E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

W tygodniku „Sieci”: Jeśli to przegramy, to Polski nie będzie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 30 października 2023 08:03

W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wywiad z Patrykiem Jakim, który przestrzega przed niebezpiecznym planem Niemiec i Francji. Według europosła, gdy uda się przeforsować zmiany w traktatach Unii Europejskiej, najbogatsze kraje będą decydować o nas bez nas. Ponadto Aleksandra Rybińska opisuje jak państwa unijne wracają do kontroli granicznych i walczą z zalewem migrantów. Grzegorz Górny analizuje dokument stworzony przez papieża Franciszka, który odnosi się do kwestii ekologii.


Żaden Niemiec ani Francuz nie czuje fizycznego zagrożenia ze strony Rosji, a Polak już tak. W przyszłości, w „nowej Unii”, ta różnica będzie oznaczała, że Polska stanie się przedmiotem targów pomiędzy Berlinem a Moskwą – mówi europoseł Patryk Jaki w rozmowie z Markiem Pyzą i Marcinem Wikło.

Polityk opowiada również o poprawkach traktatowych przegłosowanych przez Komisję Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego: Nowy traktat zabiera Polsce uprawnienia w 65 dziedzinach i przenosi je do biurokracji europejskiej. […] Polsce będzie można narzucić wszystko wbrew jej woli. Pyza i Wikło zaznaczają, że chodzi o sprawy kluczowe dla każdego państwa, w których miała być zachowana suwerenność. Patryk Jaki podkreśla: cały ten plan jest propozycją likwidacji państwa polskiego. Ono formalnie będzie dalej istniało, ale samodzielną decyzję będzie mogło podjąć co najwyżej na temat np. organizacji jakiegoś festynu.

Patryk Jaki odnosi się też do swoich przypuszczeń dotyczących przyszłości Polski: Myślę, że ekipa Tuska wspomagana przez zagranicę liczy na to, że za dwa lata w Polsce będzie prezydent z ich obozu […]. Uważam, że będą próbowali przeprowadzić tę operację przez zmianę podstawy prawnej. Mają już precedensy, przez ostatnie osiem lat ręka w rękę z Unią wyczyniali już nie takie cuda […]. Musimy więc być czujni i pilnować całego procesu […]. [Niemcy] są bliscy realizacji swojego planu, o którym marzyli od dawna, tj. podporządkowania sobie Polski. W polskiej klasie politycznej wciąż jest silna chęć oddania się w opiekę sąsiadom, niechęć do samodzielności. Wierzę jednak, że większość Polaków, gdy dotrą do nich nowe plany traktatowe, powstanie przeciwko tym lokajskim kompleksom i wygra wola walki o samodzielność.


Aleksandra Rybińska analizuje zmiany jakie zaszły niedawno w ruchu granicznym między państwami Unii Europejskiej. W ostatnich tygodniach kolejne kraje członkowskie strefy Schengen wprowadziły kontrole na swoich granicach. Po Polsce i Czechach na granicy ze Słowacją władze w Bratysławie przywróciły kontrole na przejściach z Węgrami i Chorwacją. W odpowiedzi na to Chorwacja zapowiedziała przywrócenie kontroli na granicy z Węgrami, a Włochy chcą kontrolować tych, którzy przekraczają granicę ze Słowenią. Kilka dni później na przejściach z Polską, Czechami i Szwajcarią to samo uczyniły Niemcy. A już wcześniej obowiązywały kontrole na granicach Francji i Austrii z Włochami czy na granicy Danii z Niemcami – wylicza publicystka.
Autorka nie wyklucza scenariusza, w którym idea Schengen upada. Jej zdaniem trudno sobie wyobrazić pogłębienie integracji Unii, gdy upadnie jeden z podstawowych filarów wspólnego rynku. Niestabilna sytuacja wokół migracji pokazuje, że żadne osiągnięcia w UE, nawet uznane za niepodważalne i „naturalne”, nie są dane raz na zawsze.


Grzegorz Górny alarmuje, że Watykan zaczyna wkraczać na ścieżkę dogmatyzmu klimatycznego. Papież Franciszek ogłosił swą najnowszą adhortację apostolską pt. „Laudate Deum”, w której wyraźnie obarcza człowieka winą za zły stan planety.
Przedstawia jedną z możliwych teorii naukowych, ale w taki sposób, jakby to była prawda ostateczna („nie ulega wątpliwości”, „nie można już wątpić”). Tymczasem w środowisku naukowym nie ma wcale konsensusu co do tego, że zmiany klimatu na Ziemi następują na skutek działalności człowieka. Niedawno ukazała się np. deklaracja Clintel, podpisana przez ok. 1,6 tys. naukowców z całego świata, w tym dwóch laureatów Nagrody Nobla, sprzeciwiających się teorii o antropogenicznym charakterze zmian klimatycznych – zauważa publicysta.

Dużym wyzwaniem według głowy Kościoła jest walka z wysoką emisją dwutlenku węgla. Aby uniknąć „najgorszego zła”, Franciszek wzywa więc do „skutecznej”, „wiążącej”, „drastycznej” i „intensywnej” transformacji energetycznej. Jak jednak wyegzekwować tego rodzaju kroki w skali całej planety? Na to pytanie odpowiada w kontekście opisywanej przez siebie „słabości polityki międzynarodowej”, proponując „zmodyfikowany multilateranizm”. Precyzuje, iż chodzi mu o „jakąś formę globalnego autorytetu” w postaci „organizacji światowych”, które „muszą być wyposażone w rzeczywistą władzę, aby »zapewnić« realizację pewnych niezbywalnych celów.” Dokładnie to samo proponują dziś wpływowe instytucje propagujące ideologię globalistyczną, takie jak Światowe Forum Ekonomiczne Klausa Schwaba. Jest to wizja zmierzająca w stronę stworzenia czegoś w rodzaju „rządu światowego” - czytamy.


W nowym wydaniu „Sieci” polecamy także artykuły: Stanisława Janeckiego o bieżącej sytuacji politycznej pt. „Jak wygrać opozycyjność”, Doroty Łosiewicz „Bez pracy (w terenie) nie ma kołaczy” traktujący o tym jak osiąga się dobre wyniki wyborcze oraz felieton Jana Rokity o problemie antysemityzmu.


Ponadto w tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Bronisława Wildsteina, Andrzeja Rafała Potockiego, Marty Kaczyńskiej-Zielińskiej, Jerzego Jachowicza, Samuela Pereiry czy Dominika Zdorta.
Więcej w nowym wydaniu tygodnika „Sieci”.


Artykuły z bieżącego wydania dostępne online od 30 października br. w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież