Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu zagospodarowania Brzeźna

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 01 marca 2021 16:44

Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuje o szczegółową analizę kwestii możliwego naruszenia zasad i trybu sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla Gdańska Brzeźna rejon al. Hallera i ul. Jantarowej.


- Nasze spotkanie dotyczy ostatniej sesji Rady Miasta, a konkretnie uchwały, która na tej sesji została przyjęta, uchwały, która staje okoniem wobec interesów mieszkańców Gdańska, a jest realizacją interesów konkretnej grupy biznesowej w Gdańsku - mam tu na myśli lobby deweloperskie - powiedział Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Przyjęty plan skutkować będzie wycinką około 500 drzew w Pasie Nadmorskim, niezwykle cennym przyrodniczo terenie z którego tak chętnie korzystamy każdego dnia. Będzie się również wiązał z tym, że potencjalna zabudowa, która tam powstanie, będzie sześciokrotnie większa niż to co dotychczas mogło tam powstać. Proszę mi powiedzieć czyje więc interesy są tam realizowane. Muszę skomentować wypowiedzi władz Gdańska, które mówią, że postawienie tam dwóch hoteli sprawi, że Brzeźno z powrotem stanie się kurortem. Mi się wydawało, że kurorty to świeże powietrze, piękne tereny przyrodnicze, miejsce gdzie można spacerować, wypoczywać, a hotele stawia się tam gdzie do tej pory był beton. Władze Gdańska wychodzą z zupełnie innego założenia czym jest kurort. Spotykamy się, bo złożyłem pismo do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha z prośbą aby dopilnował prawnych pomiarów drzew w linii pasa nadmorskiego, bo z informacji, które zostały przekazane jeszcze przed sesją Rady Miasta wynika, że urząd Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków mógł zostać wprowadzony w błąd, tym samym mógł wydać uzgodnienie dla tego planu w oparciu o fałszywe dokumenty, a w takim wypadku nie wyobrażam sobie innego scenariusza jak uchylenie tej niedobrej, realizującej interesy deweloperów, uchwały przez wojewodę pomorskiego.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież