Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS liczy szable w Sejmiku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 30 stycznia 2012 14:14

Piotr Zwara, niegdyś PiS, dzisiaj Solidarna Polska zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Sejmiku woj. pomorskiego. Zastąpi go najprawdopodobniej Adam Śliwicki, radny PiS. Najprawdopodobniej, bo nie wiadomo, czy klub PiS ostanie się w pomorskim Sejmiku.A tylko posiadanie klubu radnych uprawnia do zasiadania w prezydium Sejmiku. Dlatego też np. SLD liczący trzy mandaty nie ma swego przedstawiciela wśród wiceprzewodniczących lokalnego parlamentu. By dyscyplinować radnych pojawiła się nawet na poniedziałkowej sesji Sejmiku Anna Fotyga, była szefowa dyplomacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Po wyborach samorządowych z 2010 r. PiS miał w Sejmiku siedmiu przedstawicieli. Klub stopniowo topniał. Najpierw jego szeregi musiał opuścić radny Przemysław Marchlewicz, ukarany za niesubordynację. Następnie z klubu zostali wyrzuceni Zwara i Ryszard Jędrzejczak. Zostali ukarani za dogadywanie się z „ziobrystami”, czyli Jackiem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim. Wczoraj Zwara mówił nam, że być może na kolejnej sesji do dwójki secesjonistów dołączy trzeci radny. Czy będzie to Anna Gwiazda, która z powodu choroby nie pojawiła się na sesji, czy też może Jerzy Barzowski – tego na razie Zwara nie chciał ujawnić. 
- Dziękuję za zgodną współpracę mimo różnic politycznych – tak Zwara puentował wczoraj pożegnanie z funkcją.


alt

Piotr Zwara, drugi od prawej, jeszcze za stołem prezydialnym


Jeśli do Solidarnej Polski przejdzie ktoś z czteroosobowego obecnie klubu PiS wówczas klub tej partii w Sejmiku zniknie.


Tymczasem podczas sesji szczególnie aktywny był radny Jerzy Barzowski. Podczas dyskusji o planie pracy komisji rewizyjnej radny Barzowski zarzucił członkom komisji spolegliwość wobec zarządu województwa i „zamiatanie pod dywan” trudnych spraw. Dopytywany przez radnych m.in. przez Jana Kleinszmidta przewodniczącego Sejmiku o konkrety radny dodał, że chodzi mu o działania komisji rewizyjnej z poprzedniej kadencji, kiedy to komisja nie zajęła się wątpliwościami radnego dotyczącymi podziału funduszy europejskich w ramach EFS.


- Proszę o konkrety. Radny rzuca oskarżenia, które uwłaczają powadze komisji – stwierdziła radna Małgorzata Ostrowska (SLD). Pracami komisji rewizyjnej kieruje od dwóch kadencji radny Piotr Gontarek (SLD).

Barzowskiego bronił Zwara.
- Komisja rewizyjna powołana jest do kontroli zarządu województwa. Mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu, gdy opozycja się kłóci o komisję rewizyjną – mówił radny Zwara.
Na razie wszystkie miejsca w prezydium pomorskiego Sejmiku ma Platforma Obywatelska.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież