Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańskie Dni Sąsiadów 2014

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 30 maja 2014 15:29

Już od 30 maja mieszkańcy Gdańska i okolic mają możliwość spotkania się przy grillu lub uczestnictwa w zabawach na świeżym powietrzu zorganizowanych w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów, które potrwają do 30 czerwca. Podwórko, ogródek lub trawnik to tylko przykładowe miejsca, w których poznamy bliżej osiedlowych towarzyszy. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.gdansk.dnisasiadow.pl i zaprosić do udziału wszystkich sąsiadów - tych znanych i tych nieznanych.


Ludzie mieszkający na osiedlach niejednokrotnie otaczają się w gronie osób mieszkających w tej samej klatce lub bloku. Rzadko wykraczają poza swój „teren” i poznają wszystkich mieszkańców zasiedlonych w obrębie ich prywatnej oazy. Gdańskie Dni Sąsiadów umożliwiają poznanie tych, obok których do tej pory przechodziliśmy obojętnie i choć mieszkają nieopodal nas to nie mieliśmy sposobności zamienienia z nimi jednego słowa. Projekt ten jest również szansą na spędzenie miłego czasu z tymi, których znamy.

W celu skorzystania z tej możliwości należy zarejestrować się na stronie www.gdansk.dnisasiadow.pl lub w Punkcie Informacji Kulturalnej (ul. Długi Targ 39/40) czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00- 18:00 oraz w soboty i niedziele od 12:00 do 16:00. Zaproszenie skierowane jest nie tylko do mieszkańców Gdańska- skorzystać z niego mogą również osoby zamieszkujące w Trójmieście i okolicach.

Po zarejestrowaniu się uczestnicy otrzymają pakiet startowy, a w tym girlandy, plakaty, poradniki, koszulki i kubki. Następnym krokiem jest zaproszenie sąsiadów do wspólnej zabawy zorganizowanej m. in. w prywatnych ogródkach lub w ramach dzielnicowego festynu. Wszystko zależy od pomysłowości biorących udział w projekcie mieszkańców - to oni decydują o wyglądzie i przebiegu imprezy. Dodatkowo przygotowane zostały nagrody (karty podarunkowe na zakupy w hipermarkecie ogrodniczo- budowlanym) dla tych, którzy zechcą przesłać fotorelację ze spotkania.

- Dla uczestników i uczestniczek przygotowaliśmy pakiet startowy pomocny w zorganizowaniu imprezy, który składa się z koszulki dla organizatora, plakatów i zaproszeń do samodzielnego wypełnienia informacjami o spotkaniu, poradnika „10 dobrych rad, aby spotkanie było udane”, naklejek, identyfikatorów imiennych, balonów i girland do dekoracji miejsca imprezy, papierowych kubeczków i serwetek na wspólny stół, smyczy oraz gadżetów specjalnie dla dzieci, kolorowej kredy i zmywalnych tatuaży – poinformowała Anna Urbańczyk, koordynatorka Gdańskich Dni Sąsiadów z ramienia IKM.

Organizatorami Gdańskich Dni Sąsiadów są Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Fundacja Wspólnota Gdańska oraz Straż Miejska, która z pewnością zadba o porządek i bezpieczeństwo w czasie sąsiedzkich zabaw.

Projekt potrwa do 30 czerwca, a wszystkich chętnych zaprasza się do wzięcia udziału w organizowanych przyjęciach, zwłaszcza iż mają na celu budowę i poprawę relacji sąsiedzkich.

Żaneta Stasiowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież