Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dzień Samorządowca pracowników Urzędu Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 28 maja 2014 20:16

W ramach obchodów Dnia Samorządowca w gdańskim Teatrze Wybrzeże 27 maja odbyła się zorganizowana już po raz dziewiąty okolicznościowa gala. Uczestniczyli w niej głównie pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Samorządowcom od 2009 roku patronuje św,. Kinga, ale życzenia, aby byli oni sowicie wynagradzani za swoją pracę złożył przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek, co zostało nagrodzone gromkimi oklaskami.Jego życzeń nie uwzględnił w swoim przemówieniu prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, który mówiąc o pieniądzach wspomniał jedynie, że Gdańsk w ostatnich siedmiu latach pozyskał najwięcej funduszy unijnych, w ilości około 15 tys. złotych na głowę mieszkańca. Kolejne siedem lat będzie bardzo trudne, bo to ostatni okres pozyskiwania środków unijnych. Należy dobrze wykorzystać te środki, gdyż po roku 2020 trzeba będzie żyć na własnym garnuszku. Prezydent Paweł Adamowicz wspomniał, że niebawem zbliżają się kolejne wybory samorządowe. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie do nich kandydował i dlatego nie mówi do licznie zebranych w Teatrze Wybrzeże sobie podległym pracownikom, ani do widzenia, ani do zobaczenia.


altPodczas gali dyplomami uznania i medalami uhonorowano 12 najbardziej zasłużonych pracowników Urzędu Miasta Gdańska, a laudacje o nich wygłaszał prowadzący imprezę Michał Piotrowski z kancelarii prezydenta. Są to uwiecznieni na powyższym zdjęciu:

Joanna Grzyba, 26 lat pracy w UM Gdańsk, inspektor w Wydziale Środowiska. Wspiera rzetelnie mieszkańców przy zmianie systemu ogrzewania z węglowego na ekologiczny, pomaga im wypełnić wnioski, doradza. Wielokrotnie chwalona przez klientów. Realizuje także zadania z zakresu edukacji ekologicznej współpracując z najmłodszymi. Potrafi sprawnie doprowadzić sprawy do końca.


Izabela Borkowska, 41 lat pracy w samorządzie i 21 w UM Gdańsk. Główny specjalista ds. odpadów w Wydziale Środowiska. Doświadczona, posiada dużą wiedzę nie tylko w zakresie związanym z odpadami, ale ogólnie związaną ze środowiskiem. Doradza, wspiera, dzieli się swoją wiedzą, otwarta na ludzi. W czasie swojej pracy brała udział w wielu projektach, współpracowała z licznymi instytucjami zewnętrznymi, w wydziale odgrywała dużą rolę w opracowywaniu dokumentów strategicznych. Bardzo koleżeńska, wykazuje się dużą empatią.


Elżbieta Dynaburska,  jest pracownikiem administracji publicznej od 1978 r. w tym w Urzędzie Miejskim w Gdańsku od 1986 r. Od początku zatrudnienia realizuje zadania z zakresu gospodarki mieszkaniowej. Posiada w tym zakresie doskonałą znajomość przepisów prawa oraz wiedzę praktyczną. W swej długoletniej pracy dała się poznać jako osoba sumienna, uczciwa i wrażliwa na potrzeby innych ludzi. Jest osobą życzliwą, nigdy nie odmawiającą pomocy, od wielu lat aktywnie uczestniczy w pracach Komisji Socjalnej UM, pomagając w ten sposób swoim koleżankom i kolegom w trudnych sytuacjach. Jej atutem są sumienność, odpowiedzialność, zaangażowanie, wiedza, profesjonalizm i doskonałe wyczucie potrzeb innych ludzi. Były one zawsze gwarancją rzetelnie wykonanej przez nią pracy.


Ewa Jesiołkowska, wieloletni pracownik, obecnie w Wydziale Budżetu Miasta i Podatków. Od lat bacznie stoi na straży powszechności opodatkowania nieruchomości, czym dba o to, by miejska sakiewka nie świeciła pustką. Jest osobą kreatywną, pogodną, przenoszącą swój optymizm na współpracowników.


altWiesława Matracka, pracownik Wydziału Finansowego o 40 letnim stażem, 32 lata przepracowała w samorządzie wykonując swoją pracę solidnie, z dużym zaangażowaniem. Jest kompetentna i odpowiedzialna.


Jadwiga Talaśka, od 30 lat pracownik Wydziału Spraw Obywatelskich. Jest osobą bardzo pogodną. Jej przyjazne nastawienie do koleżanek i klientów urzędu pozytywnie wpływa na atmosferę pracy w zespole. Specjalizuje się w prowadzeniu rejestru wyborców i m.in. również dzięki jej zaangażowaniu udało się wybrać posłów do Parlamentu Europejskiego.


Danuta Rembowska, pracownik Wydziału Spraw Obywatelskich z 37-letnim stażem zawodowym, w tym 29 lat w samorządzie.


Barbara Kaczmarek, 40 lat pracy w UM Gdańsk, Specjalista w Dziale Zamówień Publicznych w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Od 1980 r. kompleksowo zajmuje się tematyką zawierania umów z wykonawcami realizującymi pod egidą DRMG zadania inwestycyjne Miasta.


Tadeusz Samulski, ekspert nadzoru budowlanego, który w administracji samorządowej przepracował 21 lat, w tym 15 lat w Państwowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.


Hanna Kusiak, główna Księgowa Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Gdańsku, 29 lat pracy w administracji samorządowej, w tym 15 lat w PINB.


Halina Żurawska, kierownik w Gdańskim Zespole Żłobków. Pielęgniarka dyplomowana, całe życie zawodowe związana z gdańskimi żłobkami. Od 25 lat kierowniczka żłobka. Staranna, dokładna, miła i bezkonfliktowa. W tym roku przechodzi na emeryturę po 40 latach pracy.


Marek Piskorski, od 40 lat urbanista, od 1990 r. samorządowiec, od 15 lat dyrektor Biura Rozwoju Gdańska, jednostki organizacyjnej Miasta, której praca przyczyniła się do zmiany realizacji polityki przestrzennej Gdańska.


altZasłużeni pracownicy samorządowi otrzymali Medale Prezydenta Miasta Gdańska, a dyrektor Marek Piskorski, tak się złożyło, że dostał dwusetny medal. Z tej okazji, jak i w imieniu pozostałych odznaczonych, złożył podziękowania i przekazał na ręce prezydenta Pawła Adamowicza bukiet złożony z jedenastu przepięknych czerwonych róż. Zamiast trafić do rodzinnego domu prezydenta w Jelitkowie, to tymi różami została obdarowana tuż po udanym koncercie piosenkarka Katarzyna Groniec.


altSamorządową galę uświetnił bowiem występ piosenkarki Katarzyny Groniec.
Podczas gdańskiej gali doskonale rozbawiła publiczność, zmuszając obecną jedynie garstkę panów, przy liczebnej przewadze pań, do kilkakrotnego refrenowego śpiewania, że są głupi jak but, za co aż trzykrotnie bisowała.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież