Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

O losach Rady Nadzorczej Radia Gdańsk zadecyduje Sąd Rejonowy

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
środa, 06 lipca 2011 10:32

altCzy Rada Nadzorcza Radia Gdańsk S.A. została powołana zgodnie z prawem – będzie musiał odpowiedzieć gdański Sąd Rejonowy.


Odchodzący prezes Radia Gdańsk S.A. Dariusz Wasielewski stara się zablokować powołanie nowego zarządu radia. Jego argumenty to m.in. brak legitymizacji nowopowołanej Rady Nadzorczej spółki. Złożył on w tej sprawie zastrzeżenia do Krajowego Rejestru Sądowego.

- W dziale rejestru przedsiębiorstw w miejscu przeznaczonym na oznaczenie organów nadzoru wraz z ich składem osobowym złożono wniosek o dokonanie wpisu osób, które nie powinny były zostać powołane w skład rady nadzorczej spółki Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Gdańsku Radio Gdańsk – napisał w zawiadomieniu do KRS Wasielewski.

Wasielewski argumentuje, że zasiadający w radzie członkowie nie mają do tego prawa. Chodzi tu o Zbigniewa Jasiewicza, Donata Paliszewskiego oraz Andrzeja Trojanowskiego, zgłoszonych do rady nadzorczej przez gdańską AWFiS. Dlaczego? Otóż zgodnie z rozporządzeniem KRRiTV w sprawie regulaminu konkursów na członków rad nadzorczych mediów publicznych są oni zgłaszani przez uczelnie akademickie w rozumieniu prawa o szkolnictwie wyższym. Zatem podstawą uznania za uczelnię akademicką jest jej uprawnione do nadawania stopni doktorskich i habilitacyjnych.

- W dniu zgłoszenia kandydatów do rady nadzorczej spółki akcyjnej Radio Gdańsk AWFiS imienia Jędrzeja Śniadeckiego nie wypełnia definicji uczelni akademickiej, gdyż żadna z jej jednostek nie posiadała uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora – argumentuje Wasielewski. Te uprawnienia AWFiS były bowiem zawieszone do 31 marca 2011 r. przez Centralną Komisję do spraw Stopni i Tytułów.


Jednocześnie były prezes gdańskiej rozgłośni złożył wniosek do przewodniczącego KRRiTV Jana Dworaka o zawieszenie „wszelkich czynności proceduralnych dotyczących Spółki Radio Gdańsk S.A.”.

- Do czasu rozstrzygnięcia przez sąd rejestrowy oraz podjęcia ostatecznych decyzji nie chciałbym toczyć debaty poprzez media. Zaczekajmy na werdykt tak sądu, jak i Krajowej Rady – powiedział nam Dariusz Wasielewski.

Rzeczniczka KRRiTV Katarzyna Twardowska na razie zachowuje milczenie w tej sprawie. Sam przewodniczący Dworak nie znalazł dla nas czasu. Od godzin porannych trwa bowiem posiedzenie KRRiTV.


Oprócz umocowania prawnego rady także jej rekomendacje udzielone członom Zarządu Radia Gdańsk S.A. zostały oprotestowane. CZYTAJ

Janusz Wikowski, szef Rady programowej TVP Oddział Gdańsk i redaktor naczelny Wydawnictwa Pomorskiego oprotestował werdykt Rady Nadzorczej gdańskiego publicznego radia. Odwołanie w sprawie wyniku wyborów skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wikowski, który przepadał w procedurze konkursowej, zarzuca radzie niedochowanie staranności przy zapoznawaniu się z dokumentacją i podejmowaniu decyzji oraz nierówne traktowanie kandydatów. Składa też zastrzeżenia do samej procedury wyboru.

W wyniku przeprowadzonego konkursu do zarządu spółki Radio Gdańsk zostali rekomendowani Lech Parell, jako przyszły prezes gdańskiego radia i Zdzisław Koszlak, jako członek zarządu. Do konkursu, w którym wskazano kandydatów do dwóch stanowisk w zarządzie Radia Gdańsk S.A., zgłosiło się dwanaście osób.

ASG


Z ostatniej chwili: KRRiTV wybrała zarząd Radia Gdańsk SA w zarekomendowanym przez Radę Nadzorczą składzie. Prezesem jest Lech Parell, wiceprezesem Zdzisław Koszlak.

(GG)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież