W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Konferencja na UG: Niesłyszący na Pomorzu. Nowe wyzwania i możliwości

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 09 października 2015 11:47

Wada słuchu, nawet całkowity niedosłuch nie eliminują z aktywnego życia zawodowego i społecznego. Dla najmłodszych ważna jest wczesna i skuteczna diagnostyka i profesjonalnie poprowadzona rehabilitacja. Fundacja Fonia we współpracy ze Specjalistycznym Ośrodkiem Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu Polskiego Związku Głuchych w Gdańsku organizują w sobotę 10 października interdyscyplinarną konferencję naukowo-szkoleniową "Niesłyszący na Pomorzu. Nowe wyzwania i możliwości inkluzji".Ideą konferencji na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego jest ukazanie działań na rzecz osób niesłyszących w aspektach: medycznym, rehabilitacyjnym, edukacyjnym, społecznym i kulturowym.  


Wśród patronów konferencji są m.in. Katedra Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, Pomorski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Pomorski Oddział Polskiego Związku Głuchych.


Po części oficjalnej zaplanowane jest wystąpienie „Stop wykluczeniu, żyjemy aktywnie, realizujemy marzenia” wygłoszone przez Lilę Misiuk, prezesa Polskiego Związku Głuchych Oddział Pomorski.


Wśród tematów paneli dyskusyjnych są m.in. Nowe wyzwania w surdologopedii, a w nim wykłady m.in. Kształcenie surdologopedyczne w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego (prowadzenie prof. Stanisław Milewski, dr Barbara Kamińska, Uniwersytet Gdański), wykład "Współczesne oblicze surdologopedii" - dr Ewa Muzyka-Furtak (UMCS Lublin), Kompleksowy materiał wsparcia logopedy i rodzica w terapii dzieci z niedosłuchem - Joanna Kuśmierczyk (Medicus).


Panel II to Medyczne i techniczne aspekty wspomagania słuchu. A w jego programie m.in. Wczesna diagnostyka wad słuchu – znaczenie Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków - dr Piotr Dąbrowski (Klinika Otolarynologii UM Poznań); Pomorze w statystykach Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków - Grażyna Greczka (WOŚP Poznań); Nowe metody diagnozowania i wspomagania słuchu - prof. Andrzej Czyżewski (Politechnika Gdańska); Implanty słuchowe w Gdańsku z doświadczeń Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego - prof. Jerzy Kuczkowski (UCK Gdańsk).

 
Panel III to Drogi edukacji dziecka z wadą słuchu. A w nim m.in.  różne drogi edukacyjne dziecka z wadą słuchu, dzieci z wadą słuchu w systemie edukacji powszechnej, potrzeba wsparcia terapeutycznego, edukacja przez teatr.


Miejsce konferencji: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk
Termin: 10 październik 2015r. godz. 9.00-16.00.
ASG

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież