Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

O losach Rady Nadzorczej Radia Gdańsk zadecyduje Sąd Rejonowy

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 06 lipca 2011 10:32

altCzy Rada Nadzorcza Radia Gdańsk S.A. została powołana zgodnie z prawem – będzie musiał odpowiedzieć gdański Sąd Rejonowy.


Odchodzący prezes Radia Gdańsk S.A. Dariusz Wasielewski stara się zablokować powołanie nowego zarządu radia. Jego argumenty to m.in. brak legitymizacji nowopowołanej Rady Nadzorczej spółki. Złożył on w tej sprawie zastrzeżenia do Krajowego Rejestru Sądowego.

- W dziale rejestru przedsiębiorstw w miejscu przeznaczonym na oznaczenie organów nadzoru wraz z ich składem osobowym złożono wniosek o dokonanie wpisu osób, które nie powinny były zostać powołane w skład rady nadzorczej spółki Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Gdańsku Radio Gdańsk – napisał w zawiadomieniu do KRS Wasielewski.

Wasielewski argumentuje, że zasiadający w radzie członkowie nie mają do tego prawa. Chodzi tu o Zbigniewa Jasiewicza, Donata Paliszewskiego oraz Andrzeja Trojanowskiego, zgłoszonych do rady nadzorczej przez gdańską AWFiS. Dlaczego? Otóż zgodnie z rozporządzeniem KRRiTV w sprawie regulaminu konkursów na członków rad nadzorczych mediów publicznych są oni zgłaszani przez uczelnie akademickie w rozumieniu prawa o szkolnictwie wyższym. Zatem podstawą uznania za uczelnię akademicką jest jej uprawnione do nadawania stopni doktorskich i habilitacyjnych.

- W dniu zgłoszenia kandydatów do rady nadzorczej spółki akcyjnej Radio Gdańsk AWFiS imienia Jędrzeja Śniadeckiego nie wypełnia definicji uczelni akademickiej, gdyż żadna z jej jednostek nie posiadała uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora – argumentuje Wasielewski. Te uprawnienia AWFiS były bowiem zawieszone do 31 marca 2011 r. przez Centralną Komisję do spraw Stopni i Tytułów.


Jednocześnie były prezes gdańskiej rozgłośni złożył wniosek do przewodniczącego KRRiTV Jana Dworaka o zawieszenie „wszelkich czynności proceduralnych dotyczących Spółki Radio Gdańsk S.A.”.

- Do czasu rozstrzygnięcia przez sąd rejestrowy oraz podjęcia ostatecznych decyzji nie chciałbym toczyć debaty poprzez media. Zaczekajmy na werdykt tak sądu, jak i Krajowej Rady – powiedział nam Dariusz Wasielewski.

Rzeczniczka KRRiTV Katarzyna Twardowska na razie zachowuje milczenie w tej sprawie. Sam przewodniczący Dworak nie znalazł dla nas czasu. Od godzin porannych trwa bowiem posiedzenie KRRiTV.


Oprócz umocowania prawnego rady także jej rekomendacje udzielone członom Zarządu Radia Gdańsk S.A. zostały oprotestowane. CZYTAJ

Janusz Wikowski, szef Rady programowej TVP Oddział Gdańsk i redaktor naczelny Wydawnictwa Pomorskiego oprotestował werdykt Rady Nadzorczej gdańskiego publicznego radia. Odwołanie w sprawie wyniku wyborów skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wikowski, który przepadał w procedurze konkursowej, zarzuca radzie niedochowanie staranności przy zapoznawaniu się z dokumentacją i podejmowaniu decyzji oraz nierówne traktowanie kandydatów. Składa też zastrzeżenia do samej procedury wyboru.

W wyniku przeprowadzonego konkursu do zarządu spółki Radio Gdańsk zostali rekomendowani Lech Parell, jako przyszły prezes gdańskiego radia i Zdzisław Koszlak, jako członek zarządu. Do konkursu, w którym wskazano kandydatów do dwóch stanowisk w zarządzie Radia Gdańsk S.A., zgłosiło się dwanaście osób.

ASG


Z ostatniej chwili: KRRiTV wybrała zarząd Radia Gdańsk SA w zarekomendowanym przez Radę Nadzorczą składzie. Prezesem jest Lech Parell, wiceprezesem Zdzisław Koszlak.

(GG)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież