“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Przedłużenie tymczasowego aresztowania w aferze korupcyjnej UM Gdańsk

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 20 listopada 2013 12:47

altJak informuje prok. Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, funkcjonariusze gdańskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, kontynuują śledztwo w sprawie korupcji w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, w związku z ubieganiem się o przydział lokali mieszkalnych z zasobów komunalnych.


Sąd Rejonowy Gdańsk - Południe w Gdańsku 19 listopada wydał postanowienie o przedłużeniu stosowania tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych Katarzyny M. i Krystyny W. (dwóch urzędniczek UM w Gdańsku), zgodnie z wnioskiem prokuratora, do dnia 22 lutego 2014 roku. Tymczasowe aresztowanie jest również nadal stosowane wobec Krystyny D., emerytowanej urzędniczki Urzędu Miejskiego w Gdańsku.


Katarzyna M. i Krystyna W., są podejrzane o popełnienie 19 (dziewiętnastu) przestępstw (każda z nich), polegających na przyjęciu korzyści majątkowych, w łącznej kwocie nie mniejszej niż 536 tys. zł, w zamian za czynności zmierzające do bezprawnego przyznawania osobom nieuprawnionym, prawa do mieszkań komunalnych, znajdujących się w zasobach Urzędu Miejskiego w Gdańsku.  To jest o popełnienie przestępstw określonych w artykułach 228 § 1 i 3 kodeksu karnego.


Krystyna D. emerytowana urzędniczka UM Gdańsk, jest podejrzana o popełnienie 14 (czternastu) przestępstw o charakterze korupcyjnym, polegających m.in. na powoływaniu się na wpływy w Urzędzie Miejskim w Gdańsku i podjęciu się pośrednictwa w czynnościach zmierzających do przyznania mieszkań komunalnych, w zamian za korzyści majątkowe, w łącznej kwocie nie mniejszej niż 107.500 zł. Część z tych pieniędzy podejrzana przekazała między innymi podejrzanym dwóm urzędniczkom UM Gdańsk - Katarzynie M. i Krystynie W.


Dotychczas zarzuty popełnienia łącznie 108 (stu ośmiu) różnego rodzaju przestępstw, prokurator przedstawił łącznie 14 (czternastu) podejrzanym. Są to zarzuty popełnienia przestępstw korupcji biernej, czynnej, płatnej protekcji, fałszowania dokumentów i innych. Do tej pory przesłuchano łącznie około 30 (trzydziestu) świadków. 10 (dziesięciu) z przesłuchanych świadków skorzystało z klauzuli niekaralności, wynikającej z art. 229 § 6 kk.


Spośród 14 (czternastu) podejrzanych 8 (osiem) osób jest podejrzanych, m.in. o wręczanie korzyści majątkowych w związku z ubieganiem się o przydział lokalu mieszkalnego z zasobów komunalnych, 4 (cztery) osoby, w tym emerytowana urzędniczka Urzędu Miejskiego Krystyna D., są podejrzane, m.in. o pośrednictwo we wręczaniu korzyści majątkowych, a 2 (dwie) urzędniczki Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Katarzyna M. i Krystyna W., są podejrzane, m.in. o przyjmowanie korzyści majątkowych.


Wobec trzech osób jest stosowane tymczasowe aresztowanie, a wobec pozostałych podejrzanych są stosowane nieizolacyjne środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież