Ulica Dworcowa we wspomnieniach Orunian » Ponad 20 Orunian wzięło udział w spotkaniu sąsiedzkim "Wokół ulicy Dworcowej" w GAK Stacja Orunia. P... Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami....
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
środa, 05 października 2022 16:09
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
Wojciech Łazarek obchodził 85 rok życia pośród swoich

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Doradcy emerytalni ZUS doradzą przyszłym emerytom

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 lipca 2017 14:36

Od 1 lipca Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził nową usługę - doradca emerytalny.Od 1 października przywrócony zostaje wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
- Od 1 lipca Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził nową usługę jaką są doradcy emerytalni - Krzysztof Cieszyński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS w województwie pomorskim. - Ta usługa jest dla tych klientów, którzy będą mogli skorzystać z obniżonego od 1 października wieku emerytalnego. Od 1 października wracamy do wieku emerytalnego 60 lat dla i 65 lat dla mężczyzn. Właśnie takie osoby będą mogły skorzystać z pomocy doradcy emerytalnego. Doradca emerytalny pomoże zgromadzić dokumenty, powie jakie dokumenty są potrzebne do wniosku emerytalnego, powie jak złożyć wniosek, powie jak wypełnić odpowiednie formularze, ale też doradzi kiedy warto przejść na emeryturę. Doradzi w ten sposób, że będzie miał do dyspozycji kalkulator emerytalny, w którym będzie mógł przeprowadzić symulację jak będzie wyglądało przyszłe świadczenie w zależności od tego kiedy zdecydujemy się przejść na emeryturę. Decyzję każdy podejmie sam biorąc pod uwagę czy chce dłużej odpoczywać na emeryturze czy mieć większe świadczenia. Przejście na emeryturę tylko o rok później może spowodować, że świadczenie może być wyższe o 8 procent.


altDoradcy emerytalni pracują we wszystkich inspektoratach i oddziałach ZUS w województwie pomorskim. Z ich usług można korzystać w godzinach otwarcia sali obsługi klienta czyli od godz. 8.00 do 15.00 od wtorku do piątku, natomiast w poniedziałek do godz. 18.00.


altalt

W oddziale ZUS na ul. Chlebnickiej nie brakowało chętnych do porad doradców emerytalnychJak skorzystać z usług doradcy emerytalnego? Na automacie który wydaje numerki wybieramy świadczenia, a potem doradca emerytalny.
Na Pomorzu jest 39 doradców emerytalnych, w tym 28 w oddziale ZUS w Gdańsku i podległych inspektoratach, i 11 w oddziale w Słupsku.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież