Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS liczy szable w Sejmiku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 30 stycznia 2012 14:14

Piotr Zwara, niegdyś PiS, dzisiaj Solidarna Polska zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Sejmiku woj. pomorskiego. Zastąpi go najprawdopodobniej Adam Śliwicki, radny PiS. Najprawdopodobniej, bo nie wiadomo, czy klub PiS ostanie się w pomorskim Sejmiku.A tylko posiadanie klubu radnych uprawnia do zasiadania w prezydium Sejmiku. Dlatego też np. SLD liczący trzy mandaty nie ma swego przedstawiciela wśród wiceprzewodniczących lokalnego parlamentu. By dyscyplinować radnych pojawiła się nawet na poniedziałkowej sesji Sejmiku Anna Fotyga, była szefowa dyplomacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Po wyborach samorządowych z 2010 r. PiS miał w Sejmiku siedmiu przedstawicieli. Klub stopniowo topniał. Najpierw jego szeregi musiał opuścić radny Przemysław Marchlewicz, ukarany za niesubordynację. Następnie z klubu zostali wyrzuceni Zwara i Ryszard Jędrzejczak. Zostali ukarani za dogadywanie się z „ziobrystami”, czyli Jackiem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim. Wczoraj Zwara mówił nam, że być może na kolejnej sesji do dwójki secesjonistów dołączy trzeci radny. Czy będzie to Anna Gwiazda, która z powodu choroby nie pojawiła się na sesji, czy też może Jerzy Barzowski – tego na razie Zwara nie chciał ujawnić. 
- Dziękuję za zgodną współpracę mimo różnic politycznych – tak Zwara puentował wczoraj pożegnanie z funkcją.


alt

Piotr Zwara, drugi od prawej, jeszcze za stołem prezydialnym


Jeśli do Solidarnej Polski przejdzie ktoś z czteroosobowego obecnie klubu PiS wówczas klub tej partii w Sejmiku zniknie.


Tymczasem podczas sesji szczególnie aktywny był radny Jerzy Barzowski. Podczas dyskusji o planie pracy komisji rewizyjnej radny Barzowski zarzucił członkom komisji spolegliwość wobec zarządu województwa i „zamiatanie pod dywan” trudnych spraw. Dopytywany przez radnych m.in. przez Jana Kleinszmidta przewodniczącego Sejmiku o konkrety radny dodał, że chodzi mu o działania komisji rewizyjnej z poprzedniej kadencji, kiedy to komisja nie zajęła się wątpliwościami radnego dotyczącymi podziału funduszy europejskich w ramach EFS.


- Proszę o konkrety. Radny rzuca oskarżenia, które uwłaczają powadze komisji – stwierdziła radna Małgorzata Ostrowska (SLD). Pracami komisji rewizyjnej kieruje od dwóch kadencji radny Piotr Gontarek (SLD).

Barzowskiego bronił Zwara.
- Komisja rewizyjna powołana jest do kontroli zarządu województwa. Mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu, gdy opozycja się kłóci o komisję rewizyjną – mówił radny Zwara.
Na razie wszystkie miejsca w prezydium pomorskiego Sejmiku ma Platforma Obywatelska.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież