Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czy Kerski przegra z... Kerskim?

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 28 października 2022 13:21

W czwartek miało miejsce posiedzenie Komisji Konkursowej kandydata na dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności. Był to I etap konkursu w którym udział wzięło 8 na 9 członków komisji. Ten jeden nieobecny to Adam Hlebowicz, przedstawiciel Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pozostali reprezentujący rząd RP to obecni Krzysztof Wyszkowski i Piotr Semka, dziennikarz, dzisiaj mieszkający w Warszawie, schorowany i poruszający się na wózku.


Komisja głosami przedstawicieli Gminy Gdańsk, Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i związków zawodowych pracowników ECS (nie powołano do komisji przedstawiciela NSZZ "Solidarność") do II etapu zakwalifikowała tylko dotychczasowego dyrektora - Basila Kerskiego.


Kontrkandydatka Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańsk, wg. głosujących za wykluczeniem jej z dalszej części konkursu nie spełniła 2 warunków formalnych konkursu tj. brak 10-letniego doświadczenia pracy w obszarze kultury oraz 5-letniego stażu w zarządzaniu zespołem. Nie uwzględniono jej długoletniej pracy jako przewodniczącej komisji edukacji w NSZZ "Solidarność".


Komentujący te pierwsze decyzje komisji konkursowej na portalu "Trójmiasto.pl" piszą:
- Nawet Lech Wałęsa nie zostałby dyrektorem ECS przy takich warunkach konkursowych. Żyjemy w czasach, że łatwiej dostać prezydentem miasta czy kraju niż dyrektorem instytucji.
- Jakie warunki poza byciem swojakiem trzeba było spełnić, że nie ma chętnych?
- musi być nasz, nie może być obiektywny fachowiec.
- to tam często "wykłady" ma Lempart czy Bodnar?
- skandal!


W błyskawicznie przeprowadzonej sondzie na łamach w/w portalu na pytanie: czy konkursy, w których startuje tylko jedna osoba mają sens? na odpowiedź tak, nie widzę w tym nic dziwnego opowiedziało się 30%, zaś za odpowiedzią: nie, powinny być co najmniej dwie osoby odpowiedziało 70% czytelników.


- Uczestniczyłem w dzisiejszym posiedzeniu komisji, ze strony ministerstwa byliśmy we dwóch z Piotrem Semką. Zabrakło Adama Chlebowicza, lecz nie wiem dlaczego. W trójkę także bylibyśmy przegłosowani gdyż poza reprezentantami miasta i Urzędu Marszałkowskiego reprezentujących stanowisko dzisiejszej opozycji totalnej byli przedstawiciele pracowników ECS pani Czubaszek i pan Kufel, którzy są pracownikami dyrektora Kerskiego. Nie wiem dlaczego w komisji zabrakło reprezentanta związku zawodowego "Solidarność", których skutecznie nie dopuszcza się do założenia komisji zakładowej w ECS. Przy tak skonstruowanym statucie ECS o wszystkim decydują władze miejskie mimo, że ponoszą tylko 30% kosztów utrzymania placówki.
Nazywam to paradoksem historii, że w Europejskim Centrum Solidarności, które powstało na cześć tego Wielkiego Ruchu, nie ma miejsca na powołanie komisji zakładowej NSZZ "Solidarności" dla pracowników placówki - podsumował Krzysztof Wyszkowski.

M.P.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież