Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czy Kerski przegra z... Kerskim?

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 28 października 2022 13:21

W czwartek miało miejsce posiedzenie Komisji Konkursowej kandydata na dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności. Był to I etap konkursu w którym udział wzięło 8 na 9 członków komisji. Ten jeden nieobecny to Adam Hlebowicz, przedstawiciel Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pozostali reprezentujący rząd RP to obecni Krzysztof Wyszkowski i Piotr Semka, dziennikarz, dzisiaj mieszkający w Warszawie, schorowany i poruszający się na wózku.


Komisja głosami przedstawicieli Gminy Gdańsk, Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i związków zawodowych pracowników ECS (nie powołano do komisji przedstawiciela NSZZ "Solidarność") do II etapu zakwalifikowała tylko dotychczasowego dyrektora - Basila Kerskiego.


Kontrkandydatka Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańsk, wg. głosujących za wykluczeniem jej z dalszej części konkursu nie spełniła 2 warunków formalnych konkursu tj. brak 10-letniego doświadczenia pracy w obszarze kultury oraz 5-letniego stażu w zarządzaniu zespołem. Nie uwzględniono jej długoletniej pracy jako przewodniczącej komisji edukacji w NSZZ "Solidarność".


Komentujący te pierwsze decyzje komisji konkursowej na portalu "Trójmiasto.pl" piszą:
- Nawet Lech Wałęsa nie zostałby dyrektorem ECS przy takich warunkach konkursowych. Żyjemy w czasach, że łatwiej dostać prezydentem miasta czy kraju niż dyrektorem instytucji.
- Jakie warunki poza byciem swojakiem trzeba było spełnić, że nie ma chętnych?
- musi być nasz, nie może być obiektywny fachowiec.
- to tam często "wykłady" ma Lempart czy Bodnar?
- skandal!


W błyskawicznie przeprowadzonej sondzie na łamach w/w portalu na pytanie: czy konkursy, w których startuje tylko jedna osoba mają sens? na odpowiedź tak, nie widzę w tym nic dziwnego opowiedziało się 30%, zaś za odpowiedzią: nie, powinny być co najmniej dwie osoby odpowiedziało 70% czytelników.


- Uczestniczyłem w dzisiejszym posiedzeniu komisji, ze strony ministerstwa byliśmy we dwóch z Piotrem Semką. Zabrakło Adama Chlebowicza, lecz nie wiem dlaczego. W trójkę także bylibyśmy przegłosowani gdyż poza reprezentantami miasta i Urzędu Marszałkowskiego reprezentujących stanowisko dzisiejszej opozycji totalnej byli przedstawiciele pracowników ECS pani Czubaszek i pan Kufel, którzy są pracownikami dyrektora Kerskiego. Nie wiem dlaczego w komisji zabrakło reprezentanta związku zawodowego "Solidarność", których skutecznie nie dopuszcza się do założenia komisji zakładowej w ECS. Przy tak skonstruowanym statucie ECS o wszystkim decydują władze miejskie mimo, że ponoszą tylko 30% kosztów utrzymania placówki.
Nazywam to paradoksem historii, że w Europejskim Centrum Solidarności, które powstało na cześć tego Wielkiego Ruchu, nie ma miejsca na powołanie komisji zakładowej NSZZ "Solidarności" dla pracowników placówki - podsumował Krzysztof Wyszkowski.

M.P.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież