Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu zagospodarowania Brzeźna

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 01 marca 2021 16:44

Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuje o szczegółową analizę kwestii możliwego naruszenia zasad i trybu sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla Gdańska Brzeźna rejon al. Hallera i ul. Jantarowej.


- Nasze spotkanie dotyczy ostatniej sesji Rady Miasta, a konkretnie uchwały, która na tej sesji została przyjęta, uchwały, która staje okoniem wobec interesów mieszkańców Gdańska, a jest realizacją interesów konkretnej grupy biznesowej w Gdańsku - mam tu na myśli lobby deweloperskie - powiedział Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Przyjęty plan skutkować będzie wycinką około 500 drzew w Pasie Nadmorskim, niezwykle cennym przyrodniczo terenie z którego tak chętnie korzystamy każdego dnia. Będzie się również wiązał z tym, że potencjalna zabudowa, która tam powstanie, będzie sześciokrotnie większa niż to co dotychczas mogło tam powstać. Proszę mi powiedzieć czyje więc interesy są tam realizowane. Muszę skomentować wypowiedzi władz Gdańska, które mówią, że postawienie tam dwóch hoteli sprawi, że Brzeźno z powrotem stanie się kurortem. Mi się wydawało, że kurorty to świeże powietrze, piękne tereny przyrodnicze, miejsce gdzie można spacerować, wypoczywać, a hotele stawia się tam gdzie do tej pory był beton. Władze Gdańska wychodzą z zupełnie innego założenia czym jest kurort. Spotykamy się, bo złożyłem pismo do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha z prośbą aby dopilnował prawnych pomiarów drzew w linii pasa nadmorskiego, bo z informacji, które zostały przekazane jeszcze przed sesją Rady Miasta wynika, że urząd Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków mógł zostać wprowadzony w błąd, tym samym mógł wydać uzgodnienie dla tego planu w oparciu o fałszywe dokumenty, a w takim wypadku nie wyobrażam sobie innego scenariusza jak uchylenie tej niedobrej, realizującej interesy deweloperów, uchwały przez wojewodę pomorskiego.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież