Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

XXV Dni Pruszcza Gdańskiego

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 czerwca 2014 15:13

W najbliższy weekend, 7-8 czerwca, odbędą się XXV Dni Pruszcza Gdańskiego. Co roku przyciągają one tłumy ludzi i to nie tylko zamieszkałych na terenie miasta, a to za sprawą przygotowanych atrakcji, o które miasto zadbało również i w tym roku. Ze sceny będą rozbrzmiewać zaproszeni artyści, a swoje walory zaprezentuje utytułowany kulturysta Mieczysław Fijał. Oprócz tego zaplanowano pokazy spadochronowe, historyczne i zawody sportowe. Nie zabraknie przyjemności skierowanej do tych najmłodszych, jak i wiekowych mieszkańców miasta.


Miasto Pruszcz Gdański co roku stara się, aby miejscowe święto przyciągnęło jak najwięcej osób- zapraszani są artyści, organizowane pokazy i różnego rodzaju zawody. Ludzie zjeżdżają się z różnych stron, aby zaczerpnąć przyjemności zafundowanej przez miasto i zobaczyć coś nieosiągalnego w normalne dni. Pruszczanie, choć podchodzą do Dni Pruszcza Gdańskiego z lekkim dystansem, to nie można zaprzeczyć, że ich noga zawsze postanie na terenie Faktorii lub stadionu CKiS- choćby dlatego, że przez te dwa dni można spotkać znajome twarze, których nie mamy sposobności gościć na stałe w naszym życiu.

Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 11:00 na Faktorii, która stała się miejscem obchodów Dni Pruszcza Gdańskiego już parę lat temu. Cały cykl rozpocznie się wystawą modeli samochodów elektrycznych, po czym będzie można wziąć udział w zawodach latawców lub deskorolkowych CHROM CUP. Wytarte z kurzu zostaną również kajaki, które wraz z załogą zanurzą się z pobliskiej rzece i stoczą bój o wygraną. Wszystkie zabawy poprowadzi Krasnoludek Pixel, a dla najmłodszych uczestników przygotowano nie lada atrakcję - występ Domisi. Na zakończenie popołudnia sceną zawładnie Dawid Kwiatkowski, którego koncert rozpocznie się o godzinie 16:00.


alt


O godzinie 17:00 przeniesiemy się na stadion CKiS, gdzie zgodnie z harmonogramem wystąpi zespół HMDW oraz folkowy Zagan Acoustic. Gdy na zegarach wybije 21:00 na scenę wtargnie Luxtorpeda, wprowadzając nastrój przed pojawieniem się Mieczysława Fijała, Ireneusza Tolstyko oraz Pawła Giłki, którzy przeniosą nas do świata kulturystyki prezentując swoje walory. Punktem kulminacyjnym będzie koncert Grubsona, a uwieńczeniem sobotniego wieczoru pokaz sztucznych ogni, który o godzinie 24 rozświetli pruszczańskie niebo.

W niedzielę chętni będą mogli wziąć udział w II Pruszczańskim Półmaratonie Rolkowym, który rozpocznie się o godzinie 10:00. Miłośnicy zabytkowych samochodów nacieszą oczy w ramach Zlotu Pruszczańskich Oldtimerów, a do dyspozycji dbających o sylwetkę przekazany zostanie Mistrz Polski w kulturystyce, Mieczysław Fijał, który udzieli konsultacji treningowych oraz porad dietetycznych. Odważnych zaprasza się do wykonania prostych ćwiczeń pod okiem mistrza. Przygotowaniem wystawy statycznej oraz pokazu skoków spadochronowych zajął się Aeroklub Gdański, który z pewnością odpowie na wszelkie pytania związane z podniebną adrenaliną. Dodatkowo odbędą się pokazy historyczne przy punkcie werbunkowym Royal Navy.

O 17:30 na scenie pojawi się Orkiestra Pruszcza Gdańskiego, która wprowadzi atmosferę niczym z kina, przedstawiając utwory z kategorii muzyki filmowej. Gdy ustąpią miejsce na podeście, o walory słuchowe zadba zespół eM. Na zakończenie XXV Dni Pruszcza Gdańskiego pojawi się Ray Wilson - „Genesis Classic”.

Dokładny harmonogram XXV Dni Pruszcza Gdańskiego dostępny jest na stronie miasta:

http://www.pruszcz-gdanski.pl/redir,index?wiecej=1467&wiecej_news=1

Żaneta Stasiowska


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież