O godz. 18 nastąpiło otwarcie i powitanie zgromadzonych gości, po czym głos zabrał Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska. W swoim przemówieniu podziękował nominowanym za wkład w tworzenie kultury i wszystkim zaangażowanym i organizację tego przedsięwzięcia.


alt
- Wszystkim nominowanym życzę, by nie była to ostatnia nagroda. Nie zapominajcie jednak o Gdańsku, gdy sukcesy rzucą was do Paryża, Singapuru i Tokio – powiedział Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska.

Po przemówieniu nastąpiła prezentacja sylwetek nominowanych i przystąpiono do ogłaszania wyników. Jak wyznał Marek Bumblis, Przewodniczący Kapituły, jury miało poważny problem z wyborem laureatów. Z 17 zgłoszonych do plebiscytu, Kapituła rozpatrywała 13 nominacji, ostatecznie dopuszczając 11 nominowanych.

Nagrody w postaci statuetek autorstwa laureata z 2001 r., Tomasza Radziewicza, dyplomów i kwoty pieniężnej w wysokości 7 tys. zł wręczali Paweł Adamowicz i Marek Bumblis.


alt


Pierwszą nagrodę otrzymała Elżbieta Benkowska, absolwentka Szkoły Filmowej w Gdyni, autorka filmu "Olena", opowiadającym historię młodych Ukraińców, którzy przez Polskę podróżowali do Szwecji. Film ten został zgłoszony do festiwalu w Cannes w 2013 r.

- Chciałam podziękować osobie, która mnie zgłosiła. Do dziś nie wiem, kto to jest – wyznała Elżbieta Benkowska.


Druga nagroda została wręczona Karolinie Sikorze, mezzo-sopranistce, za jej kreacje operowe, m. in. rolę Darabelli w "Cossi fan tutte" Mozarta, rolę Ubicy w "Ubu Rex" Krzysztofa Pendereckiego i rolę Olgi w "Eugeniuszu Onieginie" Piotra Czajkowskiego.

Trzecia statuetka powędrowała do Jacka Rynia, doktorant gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, projektant urządzenia do rehabilitacji "Pictor", za które w 2013 r. zdobył nagrodę w XVI Konkursie Polski Produkt Przyszłości. Laureat podkreślił i podziękował za udział swojego zespołu w swoim projekcie i sukcesie.

Czwartą nagrodę, wręczaną w toku głosowania sms-owego organizowanego przez Gazetę Wyborczą, po raz pierwszy w historii dostała laureatka wytypowana wcześniej przez Kapitułę. Niewielką przewagą głosów, laureatką Nagrody Publiczności wręczaną przez Przemka Guldę,  została Elżbieta Benkowska. Na konkurs napłynęło niemal 2200 sms-ów.

Po wręczeniu nagród zebranych gości zaproszono na zorganizowany przez Klub Żak poczęstunek i koncert grupy muzycznej Trupa Trupa.

AK

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież