5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sportowe Osobowości Radia Gdańsk 2022

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 stycznia 2023 20:39

Miniony rok dostarczył nam wielu sportowych emocji. Sprawcy największych zostali nagrodzeni na naszej gali! W poniedziałek w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna wręczyliśmy statuetkę Sportowej Osobowości Radia Gdańsk 2022 medalistce Mistrzostw Świata, Europy oraz Igrzysk, lekkoatletce Annie Kiełbasińskiej. Z kolei tytuł Osobowości Pomorze Biega i Pomaga 2022 odebrał podróżnik i narciarz Andrzej Guziński. Przyznaliśmy też specjalne wyróżnienia.


Po kilku latach przerwy Radio Gdańsk odnowiło plebiscyt sportowy w odświeżonej formule. Ostatni raz wyboru dokonaliśmy przed pięcioma laty. – Pamiętam worki kartek pocztowych, które na swoich kandydatów wysyłały fankluby sympatyków. To było jeszcze w czasach „przedesemesowych”, kiedy istniała tylko jedna rzeczywistość – realna, bo nad wirtualną naukowcy dopiero pracowali – wspominał Włodzimierz Machnikowski, szef redakcji sportowej Radia Gdańsk.


SPORTOWA OSOBISTOŚĆ RADIA GDAŃSK
Tytuł Sportowej Osobowości Radia Gdańsk roku 2022 przyznaliśmy lekkoatletce, która do srebra mistrzostw świata z Doha z 2019 roku oraz wicemistrzostwa olimpijskiego z Tokio rok później dorzuciła dwa srebra w sztafetach i brąz indywidualnie w Mistrzostwach Europy w biegach na 100 i 400 metrów. Na co dzień mieszka w Warszawie, ale uwielbia startować na sopockim stadionie leśnym, znakomicie czuje się na Pomorzu i… w studiu Radia Gdańsk. Sportową Osobowością Radia Gdańsk została lekkoatletka SKLA Anna Kiełbasińska.
– Chciałam bardzo serdecznie podziękować za to wspaniałe wyróżnienie bycia osobistością roku według Radia Gdańsk. Cieszę się, że coś zrobiłam – sportowo i zawodowo – co mogło się przysłużyć temu, żeby je otrzymać. Przepraszam, że nie mogę z państwem być osobiście, jestem na drugim końcu świata – w Republice Południowej Afryki, gdzie szykuję formę na następny sezon. Mam nadzieję, że będę dawała wam kolejne powody do tego, żeby dać mi te wyróżnienie kolejny raz – oczywiście pół żartem, pół serio. Bardzo dziękuję i życzę miłego wieczoru. Pozdrawiam serdecznie – z szerokim uśmiechem na ustach mówiła laureatka.


W naszej radiowej kapitule nie było zgodności, więc oprócz przyznania tytułu Sportowej Osobowości Radia Gdańsk przyznaliśmy też trzy wyróżnienia.
Pierwsze z nich trafiło do mistrzyni Europy w roku 2022, wicemistrzyni Europy w roku 2021, kapitanki i liderki reprezentacji oraz zawodniczki, która w Polsce – razem ze swoimi koleżankami – nie ma żadnej konkurencji – Karoliny Jaszczyszyn, z Biało-Zielone Ladies.

Drugie powędrowało do byłej mistrzyni Europy w judo, uczestniczki igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 roku, która po zakończeniu kariery zaczęła łamać bariery w sporcie i doprowadziła swoich wychowanków na podium mistrzostw świata sportowców z zespołem Downa. Ponadto założyła klub „Ada Judo Fun” , który – zdaniem użytkowników i ich rodziców – jest miejscem magicznym. Osobą to jest Adriana Dadci-Smoliniec.

Trzecie wyróżnienie trafiło do osoby, która jest nie tylko wyjątkowym, bardzo długowiecznym sportowcem, ale też chce po sobie coś zostawić, chce coś zmienić, dba o swoje dziedzictwo i buduje dalej siatkarską przyszłość. Ma na siebie bardzo konkretny plan – nie trenerski, nie siatkarski – chce być psychologiem sportu. Mowa oczywiście o legendzie polskiej siatkówki – Mariuszu Wlazłym.


Lista wszystkich nominowanych z poszczególnych miesięcy 2022 roku:
Karolina Jaszczyszyn,
Anna Kiełbasińska,
Artur Pląskowski,
Flavio Paixao,
Maja Dziarnowska,
Janusz Urbanowicz,
Piotr Tarnacki,
Adriana Dadci-Smoliniec,
Mariusz Jurkiewicz,
Magdalena Lenz,
Žan Tabak,
Mariusz Wlazły.

OSOBOWOŚĆ AKCJI „POMORZE BIEGA I POMAGA”
Podczas Gali Sportowej Osobowości Radia Gdańsk nagrodziliśmy także Osobowość naszej akcji sportowo-charytatywnej “Pomorze Biega i Pomaga”. Nie byłoby jej, gdyby nie słuchacze, biegacze, osoby o wielkich sercach – i je właśnie chcieliśmy wyróżnić. Chcemy tą nagrodą je zauważyć, podziękować im, że są z nami.


Tytuł Osobowości “Pomorze Biega i Pomaga” powędrował do człowieka, który w sezonie 2018/19 zrobił dwie rzeczy, dzięki którym przeszedł do historii. Jako pierwszy z Polaków zdobył 6 tytułów w lidze światowej narciarstwa biegowego: Worldloppet Master. Należą do niej największe i najważniejsze biegi na świecie rozproszone na 5 kontynentach. Wydał też pierwszą w Polsce książkę o podróżach po świecie narciarskich biegów długodystansowych, pełną bardzo praktycznych wskazówek. Wydał książkę non-profit, ale przekazał ją na rzecz naszej akcji – można ją nabyć w naszym sklepie, wpłacając 20 zł na cele charytatywne.


Jest z nami od 2019 roku. Oprócz książki, którą przekazał, jest pomysłodawcą wielu innych form pomocy. Zaoferował lekcje z jazdy na nartorolkach, które można odbyć w zamian za cegiełkę na rzecz akcji, a zimą 2022 przekazał na jej rzecz weekendowy pobyt w Jakuszycach z narciarskim programem treningowym, latem natomiast – rejs po jeziorach kaszubskich. Niezmiennie jest inicjatorem wielu pomysłów. Osobowością „Pomorze Biega i Pomaga” został Andrzej Guziński.
– Serdecznie dziękuję za zauważenie mnie, jak i pozostałych ambasadorów akcji. Traktuję to jako nagrodę dla wszystkich z państwa, którzy włączają się w pomoc .Uważam, że to jest coś, co ludzie powinni robić dzisiaj i na co dzień – w natłoku innych zajęć i ważnych przedsięwzięć. Jeszcze raz bardzo dziękuję, jest mi niezmiernie miło i mam nadzieję, że wszyscy razem będziemy wspomagać tę akcję tak długo, jak się da – tłumaczył Andrzej Guziński.


Nominowani to osoby, które – z dobrego serca – czynnie nas wspierają
Pierwsza w tym gronie jest jedyna osoba z województwa pomorskiego, która zdobyła 28 szczytów Korony Gór Polski i 80 szczytów Diademu Polskich Gór. W zeszłym roku maszerowała Szlakiem Beskidzkim – za każdy kilometr wpłacała złotówkę na rzecz naszej akcji. Po ukończeniu wędrówki w naszej skarbonce znalazło się 500 zł – za 500 przebytych kilometrów. Wędrując w naszej koszulce opowiadała o akcji ludziom spotkanym na szlaku i w schroniskach, dzięki czemu wpływały do nas środki od osób, które nigdy o niej nie słyszały – ale dzięki niej to się zmieniło. Pierwszą nominowaną została pani Janina Wielgoszyńska z Gdyni.


Jako druga do zacnego grona dołączyła organizatorka Cyklicznego Biegu Śledzia w Gdyni. Postać niezwykle ciepła, zarażająca pozytywną energią i swoim uśmiechem, uwielbiana przez biegaczy. Wspiera naszą akcję, zachęcając mieszkańców Gdyni do aktywności i do pomocy. Zwiększa zainteresowanie naszymi działaniami dzięki udostępnianiu naszych postów. Podczas Biegu Niepodległości w Gdyni pracowała razem z nami na stanowisku i przyciągała tłumy biegaczy. Dzięki niej do skarbonki w ciągu 5 godzin trafiło 2300 zł. Zawsze chętna do pomocy i wspólnego działania – Mirosława Augustyniak z grupy Mamy To.


Trzeci nominowany wspiera naszą akcję od 2018 roku. Wystarczy rzucić hasło, a jest zawsze w gotowości – wyjątkowy pod tym względem człowiek. Wulkan energii i nowych pomysłów. Patrząc na niego, wszystko wydaje się takie proste i na wyciągnięcie ręki – po prostu sięga po marzenia. Zdobycie szczytu Kilimandżaro? Pokonanie na rowerach Zalewu Wiślanego zimą? Kaukaz, wulkan na Islandii? Czemu nie! Wybierając się w podróż czy zdobywając szczyty, zawsze towarzyszy mu koszulka akcji Pomorze Biega i Pomaga. Promuje nas w najdalszych zakątkach świata. Mowa oczywiście o Kubie Popławskim.


Czwarty, ostatni nominowany, to człowiek, który skrzyknął wielu swoich biegowych przyjaciół, dzięki którym zebrał ogrom interesujących gadżetów i atrakcji, które później wystawił na świątecznej licytacji na swoim profilu. Dzięki jego zaangażowaniu i dzięki temu, że jest znaną postacią w kręgach biegowych, zebraliśmy dużą sumę na rzecz naszej akcji. Jest nim nie kto inny, jak Krzysztof Wiatrowski.

źródło radiogdansk.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież