Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kurator i sąd: 5-latek legalnie odebrany matce

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 06 lipca 2011 14:54Wczoraj o godzinie siódmej rano kuratorzy i psycholog w asyście policji zabrali pięcioletniego chłopca prosto z łóżeczka w domu matki. To efekt postanowienia sądu, który właśnie ojcu przyznał opiekę nad chłopcem.- Nie doszło do złamania prawa podczas akcji odbierania 5-letniego syna matce – powiedział Radiu Gdańsk Kurator Okręgowy w Gdańsku Krzysztof Stasiak.

Także rzecznik prasowy pomorskiej Policji, podinspektor Jan Kościuk, podkreśla, że odebranie malca dokonane zostało na skutek prawomocnego wyroku Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, Sądu Rejonowego w Gdańsku. Zaznacza jednak, że to nie Policja odebrała matce dziecko.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami Policja ma obowiązek takiej [żądanej przez kuratora] pomocy udzielić, w związku z czym na miejsce, razem z kuratorem pojechało trzech umundurowanych funkcjonariuszy – wyjaśnia Kościuk. - Nadmieniam, że policjanci w takich sytuacjach pełnią rolę jedynie pomocniczą, a ich obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom postępowania. W tym przypadku zadaniem funkcjonariuszy było dopilnowanie aby żądający pomocy kurator mógł bez przeszkód wykonać czynności w sprawie – dodaje.Matka chłopca jest obecnie w piątym miesiącu ciąży i domaga się możliwości widywania syna, który nie przebywa obecnie w miejscu wskazanym przez sąd. Wniosek w tej sprawie trafi niebawem do sądu rodzinnego.

Proces o dziecko to wynik kilkuletniego konfliktu między rodzicami - ojcem profesorem psychologii i matką, również psychologiem – informuje Radio Gdańsk. Rozgłośnia powołując się na wypowiedź kuratora Stasiaka twierdzi, że odbierane dziecko krzyczało, ponieważ boi się ojca, za co ten wini matkę.

- Sąd Rodzinny postanowieniem z dnia 22.3.2011 r. ustalił miejsce pobytu małoletniego przy ojcu. Matka dziecka została zobowiązana do wydania dziecka ojcu zgodnie z postanowieniem sądu. Matka dziecka – uczestniczka postępowania nie wykonała dobrowolnie postanowienia sądu do 4.7.2011 r., wobec czego zlecono kuratorowi przymusowe odebranie małoletniego – wyjaśnia Tomasz Adamski, Rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Decyzja o przekazaniu chłopca ojcu nie musi być ostateczna.

- Orzeczenie Sądu Rodzinnego będzie podlegało kontroli Sądu Okręgowego w Gdańsku jako sądu odwoławczego, gdzie aktualnie znajdują się akta tej sprawy – tłumaczy Adamski.(wie)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież