Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

IX edycja Akademii Solidarności

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 listopada 2013 18:45

W dniach 3-9 listopada odbywa się Akademia Solidarności, podczas której młodzi publicyści zdobywają wiedzę na temat kunsztu dziennikarskiego, a także omawiają problemy przed którymi stoi dzisiejsza Europa.W programie Akademii Solidarności 2013 znalazły się warsztaty praktyczne na temat różnych gatunków dziennikarskich, seminaria o trudnej sztuce przekładu publicystyki, wpływu historii i kultury na media, wykłady o historii Solidarności, samego pojęcia "solidarności", dyskusje na temat współczesnych wyzwań Europy.

Już po raz dziewiąty Akademia gromadzi szeroką grupę publicystów. W tym roku organizatorzy postanowili poszerzyć krąg uczestników – zapisać mógł się każdy pomiędzy 18. a 30. rokiem życia i miał już dorobek publicystyczny. Obok tych dwóch kryteriów uczestnik musiał spełniać jeszcze jedno warunek – znać angielski na poziomie zaawansowanym, albowiem wszystkie wykłady i seminaria prowadzone są w języku angielskim.

- Jest to odpowiedź na środowiska zgromadzone wokół naszych organizacji, domagających się wiedzy  –  powiedziała Anna Fedas

Prócz uczestników z regionu Pomorza, Akademia gości 14 młodych osób z: Rumunii, Słowacji,Gruzji, Moławi, Włoch, Anglii, Czech, Ukrainy, a nawet Argentyny, związanych z dwumiesięcznikiem „Nowa Europa Wschodnia”, anglojęzycznym kwartalnikiem „New Eastern Europe”, wydawanym przez Europejskie Centrum Solidarności oraz Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, a także portalem publicystycznym Eastbook.eu.

Uczestników uwrażliwia się na zjawisko wielokulturowości, problematyki etyki dziennikarskiej i zagrożeń zagadnień ideologicznych wpływających na formę i treść przekazu medialnego.

Poza wspólnymi zajęciami, uczestnicy Akademii są podzieleni na mniejsze zespoły, w których doskonalą swój warsztat oraz uczą się tworzyć wspólne projekty. Jednym z głównych celów tegorocznego spotkania jest stworzenie programu Absolwentów Akademii Solidarności, w ramach którego możliwe będzie utrzymanie kontaktu oraz włączanie się we wspólne inicjatywy.

Uczestnicy Akademii Solidarności biorą również udział w konferencji "Europa z widokiem na przyszłość", która odbędzie się w dniach 7 – 8 listopada. Na konferencji poruszone są tematy dotyczące politycznej kondycji Rosji, Partnerstwa Wschodniego oraz unijnej polityki sąsiedztwa na Południu i Wschodzie.

AK


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież