Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Co dalej Europo? Jak na nowo urządzić Stary Kontynent? Perspektywa biznesu

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 sierpnia 2013 18:00

Między 25 a 27 września 2013 r. w Sopocie odbędzie się Europejskie Forum Nowych Idei – międzynarodowy kongres środowisk biznesowych, organizowany przez Konfederację Lewiatan we współpracy z Miastem Sopot, organizacją BUSINESSEUROPE, a także instytucjami oraz partnerami biznesowymi. Hasłem przewodnim Forum będzie „Co dalej Europo? Jak na nowo urządzić Stary Kontynent? Perspektywa biznesu”.Choć Europejskie Forum Nowych Idei organizowane jest dopiero od 2011 roku, jest już traktowane przez wielu liderów europejskiej opinii publicznej jako jedno z najciekawszych tego rodzaju wydarzeń w Europie. Pod koniec września br. do Sopotu przyjedzie ponad 1100 gości z Europy i z innych kontynentów, w tym czołowi przedstawiciele świata biznesu, administracji państwowych, środowisk kulturalnych i naukowych.


alt


Tegoroczne Forum będzie ukierunkowane na problemy europejskiej gospodarki. Co dokładnie trzeba zrobić dla podniesienia jej konkurencyjności? Dlaczego Europa nie wygrywa światowych rankingów innowacyjności? Gdzie konkretnie przedsiębiorstwa napotykają największe regulacyjne bariery dla swojego rozwoju? – oto pytania, jakie organizatorzy postawią panelistom i uczestnikom.


alt


- Pozycja Europy na międzynarodowej scenie powoli zaczyna się marginalizować. Tracimy nasz autorytet i podziw reszty świata, zrodzony z sukcesu bezprecedensowego eksperymentu polityczno-ekonomicznego, którym jest Unia Europejska. Jedyny sposób na odwrócenie tego trendu to „wymyślenie” Europy na nowo. I temu właśnie służy Europejskie Forum Nowych Idei. Stanowi ono istotny wkład Lewiatana i naszych Partnerów w debatę o europejskiej przyszłości - mówi Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan.


Europejskie Forum Nowych Idei to także okazja do promocji Polski na arenie międzynarodowej, a dla polskich przedsiębiorców - miejsce budowania dialogu z międzynarodowym biznesem, intelektualistami oraz przywódcami politycznymi.


alt- Fakt, że tak ważne spotkanie przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki odbywa się po raz trzeci w Sopocie, to dla nas mieszkańców powód do prawdziwej dumy - mówi Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu. - W pięknym sopockim otoczeniu prowadzone są nierzadko trudne dyskusje o kondycji i perspektywach naszego kontynentu. EFNI to inspirujące debaty z udziałem polskich i zagranicznych gości, a także możliwość spotkania z wybitnymi osobistościami. Dla Sopotu zaś Forum stanowi ogromny walor promocyjny, dodaje Karnowski

Program EFNI 2013
Główną oś programu EFNI 2013 będą stanowić trzy sesje plenarne. Paneliści pochylą się nad ideami i wartościami dla przezwyciężenia kryzysu, relacjami między nowymi technologiami a demokracją, społeczeństwem i rynkiem, sposobom sprawienia, by instytucje, zarządzanie i regulacje sprzyjały rozwojowi.


alt


- Europa znalazła się dziś w punkcie zwrotnym swoich dziejów. Potrzebuje zastrzyku optymizmu, skutecznego działania oraz wiary w siłę integracji. Unia Europejska ma ogromny potencjał. Żeby w pełni mogła z niego skorzystać konieczna jest większa jedność. Unię czeka bardzo ważny egzamin. Warto więc przypomnieć sobie siłę słów: solidarność, wspólnie, razem - powiedział Maciej Witucki, Prezes Orange Polska, partnera EFNI 2013.
- Europa przegrywa w konfrontacji z innymi regionami, traci miejsca pracy, nie wykorzystuje potencjału młodych, nie jest dość innowacyjna. Odzyskanie silnej pozycji będzie wymagało wielu zmian. Podczas EFNI zastanowimy się jaką rolę w tym procesie powinny odgrywać regulacje? Czy w nowym otoczeniu gospodarczym nie należy przedefiniować celu ich tworzenia tak, by służyły przede wszystkim rozwojowi - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN, partnera EFNI 2013.


alt- Na EFNI co roku rozmawiamy o trendach i perspektywach dla świata biznesu i polityki. Najważniejsze - Internet i media społecznościowe kreują globalną rzeczywistość. Dlatego wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytania o ich wpływ na demokrację i budowę społeczeństwa obywatelskiego, a także co zmieniają w relacjach między firmą a konsumentem - powiedział Andrzej Klesyk, Prezes Zarządu PZU, partnera EFNI 2013.


Ta tematyka będzie rozwinięta w trakcie paneli dyskusyjnych, podczas których będą omawiane tematy wyzwolenia innowacyjności europejskiej gospodarki i zarządzania nią, paradoksów obecnej polityki klimatycznej, problemów demograficznych, w tym aktualnych wyzwań związanych z zatrudnieniem i starzeniem się społeczeństwa, kolejnych etapów integracji europejskiej, a także na temat bezpieczeństwa energetycznego, ograniczeń związanych z unijnymi regulacjami i roli mediów publicznych.


altNa mieszkańców Trójmiasta, wzorem lat ubiegłych, czekać będą Zatoki Dialogu. To specjalne spotkania towarzyszące EFNI, podczas których wszyscy chętni będą mogli spotkać się z wybranymi prelegentami Forum oraz skonfrontować z nimi swoje poglądy. W tym roku do udziału w Zatokach Dialogu zaproszeni zostali: Henryka Bochniarz, Danuta Hübner, Jerzy Buzek oraz Magdalena Środa.


W programie EFNI 2013 pojawią się także nowe pozycje, a wśród nich Spory nocnych marków – późnowieczorne, nieformalne debaty z udziałem panelistów EFNI, premiery raportów przygotowanych specjalnie na Forum, promocje książek panelistów EFNI oraz tematyczne debaty śniadaniowe i obiadowe.


Wśród wydarzeń towarzyszących Europejskiemu Forum Nowych Idei organizatorzy planują Konkordię – jedną z największych w Polsce konferencji organizacji pozarządowych na temat ich współpracy z biznesem, posiedzenie Grupy Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego oraz galę finałową konkursu Wizjonerzy 2013, podczas której zostaną przyznane nagrody menedżerom wyróżnionym za odważne decyzje biznesowe.


Jednym z głównych założeń Forum jest wypracowanie konkretnych rozwiązań dla problemów nękających Europę. Dlatego każde EFNI kończy się podpisaniem Deklaracji Sopockiej, której rozwinięcie stanowią Rekomendacje, przesyłane następnie do władz Unii Europejskiej oraz państw członkowskich, instytucji i mediów. Jakie wnioski znajdą się w Deklaracji złożonej 27 września 2013 roku? W jakim stopniu wpłyną one na kondycję i sytuację w Europie? Te pytania są jeszcze przed nami.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież