Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
sobota, 28 stycznia 2023 20:23
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
Siatkarze Trefla walczyli, zwłaszcza w pierwszym secie, ale w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radio Gdańsk. Rekomendacje dla członków zarządu oprotestowane

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 lipca 2011 19:30

altJak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, złożone zostały cztery protesty w sprawie wyłonienia i rekomendowania zarządu Radia Gdańsk.


Jedne z nich złożył Janusz Wikowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Pomorskiego. Swoje odwołanie w sprawie wyniku wyborów skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Członkowie rady przygotowali odpowiedź na zarzuty. Wikowski, który sam przepadł w procedurze konkursowej, zarzuca radzie niedochowanie staranności przy zapoznawaniu się z dokumentacją i podejmowaniu decyzji oraz nierówne traktowanie kandydatów.
- W jak niedokładny sposób czytane były moje dokumenty świadczą błędy w moim życiorysie i stwierdzenia, których w dokumentach nie ma – mówi Wikowski.


Wikowski składa też zastrzeżenia do samej procedury wyboru. Mianowicie jego zdaniem w regułach konkursu nie było mowy o przedstawieniu strategii rozwoju radia, a mimo to o wyborze i rekomendacji kandydatów zdecydować miało właśnie przedstawienie przez nich takiej strategii. Po wtóre zdaniem Wikowskiego konieczne jest jasne przedstawienie procedur.
- Jeśli konkurs dotyczy mediów publicznych i zarządzającego nimi to powinien być on przeprowadzony w sposób nie budzący wątpliwości – podkreśla Wikowski.


W wyniku przeprowadzonego konkursu do zarządu spółki Radio Gdańsk zostali rekomendowani Lech Parell, jako przyszły prezes gdańskiego radia i Zdzisław Koszlak, jako członek zarządu. Do konkursu, w którym wskazano kandydatów do dwóch stanowisk w zarządzie Radia Gdańsk SA, zgłosiło się dwanaście osób.


Jan Kreft, przewodzący radzie, poinformował, że wskazane osoby wyróżniły się na tle innych kandydatów tym, że "zapowiedziały przygotowanie strategii rozwoju spółki".
- Radio Gdańsk jest w dobrej kondycji finansowej, ale mimo to trzeba szukać dodatkowych źródeł przychodu poza abonamentem. Poza tym obaj wybrani członkowie zarządu, co rzadko się zdarza, łączą umiejętności dziennikarskie z menadżerskimi - dodał Kreft i zaznaczył, że wybór był trudny, ale ostateczne decyzje podjęte zostały jednogłośnie.


Dzisiaj członkowie Rady Nadzorczej Radia Gdańsk SA przesłali Janowi Dworakowi, przewodniczącemu KRRiTV, odpowiedź na zarzuty Wikowskiego. Odpowiedź jest jednoznaczna: zarzuty nieuzasadnione.
- Zarzuty podnoszone przez Janusza Wikowskiego są nieuzasadnione. Warunki konkursu były wyraźnie określone i zakładały, że jednym z jego elementów jest przedstawienie wizji spółki. Janusz Wikowski nie uczynił tego, co sam zresztą przyznał, mimo, że miał taką możliwość – stwierdza w rozmowie z nami adwokat Donat Paliszewski, członek Rady Nadzorczej Radia Gdańsk SA.
- Nikt mnie o strategię rozwoju radia nie pytał, a miałem ze sobą teczkę pełną własnych opracowań  – ripostuje Wikowski.


Decydujące zdanie należy teraz do KRRiTV, która ma ocenić rekomendacje przedstawione przez radę nadzorczą. Z przebiegu konkursu istnieje zapis audiowizualny. Jest on w dyspozycji przewodniczącego KRRiTV. Najpewniej w środę KRRiTV ogłosi swoją decyzję. Pikanterii dodaje fakt, że – według naszych informacji – jeden z członków Rady Nadzorczej Radia Gdańsk złożył swoją dymisję – chodzi o reprezentanta Skarbu Państwa – Piotra Koszewskiego.

Nowe fakty w sprawie w dniu jutrzejszym – sprawdź koniecznie na wybrzeze24.pl
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież