Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały powstać parkingi kubaturowe

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 27 stycznia 2023 20:05

Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Przedstawiciele PiS poseł Kacper Płażyński i radni Przemysław Majewski oraz Andrzej Skiba zwrócili się do prezydent Aleksandry Dulkiewicz z pytaniami o przyszłość i zagospodarowanie terenów przeznaczonych na tę inwestycję. Sami proponują jest zieleń miejską i miejsce rekreacji dla młodzieży.


– Lokalizacje parkingów zostały wybrane naszym zdaniem błędnie - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Od początku krytykowaliśmy ten pomysł, bo sprawiłyby wręcz coś odwrotnego niż miały. Nie zorganizowałyby ruchu w taki sposób, żeby tych aut było mniej w centrum miasta, tylko napędzałyby ruch jeszcze bardziej. Poza tym to historyczna tkanka miejska. Widzieliśmy, do czego są w stanie doprowadzić tutaj ciężkie prace ziemne, chociażby na przykładzie parafii Świętego Mikołaja. Miasto Gdańsk uznało chyba nasze racje i zdecydowało się rozwiązać umowę z partnerem publicznym IMMO Park, który miał tę inwestycję realizować. Jest to dobra decyzja władz Gdańska. Pytanie, jak się zabezpieczyli w umowach, na podstawie czego została rozwiązana i jaka czeka przyszłość te tereny. Złożyłem interwencję do pani Prezydent Dulkiewicz, żeby zapytać o to wszystko, a szczególnie o przyszłość tych czterech lokalizacji.

alt


Członkowie PiS chcieliby, aby przy Podwalu Przedmiejskim powstały tereny dostępnej dla wszystkich zieleni miejskiej i miejsca rekreacji dla młodzieży.
– Przy Podwalu Przedmiejskim miał powstać jeden z czterech parkingów kubaturowych - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS. - Jest to blisko 70 arów tak naprawdę zaniedbanej zieleni. Zakończenie realizacji parkingów kubaturowych, do którego doszło kilka dni temu, otwiera możliwości. To jest nowa szansa, żeby mieszkańcy śródmieścia mogli z tych kilkudziesięciu arów korzystać, jeśli ten teren będzie zadbany, jeśli tu będą miejsca do rekreacji, wypoczynku. To wszystko powinno być naszym wspólnym celem. Jestem po pierwszej rozmowie z dyrektor Pałacu Młodzieży, która pozytywnie zareagowała na pomysł, by zrewitalizować ten teren.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież