Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Były prezydent Szczurek zostanie oskarżony?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 08 maja 2024 15:07

altDo gdyńskiego ratusza wpłynęła petycja, której autor wzywa radnych do oskarżenia byłego już prezydenta miasta Wojciecha Szczurka o nielegalny pobór opłat dodatkowych i postojowych w Strefie Płatnego Parkowania.


"Wzywam Radę Miejską i radnych do oskarżenia prezydenta miasta Gdyni z art. 231KK za nielegalny pobór opłat dodatkowych i postojowych w SPP" - napisał autor na wstępie swej petycji, która trafiła do gdyńskiego magistratu.
I dalej: "Ujawniono nieprawomocny wyrok karny w sprawie kierownika Strefy Płatnego Parkowania (dalej SPP) w Gdyni za nieprawidłowości w poborze opłat dodatkowych w SPP z upoważnienia i w imieniu prezydenta miasta Gdyni. Ten wyrok jest precedensowy w ściganiu patologii w poborze opłat w SPP, ponieważ po raz pierwszy policja, prokuratura i Sąd Rejonowy w Gdyni przyznali, że jest to przestępstwo ścigane z urzędu z art. 231KK. Dla przypomnienia składane przez pokrzywdzonych skargi na nielegalny pobór opłat w SPP były przez te organy ignorowane z stwierdzeniem, że 'jest to sprawa administracyjna' nie objęta odpowiedzialnością karną - gdyby działali zgodnie z prawem, to mogliby zatrzymać ten proceder natychmiast jeszcze w 2009 roku".
Autor dodaje, że "prezydent może skarżyć skutecznie, ale prezydenta nie możne oskarżyć zwykły mieszkaniec o to samo przestępstwo, dlatego Rada Miasta i radni powinni to zrobić w naszym imieniu".


- Ja podjąłem taką próbę po tym, gdy prezydent 9 sierpnia 2015roku po wydaniu wyroku IIISA/Gd944/14 wbrew temu wyrokowi podpisał osobiście decyzję administracyjną egzekucji administracyjnej nielegalnie nałożonych na mnie 3 opłat postojowych poza wyznaczonymi miejscami postojowymi i poza pasem drogowym dróg publicznych. Odpowiedź komendanta Komendy Miejskiej była, że "nie zajmuje się SPP", prokuratury że to" sprawa administracyjna", sędzia (...) oddaliła zażalenie odmawiając ukarania prezydenta. Nawet wojewoda był bezsilny wobec prezydenta przesyłając w kwietniu 2015 r administratorowi dróg gdyńskich wezwanie do zaniechania nielegalnego poboru opłat poza wyznaczonymi miejscami postojowymi, a następnie przesłał we wrześniu podobne pismo prezydentowi i następnie kolejne Radzie Miasta ... wszystkie bezskutecznie - opisuje autor petycji. - Dlatego wzywam Radę Miasta i radnych do złożenia w prokuraturze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w latach 2009-2015 przez prezydenta z art. 231KK umyślnego przekroczenia uprawnień na szkodę interesu publicznego i prywatnego tysięcy gdynian przez pobór nielegalny opłat postojowych i dodatkowych w kwocie łącznej 92.000.000 złotych poza wyznaczonymi miejscami w SPP.


Petycja została napisana pod koniec marca. Do tej pory nie została rozpatrzona. Do sprawy będziemy wracać.
r


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: