Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały powstać parkingi kubaturowe

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 27 stycznia 2023 20:05

Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Przedstawiciele PiS poseł Kacper Płażyński i radni Przemysław Majewski oraz Andrzej Skiba zwrócili się do prezydent Aleksandry Dulkiewicz z pytaniami o przyszłość i zagospodarowanie terenów przeznaczonych na tę inwestycję. Sami proponują jest zieleń miejską i miejsce rekreacji dla młodzieży.


– Lokalizacje parkingów zostały wybrane naszym zdaniem błędnie - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Od początku krytykowaliśmy ten pomysł, bo sprawiłyby wręcz coś odwrotnego niż miały. Nie zorganizowałyby ruchu w taki sposób, żeby tych aut było mniej w centrum miasta, tylko napędzałyby ruch jeszcze bardziej. Poza tym to historyczna tkanka miejska. Widzieliśmy, do czego są w stanie doprowadzić tutaj ciężkie prace ziemne, chociażby na przykładzie parafii Świętego Mikołaja. Miasto Gdańsk uznało chyba nasze racje i zdecydowało się rozwiązać umowę z partnerem publicznym IMMO Park, który miał tę inwestycję realizować. Jest to dobra decyzja władz Gdańska. Pytanie, jak się zabezpieczyli w umowach, na podstawie czego została rozwiązana i jaka czeka przyszłość te tereny. Złożyłem interwencję do pani Prezydent Dulkiewicz, żeby zapytać o to wszystko, a szczególnie o przyszłość tych czterech lokalizacji.

alt


Członkowie PiS chcieliby, aby przy Podwalu Przedmiejskim powstały tereny dostępnej dla wszystkich zieleni miejskiej i miejsca rekreacji dla młodzieży.
– Przy Podwalu Przedmiejskim miał powstać jeden z czterech parkingów kubaturowych - powiedział Przemysław Majewski, radny PiS. - Jest to blisko 70 arów tak naprawdę zaniedbanej zieleni. Zakończenie realizacji parkingów kubaturowych, do którego doszło kilka dni temu, otwiera możliwości. To jest nowa szansa, żeby mieszkańcy śródmieścia mogli z tych kilkudziesięciu arów korzystać, jeśli ten teren będzie zadbany, jeśli tu będą miejsca do rekreacji, wypoczynku. To wszystko powinno być naszym wspólnym celem. Jestem po pierwszej rozmowie z dyrektor Pałacu Młodzieży, która pozytywnie zareagowała na pomysł, by zrewitalizować ten teren.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież