Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku!

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 23 stycznia 2023 09:58

W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" z Karolina pod batutą Jacka Bonieckiego - godnego następcy Sygietyńskiego.


Piękny profesjonalny performance, piękne otoczenie,wspaniali wykonawcy i piękne wielkie brawa dla Zespołu oraz wspaniałej publiczności z całego Pomorza w tym Stowarzyszenia Godność.
- W tej świątyni jesteśmy po raz kolejny - powiedział na zakończenie dyrektor i jednocześnie dyrygent "Mazowsza" Jacek Boniecki. - W tym roku przypada 75 lat naszego zespołu. Tegoroczne kolędowanie rozpoczęliśmy od Gdańska, od tej świątyni tak ważnej dla miasta i Polski. Studiując w nieopodal znajdującej się Akademii Muzycznej uczestniczyłem w latach 80-tych w wydarzeniach tego miejsca. Tu zawsze była Polska obok Chrystusa i wiary. Po latach już jako członek Zespołu Mazowsza bywałem tu koncertując na zaproszenie śp. Księdza prałata Henryka Jankowskiego. Później gościł nas w tych pięknych murach arcybiskup Leszek Głódź. W jubileuszowym roku rozpoczęliśmy nasz koncert kolęd i pastorałek od tego miejsca. Pojedziemy do Pelplina i Bydgoszczy, ale najpierw tutaj... Pozwólcie Państwo, że kwiaty które otrzymałem na koniec występu przekażę mojej kochanej mamie, parafiance tej parafii, która ma niewiele więcej lat od Zespołu "Mazowsza".

alt


alt


alt


alt


Po tym wzruszającym wystąpieniu głos zabrał proboszcz parafii i organizator nie pierwszego koncertu "Mazowsza" w bazylice Św. Brygidy, ks. Ludwik Kowalski: - Bóg zapłać panie dyrektorze Jacku za tę wspaniałą ucztę dla ducha w naszym kościele. Pozwól, że wręczę na Twoje ręce Zespołowi nasz album o dziejach tej świątyni, która jeszcze do lat 70-ych ubiegłego stulecia była jedynie gruzowiskiem. Wówczas zamiast tego wspaniałego sklepienia gotyckiego było jedynie sklepienie... niebieskie. Dzisiaj, dzięki tej wspaniałej muzyce w Waszym wykonaniu znów byliśmy bliżej nieba. Bóg Wam zapłać!


Repertuar piątkowego wydarzenia zawierał kolędy i pastorałki w języku polskim ale także niemieckim, angielskim i ukraińskim. Uczestnicy po zakończeniu byli zachwyceni i uradowani wspaniałą dawką muzyki i śpiewu w wykonaniu niezwykle utalentowanych artystów.
M.P


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież