Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

ECS bez inwalidów

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 września 2022 08:14

Gdańskie Stowarzyszenie Inwalidów Narządu Ruchu "Solidarność" podczas konferencji prasowej poinformowało, że 15.09 to ostatni dzień istnienia stowarzyszenia w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności.


- Po 6 latach jesteśmy zmuszani do opuszczenia siedziby ECS - powiedziała Edyta Stobba, prezes stowarzyszenia.


Inwalidom odmówiono negocjacji. Zastąpiono je pozornymi rozmowami. Nie dane im było spotkać się z prezydent Gdańska ani nawet z pełnomocnikiem prezydenta ds. niepełnosprawności Ewą Kamińską.
- Dyrektor placówki Bazyl Kerski najczęściej jest nieobecny w Gdańsku i pracuje on-line z Berlina, także nie miał czasu na wysłuchanie inwalidów - mówi Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, członek zarządu stowarzyszenia. - Wobec tej bezduszności i pogardy zarządzających tą instytucją, postanowiłam przystąpić do konkursu na dyrektora ECS-u. Dzisiejsza władza miejska nie jest zdolna rozwiązywać realne problemy gdańszczan. Prawo do godnego traktowania jest prawem podstawowym przydanym każdemu człowiekowi.
Obecny na konferencji poseł RP - Kacper Płażyński dodał: - Miasto, które nazywa siebie miastem równości i tolerancji odwraca się od osób niepełnosprawnych. Środowiska krzyczące co dzień - KONSTYTUCJA!, depczą jej 68 artykuł pkt 3, który zobowiązuje władze publiczne do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku. Polityka władz ECS zaprzecza idei i statutowi tej instytucji: tolerancja i równouprawnienie.


Dwóm podmiotom nie przedłużono umowy najmu w budynku Europejskiego Centrum Solidarności: Gdańskiemu Stowarzyszeniu Inwalidów Narządu Ruchu "Solidarność" oraz Fundacji Księdza prof. Sedlaka. Wtajemniczeni twierdzą, że pomieszczenia po tych organizacjach przejmie "Tolerado" krzewiące ideologie lgbt i gender.


Dzięki pomocy posła Kacpra Płażyńskiego, gdańskich radnych PiS - Barbarze Imianowskiej, Andrzejowi Skibie i Przemysławowi Majewskiemu obecnych na konferencji wyrzucane z ECS stowarzyszenie znajdzie schronienie w Gdańskim Parku Technologicznym przy ul. Trzy Lipy.
m.p

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież