3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Bistro Dulkiewicz

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
środa, 25 października 2023 19:45

alt200 mln zł kredytu na łatanie budżetu i... 222 tys. złotych na urzędniczy mityng, w tym 100 tys. zł na gastronomię. Gdańsk A. Dulkiewicz to miasto na wypasie, czy miasto na deficycie... samorządowej przyzwoitości. - Widzę podobieństwo do Marii Antoniny, która radziła głodującym „jeść ciastka” - mówi „Gazecie Gdańskiej” radny opozycji Przemysław Majewski (PiS).


W piątkowe popołudnie, 6 października, prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, spotkała się ze swoimi licznymi urzędnikami na „masówce pracowniczej” w hali wynajętej za 121 tys. zł od Międzynarodowych Targów Gdańskich, spółki komunalnej, której prezesem, a też członkiem rady nadzorczej innej spółki komunalnej, Portu Czystej Energi, jest Andrzej Bojanowski, b. zastępca prezydenta Gdańska. Na to spotkanie A. Dulkiewicz zaordynowała wszystkim poczęstunek wart 100 000 zł. Ani prezydent, ani dyrektorowi jej biura, Markowi Bonisławskiemu, spełniającemu nadto ambicje zawodowe w 2 radach nadzorczych, ani skarbnik Izabela Kuś, też 2 rady nadzorcze, wydatek ten, tydzień przed wyborami parlamentarnymi, nie wydał się wygórowany.


To w gruncie rzeczy małe pieniądze, skoro zarządzający miastem podjęli się organizacji kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym w wysokości 200 mln złotych na finansowanie niektórych inwestycji, łatanie budżetu i spłatę przeszłych pożyczek. Niefrasobliwa politycznie byłaby raczej nieumiejętność dzielenia się dobrem z podległymi kadrami, a Gdańsk jest przecież szczodry.


- Tak, mamy tę wiedzę – potwierdza „Gazecie Gdańskiej” Piotr Gierszewski, radny PiS. - Wspólnie z szefem naszego klubu Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierzem Karolewskim, przygotowujemy interpelację w tej sprawie. Uważam, że to jest skandal szczególnie w obliczu wielkości deficytu budżetowego w nadchodzącym roku. Nie mam pojęcia o jakich współpracowników tu chodzi? Zupełnie nie rozumiem kosztów wynajmu sali, gdy miasto w swoich zasobach ma wiele innych pomieszczeń, za które nie zapłaciłoby złotówki. Choćby niedawno otwarty Kunszt Wodny oddalony od Urzędu o 200-300 metrów. Wracamy do bizantyjskich standardów w naszym mieście?


Zwróciliśmy się także w tej sprawie do radnego Platformy Obywatelskiej - Andrzeja Kowalczysa. - Nic nie wiem o tym wydarzeniu. Sam w nim nie uczestniczyłem. Zasięgnę informacji podczas najbliższej sesji Rady Miasta i udzielę szczegółowej odpowiedzi.


Z kolei radny Przemysław Majewski (PiS), uważny recenzent polityk A. Dulkiewicz, zauważa: - W Gdańsku brakuje środków na realizację inwestycji, remonty lokali komunalnych. Niestety, widzimy, że prezydent A. Dulkiewicz się tym nie przejmuje i wydaje środki na rauty z urzędnikami. Widzę u niej duże podobieństwo do Marii Antoniny, która radziła głodującym „jeść ciastka”. Nie ma inwestycji, są festyny na cześć…


A obok wydatków dużych, widać też małe, równie pyszne, które wiele mówią o polityku, który przedkłada rachunek za 107 zł w modnej restauracji do rozliczenia miejskiemu skarbnikowi...

(M.P,GG)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież