5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kolejne opóźnienia na PGE Arena. Policja ma zastrzeżenia co do bezpieczeństwa widzów

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 02 sierpnia 2011 12:02

altPolicja nie zgadza się na otwarcie stadionu PGE Arena i nadal trwa oczekiwanie na pozytywną opinię. Być może zostanie wydana 5 sierpnia. 


W ubiegły piątek kilkunastu funkcjonariuszy z gdańskiego sztabu policji lustrowało stadion PGE Arena. We wtorek zaś miała zapaść decyzja o dopuszczeniu obiektu do użytkowania. Tymczasem policjanci zwrócili uwagę m.in. na brak synchronizacji systemu monitoringu.
- Nasze zastrzeżenia budzi system monitoringu oraz stan bezpieczeństwa potencjalnych widzów. Nie wszystkie kamery są podłączone, a lustracja obiektu udowodniła, że trwają jeszcze na nim prace. Zatem w naszej opinii stadion nie jest jeszcze gotowy na rozgrywanie meczów - powiedziała portalowi wybrzeze24.pl rzeczniczka gdańskiej komendy policji mł. aspirant Aleksandra Siewert.


Organizatorzy meczów na PGE Arena muszą dostarczyć policji  kompletną dokumentację. Z kolei ekipa policjantów wyspecjalizowanych w zabezpieczaniu imprez masowych odwiedzi raz jeszcze obiekt, gdyż Lechia Operator (spółka działająca w konsorcjum ze Sportfive i HSG Zander), która przez najbliższych 9 lat będzie operatorem obiektu zwróciła się do KMP w Gdańsku o przedłużenie terminu wydania decyzji. Do piątku po południu pozostawili więc gdańscy policjanci czas na dokończenie prac umożliwiających wydanie pozytywnej opinii. Tymczasem na 6 sierpnia władze miasta Gdańska zaplanowały "dzień otwarty stadionu". Tego dnia Lechia zagra na wjeździe z Jagiellonią Białystok.


Spotkanie inaugurujące otwarcie stadionu było już dwukrotnie przekładane. Nie doszło w czerwcu do spotkania Polska-Francja z powodu opóźnień w pracach.


Kierujący budującą stadion spółką Biuro Inwestycji Euro Gdańsk (BIEG 2012) Ryszard Trykosko oddał się wówczas do dyspozycji prezydenta Pawła Adamowicza. Ten jednak dymisji Trykoski nie przyjął i postanowił pozostawić prezesa na stanowisku. Ryszard Trykosko, prezes Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 i Gdańskich Inwestycji Komunalnych, czyli miejskich spółek, które odpowiadają za największe inwestycje w Gdańsku, jest jednym z najlepiej zarabiających urzędników w Polsce. Według oświadczenia majątkowego, w 2010 roku zarobił 560 tys. zł (czyli ponad 46 tys. zł brutto/mies.).


Z kolei mecz inauguracyjny ma być na nim rozegrany 14, a nie 12 sierpnia, gdyż Ekstraklasa SA zdecydowała o zmianie terminu meczu 3. kolejki ligi pomiędzy Lechią Gdańsk a Cracovią. Mecz został przełożony z 12 sierpnia (piątek godz. 17), na 14 sierpnia (niedziela) na godz. 17. Będzie to tzw. mecz podwyższonego ryzyka. Decyzją PZPN nie obejrzą go kibice gości. Podobnie jak meczu Lechia - ŁKS Łódź zaplanowanego na 22 sierpnia. 


Opinia policji nie jest wiążąca. Prezydent Gdańska i wojewoda pomorski mogą wydać zgodę na widowisko sportowe nawet bez pozytywnej opinii stróżów prawa. Czynią to jednak na własne ryzyko.


Co na opóźnienia sponsor tytularny Polska Grupa Energetyczna S.A.?
 - Podchodzimy do tematu spokojnie. Bardzo byśmy chcieli by stadion był oddany w terminie, jednak po doświadczeniach na innych stadionach trzeba położyć nacisk na zapewnienie warunków do oglądania widowiska. Mecze muszą być rozgrywane w warunkach pełnego bezpieczeństwa. To jest ważniejsze niż niewielki poślizg w terminowym oddaniu obiektu. Mam nadzieję, że wszystkie problemy zostaną rychło zlikwidowane, tak by mecz Polska-Niemcy odbył się na tym pięknym obiekcie w terminie - powiedział portalowi wybrzeze24.pl Krzysztof Rut, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PGE S.A.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież