Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańskie Dni Sąsiadów 2014

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 30 maja 2014 15:29

Już od 30 maja mieszkańcy Gdańska i okolic mają możliwość spotkania się przy grillu lub uczestnictwa w zabawach na świeżym powietrzu zorganizowanych w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów, które potrwają do 30 czerwca. Podwórko, ogródek lub trawnik to tylko przykładowe miejsca, w których poznamy bliżej osiedlowych towarzyszy. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.gdansk.dnisasiadow.pl i zaprosić do udziału wszystkich sąsiadów - tych znanych i tych nieznanych.


Ludzie mieszkający na osiedlach niejednokrotnie otaczają się w gronie osób mieszkających w tej samej klatce lub bloku. Rzadko wykraczają poza swój „teren” i poznają wszystkich mieszkańców zasiedlonych w obrębie ich prywatnej oazy. Gdańskie Dni Sąsiadów umożliwiają poznanie tych, obok których do tej pory przechodziliśmy obojętnie i choć mieszkają nieopodal nas to nie mieliśmy sposobności zamienienia z nimi jednego słowa. Projekt ten jest również szansą na spędzenie miłego czasu z tymi, których znamy.

W celu skorzystania z tej możliwości należy zarejestrować się na stronie www.gdansk.dnisasiadow.pl lub w Punkcie Informacji Kulturalnej (ul. Długi Targ 39/40) czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00- 18:00 oraz w soboty i niedziele od 12:00 do 16:00. Zaproszenie skierowane jest nie tylko do mieszkańców Gdańska- skorzystać z niego mogą również osoby zamieszkujące w Trójmieście i okolicach.

Po zarejestrowaniu się uczestnicy otrzymają pakiet startowy, a w tym girlandy, plakaty, poradniki, koszulki i kubki. Następnym krokiem jest zaproszenie sąsiadów do wspólnej zabawy zorganizowanej m. in. w prywatnych ogródkach lub w ramach dzielnicowego festynu. Wszystko zależy od pomysłowości biorących udział w projekcie mieszkańców - to oni decydują o wyglądzie i przebiegu imprezy. Dodatkowo przygotowane zostały nagrody (karty podarunkowe na zakupy w hipermarkecie ogrodniczo- budowlanym) dla tych, którzy zechcą przesłać fotorelację ze spotkania.

- Dla uczestników i uczestniczek przygotowaliśmy pakiet startowy pomocny w zorganizowaniu imprezy, który składa się z koszulki dla organizatora, plakatów i zaproszeń do samodzielnego wypełnienia informacjami o spotkaniu, poradnika „10 dobrych rad, aby spotkanie było udane”, naklejek, identyfikatorów imiennych, balonów i girland do dekoracji miejsca imprezy, papierowych kubeczków i serwetek na wspólny stół, smyczy oraz gadżetów specjalnie dla dzieci, kolorowej kredy i zmywalnych tatuaży – poinformowała Anna Urbańczyk, koordynatorka Gdańskich Dni Sąsiadów z ramienia IKM.

Organizatorami Gdańskich Dni Sąsiadów są Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Fundacja Wspólnota Gdańska oraz Straż Miejska, która z pewnością zadba o porządek i bezpieczeństwo w czasie sąsiedzkich zabaw.

Projekt potrwa do 30 czerwca, a wszystkich chętnych zaprasza się do wzięcia udziału w organizowanych przyjęciach, zwłaszcza iż mają na celu budowę i poprawę relacji sąsiedzkich.

Żaneta Stasiowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież