Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Reklama
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radio Gdańsk. Rekomendacje dla członków zarządu oprotestowane

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 lipca 2011 19:30

altJak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, złożone zostały cztery protesty w sprawie wyłonienia i rekomendowania zarządu Radia Gdańsk.


Jedne z nich złożył Janusz Wikowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Pomorskiego. Swoje odwołanie w sprawie wyniku wyborów skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Członkowie rady przygotowali odpowiedź na zarzuty. Wikowski, który sam przepadł w procedurze konkursowej, zarzuca radzie niedochowanie staranności przy zapoznawaniu się z dokumentacją i podejmowaniu decyzji oraz nierówne traktowanie kandydatów.
- W jak niedokładny sposób czytane były moje dokumenty świadczą błędy w moim życiorysie i stwierdzenia, których w dokumentach nie ma – mówi Wikowski.


Wikowski składa też zastrzeżenia do samej procedury wyboru. Mianowicie jego zdaniem w regułach konkursu nie było mowy o przedstawieniu strategii rozwoju radia, a mimo to o wyborze i rekomendacji kandydatów zdecydować miało właśnie przedstawienie przez nich takiej strategii. Po wtóre zdaniem Wikowskiego konieczne jest jasne przedstawienie procedur.
- Jeśli konkurs dotyczy mediów publicznych i zarządzającego nimi to powinien być on przeprowadzony w sposób nie budzący wątpliwości – podkreśla Wikowski.


W wyniku przeprowadzonego konkursu do zarządu spółki Radio Gdańsk zostali rekomendowani Lech Parell, jako przyszły prezes gdańskiego radia i Zdzisław Koszlak, jako członek zarządu. Do konkursu, w którym wskazano kandydatów do dwóch stanowisk w zarządzie Radia Gdańsk SA, zgłosiło się dwanaście osób.


Jan Kreft, przewodzący radzie, poinformował, że wskazane osoby wyróżniły się na tle innych kandydatów tym, że "zapowiedziały przygotowanie strategii rozwoju spółki".
- Radio Gdańsk jest w dobrej kondycji finansowej, ale mimo to trzeba szukać dodatkowych źródeł przychodu poza abonamentem. Poza tym obaj wybrani członkowie zarządu, co rzadko się zdarza, łączą umiejętności dziennikarskie z menadżerskimi - dodał Kreft i zaznaczył, że wybór był trudny, ale ostateczne decyzje podjęte zostały jednogłośnie.


Dzisiaj członkowie Rady Nadzorczej Radia Gdańsk SA przesłali Janowi Dworakowi, przewodniczącemu KRRiTV, odpowiedź na zarzuty Wikowskiego. Odpowiedź jest jednoznaczna: zarzuty nieuzasadnione.
- Zarzuty podnoszone przez Janusza Wikowskiego są nieuzasadnione. Warunki konkursu były wyraźnie określone i zakładały, że jednym z jego elementów jest przedstawienie wizji spółki. Janusz Wikowski nie uczynił tego, co sam zresztą przyznał, mimo, że miał taką możliwość – stwierdza w rozmowie z nami adwokat Donat Paliszewski, członek Rady Nadzorczej Radia Gdańsk SA.
- Nikt mnie o strategię rozwoju radia nie pytał, a miałem ze sobą teczkę pełną własnych opracowań  – ripostuje Wikowski.


Decydujące zdanie należy teraz do KRRiTV, która ma ocenić rekomendacje przedstawione przez radę nadzorczą. Z przebiegu konkursu istnieje zapis audiowizualny. Jest on w dyspozycji przewodniczącego KRRiTV. Najpewniej w środę KRRiTV ogłosi swoją decyzję. Pikanterii dodaje fakt, że – według naszych informacji – jeden z członków Rady Nadzorczej Radia Gdańsk złożył swoją dymisję – chodzi o reprezentanta Skarbu Państwa – Piotra Koszewskiego.

Nowe fakty w sprawie w dniu jutrzejszym – sprawdź koniecznie na wybrzeze24.pl
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież