Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sportowe Osobowości Radia Gdańsk 2022

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 stycznia 2023 20:39

Miniony rok dostarczył nam wielu sportowych emocji. Sprawcy największych zostali nagrodzeni na naszej gali! W poniedziałek w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna wręczyliśmy statuetkę Sportowej Osobowości Radia Gdańsk 2022 medalistce Mistrzostw Świata, Europy oraz Igrzysk, lekkoatletce Annie Kiełbasińskiej. Z kolei tytuł Osobowości Pomorze Biega i Pomaga 2022 odebrał podróżnik i narciarz Andrzej Guziński. Przyznaliśmy też specjalne wyróżnienia.


Po kilku latach przerwy Radio Gdańsk odnowiło plebiscyt sportowy w odświeżonej formule. Ostatni raz wyboru dokonaliśmy przed pięcioma laty. – Pamiętam worki kartek pocztowych, które na swoich kandydatów wysyłały fankluby sympatyków. To było jeszcze w czasach „przedesemesowych”, kiedy istniała tylko jedna rzeczywistość – realna, bo nad wirtualną naukowcy dopiero pracowali – wspominał Włodzimierz Machnikowski, szef redakcji sportowej Radia Gdańsk.


SPORTOWA OSOBISTOŚĆ RADIA GDAŃSK
Tytuł Sportowej Osobowości Radia Gdańsk roku 2022 przyznaliśmy lekkoatletce, która do srebra mistrzostw świata z Doha z 2019 roku oraz wicemistrzostwa olimpijskiego z Tokio rok później dorzuciła dwa srebra w sztafetach i brąz indywidualnie w Mistrzostwach Europy w biegach na 100 i 400 metrów. Na co dzień mieszka w Warszawie, ale uwielbia startować na sopockim stadionie leśnym, znakomicie czuje się na Pomorzu i… w studiu Radia Gdańsk. Sportową Osobowością Radia Gdańsk została lekkoatletka SKLA Anna Kiełbasińska.
– Chciałam bardzo serdecznie podziękować za to wspaniałe wyróżnienie bycia osobistością roku według Radia Gdańsk. Cieszę się, że coś zrobiłam – sportowo i zawodowo – co mogło się przysłużyć temu, żeby je otrzymać. Przepraszam, że nie mogę z państwem być osobiście, jestem na drugim końcu świata – w Republice Południowej Afryki, gdzie szykuję formę na następny sezon. Mam nadzieję, że będę dawała wam kolejne powody do tego, żeby dać mi te wyróżnienie kolejny raz – oczywiście pół żartem, pół serio. Bardzo dziękuję i życzę miłego wieczoru. Pozdrawiam serdecznie – z szerokim uśmiechem na ustach mówiła laureatka.


W naszej radiowej kapitule nie było zgodności, więc oprócz przyznania tytułu Sportowej Osobowości Radia Gdańsk przyznaliśmy też trzy wyróżnienia.
Pierwsze z nich trafiło do mistrzyni Europy w roku 2022, wicemistrzyni Europy w roku 2021, kapitanki i liderki reprezentacji oraz zawodniczki, która w Polsce – razem ze swoimi koleżankami – nie ma żadnej konkurencji – Karoliny Jaszczyszyn, z Biało-Zielone Ladies.

Drugie powędrowało do byłej mistrzyni Europy w judo, uczestniczki igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 roku, która po zakończeniu kariery zaczęła łamać bariery w sporcie i doprowadziła swoich wychowanków na podium mistrzostw świata sportowców z zespołem Downa. Ponadto założyła klub „Ada Judo Fun” , który – zdaniem użytkowników i ich rodziców – jest miejscem magicznym. Osobą to jest Adriana Dadci-Smoliniec.

Trzecie wyróżnienie trafiło do osoby, która jest nie tylko wyjątkowym, bardzo długowiecznym sportowcem, ale też chce po sobie coś zostawić, chce coś zmienić, dba o swoje dziedzictwo i buduje dalej siatkarską przyszłość. Ma na siebie bardzo konkretny plan – nie trenerski, nie siatkarski – chce być psychologiem sportu. Mowa oczywiście o legendzie polskiej siatkówki – Mariuszu Wlazłym.


Lista wszystkich nominowanych z poszczególnych miesięcy 2022 roku:
Karolina Jaszczyszyn,
Anna Kiełbasińska,
Artur Pląskowski,
Flavio Paixao,
Maja Dziarnowska,
Janusz Urbanowicz,
Piotr Tarnacki,
Adriana Dadci-Smoliniec,
Mariusz Jurkiewicz,
Magdalena Lenz,
Žan Tabak,
Mariusz Wlazły.

OSOBOWOŚĆ AKCJI „POMORZE BIEGA I POMAGA”
Podczas Gali Sportowej Osobowości Radia Gdańsk nagrodziliśmy także Osobowość naszej akcji sportowo-charytatywnej “Pomorze Biega i Pomaga”. Nie byłoby jej, gdyby nie słuchacze, biegacze, osoby o wielkich sercach – i je właśnie chcieliśmy wyróżnić. Chcemy tą nagrodą je zauważyć, podziękować im, że są z nami.


Tytuł Osobowości “Pomorze Biega i Pomaga” powędrował do człowieka, który w sezonie 2018/19 zrobił dwie rzeczy, dzięki którym przeszedł do historii. Jako pierwszy z Polaków zdobył 6 tytułów w lidze światowej narciarstwa biegowego: Worldloppet Master. Należą do niej największe i najważniejsze biegi na świecie rozproszone na 5 kontynentach. Wydał też pierwszą w Polsce książkę o podróżach po świecie narciarskich biegów długodystansowych, pełną bardzo praktycznych wskazówek. Wydał książkę non-profit, ale przekazał ją na rzecz naszej akcji – można ją nabyć w naszym sklepie, wpłacając 20 zł na cele charytatywne.


Jest z nami od 2019 roku. Oprócz książki, którą przekazał, jest pomysłodawcą wielu innych form pomocy. Zaoferował lekcje z jazdy na nartorolkach, które można odbyć w zamian za cegiełkę na rzecz akcji, a zimą 2022 przekazał na jej rzecz weekendowy pobyt w Jakuszycach z narciarskim programem treningowym, latem natomiast – rejs po jeziorach kaszubskich. Niezmiennie jest inicjatorem wielu pomysłów. Osobowością „Pomorze Biega i Pomaga” został Andrzej Guziński.
– Serdecznie dziękuję za zauważenie mnie, jak i pozostałych ambasadorów akcji. Traktuję to jako nagrodę dla wszystkich z państwa, którzy włączają się w pomoc .Uważam, że to jest coś, co ludzie powinni robić dzisiaj i na co dzień – w natłoku innych zajęć i ważnych przedsięwzięć. Jeszcze raz bardzo dziękuję, jest mi niezmiernie miło i mam nadzieję, że wszyscy razem będziemy wspomagać tę akcję tak długo, jak się da – tłumaczył Andrzej Guziński.


Nominowani to osoby, które – z dobrego serca – czynnie nas wspierają
Pierwsza w tym gronie jest jedyna osoba z województwa pomorskiego, która zdobyła 28 szczytów Korony Gór Polski i 80 szczytów Diademu Polskich Gór. W zeszłym roku maszerowała Szlakiem Beskidzkim – za każdy kilometr wpłacała złotówkę na rzecz naszej akcji. Po ukończeniu wędrówki w naszej skarbonce znalazło się 500 zł – za 500 przebytych kilometrów. Wędrując w naszej koszulce opowiadała o akcji ludziom spotkanym na szlaku i w schroniskach, dzięki czemu wpływały do nas środki od osób, które nigdy o niej nie słyszały – ale dzięki niej to się zmieniło. Pierwszą nominowaną została pani Janina Wielgoszyńska z Gdyni.


Jako druga do zacnego grona dołączyła organizatorka Cyklicznego Biegu Śledzia w Gdyni. Postać niezwykle ciepła, zarażająca pozytywną energią i swoim uśmiechem, uwielbiana przez biegaczy. Wspiera naszą akcję, zachęcając mieszkańców Gdyni do aktywności i do pomocy. Zwiększa zainteresowanie naszymi działaniami dzięki udostępnianiu naszych postów. Podczas Biegu Niepodległości w Gdyni pracowała razem z nami na stanowisku i przyciągała tłumy biegaczy. Dzięki niej do skarbonki w ciągu 5 godzin trafiło 2300 zł. Zawsze chętna do pomocy i wspólnego działania – Mirosława Augustyniak z grupy Mamy To.


Trzeci nominowany wspiera naszą akcję od 2018 roku. Wystarczy rzucić hasło, a jest zawsze w gotowości – wyjątkowy pod tym względem człowiek. Wulkan energii i nowych pomysłów. Patrząc na niego, wszystko wydaje się takie proste i na wyciągnięcie ręki – po prostu sięga po marzenia. Zdobycie szczytu Kilimandżaro? Pokonanie na rowerach Zalewu Wiślanego zimą? Kaukaz, wulkan na Islandii? Czemu nie! Wybierając się w podróż czy zdobywając szczyty, zawsze towarzyszy mu koszulka akcji Pomorze Biega i Pomaga. Promuje nas w najdalszych zakątkach świata. Mowa oczywiście o Kubie Popławskim.


Czwarty, ostatni nominowany, to człowiek, który skrzyknął wielu swoich biegowych przyjaciół, dzięki którym zebrał ogrom interesujących gadżetów i atrakcji, które później wystawił na świątecznej licytacji na swoim profilu. Dzięki jego zaangażowaniu i dzięki temu, że jest znaną postacią w kręgach biegowych, zebraliśmy dużą sumę na rzecz naszej akcji. Jest nim nie kto inny, jak Krzysztof Wiatrowski.

źródło radiogdansk.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież