Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kurator i sąd: 5-latek legalnie odebrany matce

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 06 lipca 2011 14:54Wczoraj o godzinie siódmej rano kuratorzy i psycholog w asyście policji zabrali pięcioletniego chłopca prosto z łóżeczka w domu matki. To efekt postanowienia sądu, który właśnie ojcu przyznał opiekę nad chłopcem.- Nie doszło do złamania prawa podczas akcji odbierania 5-letniego syna matce – powiedział Radiu Gdańsk Kurator Okręgowy w Gdańsku Krzysztof Stasiak.

Także rzecznik prasowy pomorskiej Policji, podinspektor Jan Kościuk, podkreśla, że odebranie malca dokonane zostało na skutek prawomocnego wyroku Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, Sądu Rejonowego w Gdańsku. Zaznacza jednak, że to nie Policja odebrała matce dziecko.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami Policja ma obowiązek takiej [żądanej przez kuratora] pomocy udzielić, w związku z czym na miejsce, razem z kuratorem pojechało trzech umundurowanych funkcjonariuszy – wyjaśnia Kościuk. - Nadmieniam, że policjanci w takich sytuacjach pełnią rolę jedynie pomocniczą, a ich obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom postępowania. W tym przypadku zadaniem funkcjonariuszy było dopilnowanie aby żądający pomocy kurator mógł bez przeszkód wykonać czynności w sprawie – dodaje.Matka chłopca jest obecnie w piątym miesiącu ciąży i domaga się możliwości widywania syna, który nie przebywa obecnie w miejscu wskazanym przez sąd. Wniosek w tej sprawie trafi niebawem do sądu rodzinnego.

Proces o dziecko to wynik kilkuletniego konfliktu między rodzicami - ojcem profesorem psychologii i matką, również psychologiem – informuje Radio Gdańsk. Rozgłośnia powołując się na wypowiedź kuratora Stasiaka twierdzi, że odbierane dziecko krzyczało, ponieważ boi się ojca, za co ten wini matkę.

- Sąd Rodzinny postanowieniem z dnia 22.3.2011 r. ustalił miejsce pobytu małoletniego przy ojcu. Matka dziecka została zobowiązana do wydania dziecka ojcu zgodnie z postanowieniem sądu. Matka dziecka – uczestniczka postępowania nie wykonała dobrowolnie postanowienia sądu do 4.7.2011 r., wobec czego zlecono kuratorowi przymusowe odebranie małoletniego – wyjaśnia Tomasz Adamski, Rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Decyzja o przekazaniu chłopca ojcu nie musi być ostateczna.

- Orzeczenie Sądu Rodzinnego będzie podlegało kontroli Sądu Okręgowego w Gdańsku jako sądu odwoławczego, gdzie aktualnie znajdują się akta tej sprawy – tłumaczy Adamski.(wie)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież