Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Duża strata ECS - suta pensja szefa

Ocena użytkowników: / 33
SłabyŚwietny 
środa, 17 sierpnia 2022 20:22

Europejskie Centrum Solidarności, w którego radzie zasiada prezydent Gdańska, odnotowało w 2021 roku 424 tys. zł straty. Dyrektor Basil Kerski nie ucierpiał - jego pensja w ECS to 225 tys. zł. - Zadziwiająca hojność pani prezydent, może ze względu na antyrządowy klimat wydarzeń organizowanych w tym budynku - komentuje dla "Gazety Gdańskiej" Kazimierz Koralewski, szef klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska.


Piotr Kryszewski, nowy zastępca prezydent Gdańska, zabrał się do roboty i zaakceptował sprawozdania finansowe miejskich instytucji kultury za rok 2021. Straty raportowały: Klub "Żak", CSW "Łaźnia", Capella Gedanensis, Schola Cantorum, Instytut Kultury Miejskiej oraz Europejskie Centrum Solidarności, które ujawniło 424 tys. zł straty, o prawie 200 tys. zł więcej niż "Żak". Wynik dodatni zgłosiły: Gdańska Galeria Miejska, Gdański Teatr Szekspirowski i Muzeum Gdańska, które wykazało ponad 1 mln zysku, a dochód netto na poziomie 0,25 mln złotych odnotowały Teatr Miniatura i Gdański Archipelag Kultury.


Najdroższym dla gdańskich podatników menedżerem instytucji publicznej jest szef wykazującego największą stratę ECS Basil Kerski, który zarobił w Gdańsku 225 tys. zł, a dodatkowo w redakcji polsko-niemieckiego "Dialogu" ponad 40 tys.euro. Ponad 200 tys. zł zarobiła dyr. Aleksandra Szymańska, szefowa IKM,który wykazał 56 tys. zł straty. Za to kierujący Teatrem Miniatura Michał Derlatka miał w ub. roku 134 tys. zł pensji, a szef Muzeum Gdańska,Waldemar Ossowski, łącznie z pracą na uczelni, 258 tys. zł.


Zdaniem Kazimierza Koralewskiego, szefa klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska, strata ECS i pensja jego dyrektora to zjawisko w Gdańsku naturalne: - Hojność pani Prezydent w wynagradzaniu dyrektora ECS-u, Basila Kerskiego, tym większa, im wyższa strata w budżecie tej instytucji. Domyślam się, iż te specjalne względy są z powodu antyrządowego klimatu wydarzeń okolicznościowych organizowanych w tym budynku, który solidarność ma nie tylko w nazwie, ale i w gratyfikacjach. Przynależny służbowy apartament komunalny dyrektora, to rocznie przecież jak owcze runo strzyżonych gdańszczan i gdańszczanek.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież