O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdzie jest prezydent Gdańska?

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 05 maja 2014 12:32

altKalendarz prezydenta Pawła Adamowicza od 22 kwietnia upodobał sobie zdanie "brak danych dla wybranego dnia". Do tej pory zapełniony po brzegi, a zainteresowani mogli w nim znaleźć informację nie tylko o obsługiwanych wydarzeniach, ale o wyjazdach i urlopie. Teraz świeci pustkami. Niedopatrzenie biura prasowego, czy drugie dno chcące pozostać niewidzialne?


Ostatnimi czasy w życiu prezydenta nie działo się najlepiej. Zarzuty dotyczące postępowania konkursowego na operatora szkoły w Kokoszkach, nieprawidłowości odnalezione w złożonym przez niego oświadczeniu majątkowym i wszczęcie postępowania wyjaśniającego, a wszystko w najmniej sprzyjającym okresie.

Tym razem kalendarz Adamowicza nie jest przydatny i pozostawia szeroką gamę domysłów, nie tylko świata politycznego i medialnego, ale wszystkich zainteresowanych jednostek.

Kiedyś na czasie była zagadka polegająca na odnalezieniu Walliego wśród innych postaci i rozbudowanego krajobrazu. Dzieci i dorośli nie raz głowili się, gdzie ukrył się ten pasiasty osobnik, jednak po wytężeniu wzroku i przemierzaniu obrazka milimetr po milimetrze, w okrzykach radości okazywało się, że Wally się znalazł. Teraz należy zadać pytanie: "Gdzie jest prezydent"?

Od 22 kwietnia w jego kalendarzu nie ma żadnych informacji, nie pojawia się na gdańskich wydarzeniach i nawet radni nie wiedzą co się z nim dzieje.
- Rzeczywiście prezydent od ponad tygodnia wyłączył się całkowicie. Chodzą różne pogłoski, ale nie wiem ile jest w nich prawdy - powiedział radny Piotr Gierszewski.

Pierwszą z nich jest stan zdrowia prezydenta, choć uwzględniając zamieszczenie zdjęć z pobytu w Rzymie na uroczystości kanonizacji Jana Pawła II na jednym z portali społecznościowych, możny by stwierdzić o zdrowotności niepodlegającej wątpliwości.

Druga pogłoska związana jest z przeciekami jakie wyszły z poznańskiej prokuratury w sprawie prowadzonego postępowania, mającego na celu wyjaśnić nieprawidłowości znalezione w składanym przez Adamowicza oświadczeniu majątkowym.

Ostatnie doniesienia napływają z kręgów Platformy Obywatelskiej. Prezydent miałby stworzyć swój własny komitet wyborczy, gdyż w związku z toczonym śledztwem nie dostanie od partii namaszczenia na prezydenta, a jakby tego było mało- Platforma planuje wystawić kandydaturę Nowaka.

W celu zdementowania plotek i uzyskania odpowiedzi wyjaśniającej brak wpisów w kalendarzu prezydenta, skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym prezydenta Miasta Gdańsk.
- Nadmierna podejrzliwość - usłyszeliśmy od Antoniego Pawlaka. - 24 kwietnia prezydent był w Brukseli na posiedzeniu Komitetu Regionów, a od 26 kwietnia do 3 maja jest na urlopie - dodał.

Wygląda na to, że brak danych w kalendarzu jest wynikiem niedopatrzenia biura prasowego, choć z drugiej strony dlaczego i w dniu dzisiejszym nie pojawiły się żadne informacje?


Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież