Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Bistro Dulkiewicz

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
środa, 25 października 2023 19:45

alt200 mln zł kredytu na łatanie budżetu i... 222 tys. złotych na urzędniczy mityng, w tym 100 tys. zł na gastronomię. Gdańsk A. Dulkiewicz to miasto na wypasie, czy miasto na deficycie... samorządowej przyzwoitości. - Widzę podobieństwo do Marii Antoniny, która radziła głodującym „jeść ciastka” - mówi „Gazecie Gdańskiej” radny opozycji Przemysław Majewski (PiS).


W piątkowe popołudnie, 6 października, prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, spotkała się ze swoimi licznymi urzędnikami na „masówce pracowniczej” w hali wynajętej za 121 tys. zł od Międzynarodowych Targów Gdańskich, spółki komunalnej, której prezesem, a też członkiem rady nadzorczej innej spółki komunalnej, Portu Czystej Energi, jest Andrzej Bojanowski, b. zastępca prezydenta Gdańska. Na to spotkanie A. Dulkiewicz zaordynowała wszystkim poczęstunek wart 100 000 zł. Ani prezydent, ani dyrektorowi jej biura, Markowi Bonisławskiemu, spełniającemu nadto ambicje zawodowe w 2 radach nadzorczych, ani skarbnik Izabela Kuś, też 2 rady nadzorcze, wydatek ten, tydzień przed wyborami parlamentarnymi, nie wydał się wygórowany.


To w gruncie rzeczy małe pieniądze, skoro zarządzający miastem podjęli się organizacji kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym w wysokości 200 mln złotych na finansowanie niektórych inwestycji, łatanie budżetu i spłatę przeszłych pożyczek. Niefrasobliwa politycznie byłaby raczej nieumiejętność dzielenia się dobrem z podległymi kadrami, a Gdańsk jest przecież szczodry.


- Tak, mamy tę wiedzę – potwierdza „Gazecie Gdańskiej” Piotr Gierszewski, radny PiS. - Wspólnie z szefem naszego klubu Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierzem Karolewskim, przygotowujemy interpelację w tej sprawie. Uważam, że to jest skandal szczególnie w obliczu wielkości deficytu budżetowego w nadchodzącym roku. Nie mam pojęcia o jakich współpracowników tu chodzi? Zupełnie nie rozumiem kosztów wynajmu sali, gdy miasto w swoich zasobach ma wiele innych pomieszczeń, za które nie zapłaciłoby złotówki. Choćby niedawno otwarty Kunszt Wodny oddalony od Urzędu o 200-300 metrów. Wracamy do bizantyjskich standardów w naszym mieście?


Zwróciliśmy się także w tej sprawie do radnego Platformy Obywatelskiej - Andrzeja Kowalczysa. - Nic nie wiem o tym wydarzeniu. Sam w nim nie uczestniczyłem. Zasięgnę informacji podczas najbliższej sesji Rady Miasta i udzielę szczegółowej odpowiedzi.


Z kolei radny Przemysław Majewski (PiS), uważny recenzent polityk A. Dulkiewicz, zauważa: - W Gdańsku brakuje środków na realizację inwestycji, remonty lokali komunalnych. Niestety, widzimy, że prezydent A. Dulkiewicz się tym nie przejmuje i wydaje środki na rauty z urzędnikami. Widzę u niej duże podobieństwo do Marii Antoniny, która radziła głodującym „jeść ciastka”. Nie ma inwestycji, są festyny na cześć…


A obok wydatków dużych, widać też małe, równie pyszne, które wiele mówią o polityku, który przedkłada rachunek za 107 zł w modnej restauracji do rozliczenia miejskiemu skarbnikowi...

(M.P,GG)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież