Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Duża strata ECS - suta pensja szefa

Ocena użytkowników: / 33
SłabyŚwietny 
środa, 17 sierpnia 2022 20:22

Europejskie Centrum Solidarności, w którego radzie zasiada prezydent Gdańska, odnotowało w 2021 roku 424 tys. zł straty. Dyrektor Basil Kerski nie ucierpiał - jego pensja w ECS to 225 tys. zł. - Zadziwiająca hojność pani prezydent, może ze względu na antyrządowy klimat wydarzeń organizowanych w tym budynku - komentuje dla "Gazety Gdańskiej" Kazimierz Koralewski, szef klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska.


Piotr Kryszewski, nowy zastępca prezydent Gdańska, zabrał się do roboty i zaakceptował sprawozdania finansowe miejskich instytucji kultury za rok 2021. Straty raportowały: Klub "Żak", CSW "Łaźnia", Capella Gedanensis, Schola Cantorum, Instytut Kultury Miejskiej oraz Europejskie Centrum Solidarności, które ujawniło 424 tys. zł straty, o prawie 200 tys. zł więcej niż "Żak". Wynik dodatni zgłosiły: Gdańska Galeria Miejska, Gdański Teatr Szekspirowski i Muzeum Gdańska, które wykazało ponad 1 mln zysku, a dochód netto na poziomie 0,25 mln złotych odnotowały Teatr Miniatura i Gdański Archipelag Kultury.


Najdroższym dla gdańskich podatników menedżerem instytucji publicznej jest szef wykazującego największą stratę ECS Basil Kerski, który zarobił w Gdańsku 225 tys. zł, a dodatkowo w redakcji polsko-niemieckiego "Dialogu" ponad 40 tys.euro. Ponad 200 tys. zł zarobiła dyr. Aleksandra Szymańska, szefowa IKM,który wykazał 56 tys. zł straty. Za to kierujący Teatrem Miniatura Michał Derlatka miał w ub. roku 134 tys. zł pensji, a szef Muzeum Gdańska,Waldemar Ossowski, łącznie z pracą na uczelni, 258 tys. zł.


Zdaniem Kazimierza Koralewskiego, szefa klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, strata ECS i pensja jego dyrektora to zjawisko w Gdańsku naturalne: - Hojność pani Prezydent w wynagradzaniu dyrektora ECS-u, Basila Kerskiego, tym większa, im wyższa strata w budżecie tej instytucji. Domyślam się, iż te specjalne względy są z powodu antyrządowego klimatu wydarzeń okolicznościowych organizowanych w tym budynku, który solidarność ma nie tylko w nazwie, ale i w gratyfikacjach. Przynależny służbowy apartament komunalny dyrektora, to rocznie przecież jak owcze runo strzyżonych gdańszczan i gdańszczanek.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież