Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

ECS bez inwalidów

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 września 2022 08:14

Gdańskie Stowarzyszenie Inwalidów Narządu Ruchu "Solidarność" podczas konferencji prasowej poinformowało, że 15.09 to ostatni dzień istnienia stowarzyszenia w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności.


- Po 6 latach jesteśmy zmuszani do opuszczenia siedziby ECS - powiedziała Edyta Stobba, prezes stowarzyszenia.


Inwalidom odmówiono negocjacji. Zastąpiono je pozornymi rozmowami. Nie dane im było spotkać się z prezydent Gdańska ani nawet z pełnomocnikiem prezydenta ds. niepełnosprawności Ewą Kamińską.
- Dyrektor placówki Bazyl Kerski najczęściej jest nieobecny w Gdańsku i pracuje on-line z Berlina, także nie miał czasu na wysłuchanie inwalidów - mówi Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, członek zarządu stowarzyszenia. - Wobec tej bezduszności i pogardy zarządzających tą instytucją, postanowiłam przystąpić do konkursu na dyrektora ECS-u. Dzisiejsza władza miejska nie jest zdolna rozwiązywać realne problemy gdańszczan. Prawo do godnego traktowania jest prawem podstawowym przydanym każdemu człowiekowi.
Obecny na konferencji poseł RP - Kacper Płażyński dodał: - Miasto, które nazywa siebie miastem równości i tolerancji odwraca się od osób niepełnosprawnych. Środowiska krzyczące co dzień - KONSTYTUCJA!, depczą jej 68 artykuł pkt 3, który zobowiązuje władze publiczne do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku. Polityka władz ECS zaprzecza idei i statutowi tej instytucji: tolerancja i równouprawnienie.


Dwóm podmiotom nie przedłużono umowy najmu w budynku Europejskiego Centrum Solidarności: Gdańskiemu Stowarzyszeniu Inwalidów Narządu Ruchu "Solidarność" oraz Fundacji Księdza prof. Sedlaka. Wtajemniczeni twierdzą, że pomieszczenia po tych organizacjach przejmie "Tolerado" krzewiące ideologie lgbt i gender.


Dzięki pomocy posła Kacpra Płażyńskiego, gdańskich radnych PiS - Barbarze Imianowskiej, Andrzejowi Skibie i Przemysławowi Majewskiemu obecnych na konferencji wyrzucane z ECS stowarzyszenie znajdzie schronienie w Gdańskim Parku Technologicznym przy ul. Trzy Lipy.
m.p

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież