W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kolejne opóźnienia na PGE Arena. Policja ma zastrzeżenia co do bezpieczeństwa widzów

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 02 sierpnia 2011 12:02

altPolicja nie zgadza się na otwarcie stadionu PGE Arena i nadal trwa oczekiwanie na pozytywną opinię. Być może zostanie wydana 5 sierpnia. 


W ubiegły piątek kilkunastu funkcjonariuszy z gdańskiego sztabu policji lustrowało stadion PGE Arena. We wtorek zaś miała zapaść decyzja o dopuszczeniu obiektu do użytkowania. Tymczasem policjanci zwrócili uwagę m.in. na brak synchronizacji systemu monitoringu.
- Nasze zastrzeżenia budzi system monitoringu oraz stan bezpieczeństwa potencjalnych widzów. Nie wszystkie kamery są podłączone, a lustracja obiektu udowodniła, że trwają jeszcze na nim prace. Zatem w naszej opinii stadion nie jest jeszcze gotowy na rozgrywanie meczów - powiedziała portalowi wybrzeze24.pl rzeczniczka gdańskiej komendy policji mł. aspirant Aleksandra Siewert.


Organizatorzy meczów na PGE Arena muszą dostarczyć policji  kompletną dokumentację. Z kolei ekipa policjantów wyspecjalizowanych w zabezpieczaniu imprez masowych odwiedzi raz jeszcze obiekt, gdyż Lechia Operator (spółka działająca w konsorcjum ze Sportfive i HSG Zander), która przez najbliższych 9 lat będzie operatorem obiektu zwróciła się do KMP w Gdańsku o przedłużenie terminu wydania decyzji. Do piątku po południu pozostawili więc gdańscy policjanci czas na dokończenie prac umożliwiających wydanie pozytywnej opinii. Tymczasem na 6 sierpnia władze miasta Gdańska zaplanowały "dzień otwarty stadionu". Tego dnia Lechia zagra na wjeździe z Jagiellonią Białystok.


Spotkanie inaugurujące otwarcie stadionu było już dwukrotnie przekładane. Nie doszło w czerwcu do spotkania Polska-Francja z powodu opóźnień w pracach.


Kierujący budującą stadion spółką Biuro Inwestycji Euro Gdańsk (BIEG 2012) Ryszard Trykosko oddał się wówczas do dyspozycji prezydenta Pawła Adamowicza. Ten jednak dymisji Trykoski nie przyjął i postanowił pozostawić prezesa na stanowisku. Ryszard Trykosko, prezes Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 i Gdańskich Inwestycji Komunalnych, czyli miejskich spółek, które odpowiadają za największe inwestycje w Gdańsku, jest jednym z najlepiej zarabiających urzędników w Polsce. Według oświadczenia majątkowego, w 2010 roku zarobił 560 tys. zł (czyli ponad 46 tys. zł brutto/mies.).


Z kolei mecz inauguracyjny ma być na nim rozegrany 14, a nie 12 sierpnia, gdyż Ekstraklasa SA zdecydowała o zmianie terminu meczu 3. kolejki ligi pomiędzy Lechią Gdańsk a Cracovią. Mecz został przełożony z 12 sierpnia (piątek godz. 17), na 14 sierpnia (niedziela) na godz. 17. Będzie to tzw. mecz podwyższonego ryzyka. Decyzją PZPN nie obejrzą go kibice gości. Podobnie jak meczu Lechia - ŁKS Łódź zaplanowanego na 22 sierpnia. 


Opinia policji nie jest wiążąca. Prezydent Gdańska i wojewoda pomorski mogą wydać zgodę na widowisko sportowe nawet bez pozytywnej opinii stróżów prawa. Czynią to jednak na własne ryzyko.


Co na opóźnienia sponsor tytularny Polska Grupa Energetyczna S.A.?
 - Podchodzimy do tematu spokojnie. Bardzo byśmy chcieli by stadion był oddany w terminie, jednak po doświadczeniach na innych stadionach trzeba położyć nacisk na zapewnienie warunków do oglądania widowiska. Mecze muszą być rozgrywane w warunkach pełnego bezpieczeństwa. To jest ważniejsze niż niewielki poślizg w terminowym oddaniu obiektu. Mam nadzieję, że wszystkie problemy zostaną rychło zlikwidowane, tak by mecz Polska-Niemcy odbył się na tym pięknym obiekcie w terminie - powiedział portalowi wybrzeze24.pl Krzysztof Rut, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PGE S.A.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież