Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Rasmus Jensen zostaje w Zdunek Wybrzeżu na sezon 2023
wtorek, 09 sierpnia 2022 16:21
Rasmus Jensen zostaje w Zdunek Wybrzeżu na sezon 2023
Rasmus Jensen pozostanie zawodnikiem Zdunek Wybrzeża Gdańsk na
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Klub filmowy dla najmłodszych

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 12 kwietnia 2013 15:25

W Instytucie Kultury Miejskiej rusza Dziecięcy Klub Filmowy. Już 21 kwietnia odbędzie się pierwszy seans. Przeniesiemy się w świat irlandzkich legend i mitów z bohaterami filmu animowanego „Sekret Księgi z Kells”.Spotkania Dziecęcego Klubu Filmowego odbywać się będą co miesiąc, w niedziele o godz. 16.00, w siedzibie Instytutu. Zostały one zaplanowane w taki sposób jak Dyskusyjny Klub Filmowy dla dorosłych, przed projekcją filmu dzieci zatem usłyszą krótką prelekcję, po seansie zaproszone zostaną na dyskusję. Odpowiedzialna za te części będzie Jolanta Manthey, polonistka, współautorka programu klasy artystycznej, autorka scenariuszy zajęć filmowych dla programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Poruszy ona z najmłodszymi kinomanami temat ksiąg, książek i historii Irlandii.

„Sekret Księgi z Kells” w reżyserii Tomma Moore'a to alternatywa dla popularnego kina rozrywkowego dla dzieci oferowanego przez multipleksy. Historia tego animowanego filmu toczy się 1200 lat temu. 12-letni chłopiec imieniem Brendan poznaje wówczas Brata Aidana, strażnika niezwykłej, choć niedokończonej, iluminowanej księgi, który powierza mu ważne zadanie – ukończyć „Księgę z Kells”. Będzie to misja pełna przygód i niebezpieczeństw, a Brendan będzie musiał zmierzyć się ze swymi największymi lękami. „Księga z Kells” to jeden z najpiękniejszych manuskryptów średniowiecznych, iluminowanych przez celtyckich mnichów. Film opowiada o jej powstaniu. Ukazuje przygody bohaterów w sposób pełen piękna, a jednocześnie zachowujący wierność kulturowym korzeniom, które odkrywają się przed widownią w sposób równie magiczny, jak księga Aidana.

– Dziecięcy Klub Filmowy ma na celu przede wszystkim udostępnienie kreatywnych i ciekawych zajęć dla młodych widzów. Budując wspólne relacje podczas poznawania bohaterów animacji lub filmu aktorskiego oraz dzięki wymianie spostrzeżeń z innymi uczestnikami, dzieci uczyć się będą otwartości i wyrażania opinii – mówi Sławomir Czarnecki, rzecznik prasowy Instytutu Kultury Miejskiej.

Warto dodać, że na projekcję filmu filmu animowanego „Sekret Księgi z Kells” obowiązują zapisy (do 19 kwietnia) pod adresem e-mail: punkt@ikm.gda.pl.

W wiadomości należy podać imię i nazwisko oraz wiek uczestnika lub uczestniczki. Obowiązują kategorie wiekowe, ponieważ prowadzącym zależy na jak najlepszym dopasowaniu tematyki i problemów jakie porusza film do wieku młodego odbiorcy.

Pierwsze spotkanie:
21 kwietnia, godz. 16.00 – „Sekret Księgi z Kells”, reż. Tomm Moore
dla dzieci w wieku 7-10 lat wraz z opiekunami

Kolejne spotkania:
12 maja, godz. 16.00 – „Indianin”, reż. Ineke Houtman.
Seans przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat. Czas trwania: 90 min.

23 czerwca, godz. 16.00 – „Lato Muminków”, reż. Maria Lindberg.
Seans przeznaczony dla dzieci w wieku 6-9 lat. Czas trwania: 98 min.

Spotkania Dziecięcego Klubu Filmowego odbywać się będą raz w miesiącu,
w niedziele o godz. 16.00 w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej
(Gdańsk, ul. Długi Targ 39/40).
(UA)


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież