Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stanisław Janecki w tygodniku „Sieci”: Pucz rtęciowy

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 sierpnia 2022 08:56

W najnowszym numerze „Sieci” Stanisław Janecki stawia tezę, że za kłamstwami opozycji i próbą przerażenia Polaków kryje się precyzyjny polityczny plan. Publicysta tygodnika analizuje czy Odra zostanie wykorzystana przez opozycję do dokonania przewrotu w Polsce. Skoro nie udaje się wygrać wyborów, jedynym sposobem na zmianę władzy jest pucz, a straszenie rtęcią daje puczystom argument, że bronią życia – pisze Janecki.


Słowa „pucz”, „przewrót” czy „zamach stanu” przywodzą na myśl konkretne skojarzenia z historii Polski i budzą skrajne emocje. Tym bardziej bulwersujący jest fakt, że opozycja może starać się wykorzystać ludzki strach do tego, czego nie potrafiła uzyskać w uczciwym głosowaniu. W jaki sposób mogłaby tego dokonać?

Uniwersalny scenariusz swego rodzaju zamachu stanu został opracowany w grudniu 2016 r., podczas tzw. puczu sejmowego. Chodzi o to, żeby wywołać awanturę z jakiegokolwiek powodu (najlepiej takiego, który uruchamia różne strachy i lęki), żeby był punkt zaczepienia oraz miejsce, które łatwo jest zidentyfikować (Sejm, Odra). Potem trzeba z lokalnego miejsca zapalnego przenieść zadymy (rozruchy) na ulice polskich miast i miasteczek oraz przedstawić to jako rodzaj powszechnego powstania. Żeby to się udało, należy wpłynąć na dominujący przekaz medialny – najlepiej zakłócając nadawanie programów TVP tak, żeby dostępny był tylko jeden rodzaj przekazu – antyrządowy. No i trzeba się starać zablokować premiera oraz ministrów, jeśli nie w ich urzędach, to w Sejmie albo w domach i mieszkaniach, żeby się nie przebili przez otaczający tłum. Następnie trzeba tak nakręcić społeczne emocje, żeby za pomocą dezinformacji i manipulacji doprowadzić do dramatu, np. przelewu krwi. To nie może się spotkać z przeciwdziałaniem instytucji państwa, dlatego trzeba namówić różne grupy społeczne, np. wojskowych, policjantów, urzędników państwowych i samorządowców, do wypowiedzenia państwu posłuszeństwa. Poza tym powinno się rozkręcić histerię za granicą, szczególnie w mediach, żeby pucz w Polsce był przedstawiany jako uzasadniony akt rewolucji przeciw opresyjnej i znienawidzonej władzy. A od tego już tylko krok do osiągnięcia celu głównego puczu, czyli doprowadzenia do zmiany władzy za pomocą ulicy, nieposłuszeństwa różnych grup społecznych, presji z zagranicy oraz paraliżu Sejmu i blokady rządu. I wszystko to w imię ratowania Polaków przed wręcz fizycznym zagrożeniem – wyjaśnia publicysta tygodnika „Sieci”.


Jacek Karnowski rozmawia z ministrem zdrowia, w którym opisano wiele ważnych kwestii istotnych dla pacjentów i dotyczących polskich placówek medycznych. Według Adama Niedzielskiego kluczem do przyszłości w służbie zdrowia jest informatyzacja.
W tej dziedzinie mamy bardzo dobre, bardzo przyjazne rozwiązania i dla pacjenta, i dla systemu. Nasi analitycy potrafią wyłapać nadużycia finansowe, nieprawidłowości, a także na podstawie historii pacjenta umiemy ocenić np. ryzyko udaru i zalecić lekarzowi rodzinnemu podjęcie działań. To już działa. Tego będzie coraz więcej – mówi minister.

Opowiada także o wyzwaniach dla całego sektora opieki zdrowotnej. Głównym problemem jest zbyt mała liczba specjalistów. Dopuściliśmy więc lekarzy z Białorusi i Ukrainy, w sumie już ok. 2 tys. specjalistów, jest to bardzo poważne wsparcie dla naszego systemu. Kiedyś lekarze z Polski masowo wyjeżdżali za granicę, teraz mamy atrakcyjną propozycję i dla naszych lekarzy, i dla ludzi zza wschodniej granicy. Od 2015 r. właściwie podwoiliśmy nakłady na służbę zdrowia, zwiększyliśmy radykalnie liczbę miejsc na uczelniach medycznych, a także liczbę samych uczelni. Efekty będą, ale trzeba na nie poczekać. Lekarze ze Wschodu to dziś istotne wsparcie. Niedzielski widzi także, że potrzebne są nowe rozwiązania w kwestii SOR-ów. Na SOR trafia wielu pacjentów, którzy powinni iść raczej do lekarza rodzinnego. To od lat jest problem zgłaszany przez lekarzy i ratowników. Ale w SOR i izby przyjęć trzeba inwestować i trzeba je zdecydowanie spiąć z nocną i świąteczną pomocą lekarską.


Ojciec doktor Tadeusz Rydzyk CSsR, twórca i dyrektor Radia Maryja, w rozmowie z Michałem Karnowskim pokazuje jak powinniśmy reagować na antykościelną propagandę. Pokazywać, ile dobrego zrobił i robi Kościół. Ilu ma męczenników, świętych, jak wyglądałyby świat i Polska bez katolicyzmu. Tu trzeba położyć nacisk, bo to się próbuje wyeliminować. Mówmy też dobrze o biskupach, księżach i zakonnicach dzieciom, bo one są dziś atakowane przekazem odwrotnym. Podziękujmy osobom duchownym za ich pracę, doceńmy ten wysiłek. Bo trzeba wychowywać młodzież do czystości, a nie do tak lansowanej dziś rozwiązłości - stwierdza.

Duchowny odnosi się także do kryzysu spowodowanego agresją Rosji na Ukrainę.

Jak patrzę na postawę Polaków wobec tego prawdziwego kryzysu uchodźczego, milionów ludzkich dramatów, to jeszcze bardziej jestem dumny, że jestem Polakiem. Pokazaliśmy całemu światu polską duszę. Pokazaliśmy się przepięknie. […] To chrześcijaństwo nauczyło nas tej miłości bliźniego. Wielkość polskiej postawy polegała także na umiejętności odłożenia na bok wielkiego żalu i bólu związanego z masakrą Polaków na Wołyniu w 1943 r. Ta rana nie jest zabliźniona także dlatego, że jeszcze tuż przed wojną nie było zgody na ekshumacje grobów polskich ofiar. A jednak Polacy zobaczyli dramat ludzi i zachowali się wspaniale – wylicza duchowny.


W nowym numerze „Sieci” warte uwagi są także: artykuł Jakuba Augustyna Maciejewskiego o wyznaniach rosyjskiego spadochroniarza, wywiad Doroty Łosiewicz z Barbarą Stasiak, wdową po Władysławie Stasiaku oraz tekst Grzegorza Górnego pt. „L, G, B kontra T, czyli rozłam w rodzinie”.


Ponadto w tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Krzysztof Feusette’a, Dominika Zdorta, Bronisława Wildsteina, Andrzeja Rafała Potockiego, Marty Kaczyńskiej-Zielińskiej i Samuela Pereiry.

Więcej w nowym wydaniu tygodnika „Sieci”. Artykuły z bieżącego wydania dostępne online w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież