Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Co dalej Europo? Jak na nowo urządzić Stary Kontynent? Perspektywa biznesu

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 sierpnia 2013 18:00

Między 25 a 27 września 2013 r. w Sopocie odbędzie się Europejskie Forum Nowych Idei – międzynarodowy kongres środowisk biznesowych, organizowany przez Konfederację Lewiatan we współpracy z Miastem Sopot, organizacją BUSINESSEUROPE, a także instytucjami oraz partnerami biznesowymi. Hasłem przewodnim Forum będzie „Co dalej Europo? Jak na nowo urządzić Stary Kontynent? Perspektywa biznesu”.Choć Europejskie Forum Nowych Idei organizowane jest dopiero od 2011 roku, jest już traktowane przez wielu liderów europejskiej opinii publicznej jako jedno z najciekawszych tego rodzaju wydarzeń w Europie. Pod koniec września br. do Sopotu przyjedzie ponad 1100 gości z Europy i z innych kontynentów, w tym czołowi przedstawiciele świata biznesu, administracji państwowych, środowisk kulturalnych i naukowych.


alt


Tegoroczne Forum będzie ukierunkowane na problemy europejskiej gospodarki. Co dokładnie trzeba zrobić dla podniesienia jej konkurencyjności? Dlaczego Europa nie wygrywa światowych rankingów innowacyjności? Gdzie konkretnie przedsiębiorstwa napotykają największe regulacyjne bariery dla swojego rozwoju? – oto pytania, jakie organizatorzy postawią panelistom i uczestnikom.


alt


- Pozycja Europy na międzynarodowej scenie powoli zaczyna się marginalizować. Tracimy nasz autorytet i podziw reszty świata, zrodzony z sukcesu bezprecedensowego eksperymentu polityczno-ekonomicznego, którym jest Unia Europejska. Jedyny sposób na odwrócenie tego trendu to „wymyślenie” Europy na nowo. I temu właśnie służy Europejskie Forum Nowych Idei. Stanowi ono istotny wkład Lewiatana i naszych Partnerów w debatę o europejskiej przyszłości - mówi Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan.


Europejskie Forum Nowych Idei to także okazja do promocji Polski na arenie międzynarodowej, a dla polskich przedsiębiorców - miejsce budowania dialogu z międzynarodowym biznesem, intelektualistami oraz przywódcami politycznymi.


alt- Fakt, że tak ważne spotkanie przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki odbywa się po raz trzeci w Sopocie, to dla nas mieszkańców powód do prawdziwej dumy - mówi Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu. - W pięknym sopockim otoczeniu prowadzone są nierzadko trudne dyskusje o kondycji i perspektywach naszego kontynentu. EFNI to inspirujące debaty z udziałem polskich i zagranicznych gości, a także możliwość spotkania z wybitnymi osobistościami. Dla Sopotu zaś Forum stanowi ogromny walor promocyjny, dodaje Karnowski

Program EFNI 2013
Główną oś programu EFNI 2013 będą stanowić trzy sesje plenarne. Paneliści pochylą się nad ideami i wartościami dla przezwyciężenia kryzysu, relacjami między nowymi technologiami a demokracją, społeczeństwem i rynkiem, sposobom sprawienia, by instytucje, zarządzanie i regulacje sprzyjały rozwojowi.


alt


- Europa znalazła się dziś w punkcie zwrotnym swoich dziejów. Potrzebuje zastrzyku optymizmu, skutecznego działania oraz wiary w siłę integracji. Unia Europejska ma ogromny potencjał. Żeby w pełni mogła z niego skorzystać konieczna jest większa jedność. Unię czeka bardzo ważny egzamin. Warto więc przypomnieć sobie siłę słów: solidarność, wspólnie, razem - powiedział Maciej Witucki, Prezes Orange Polska, partnera EFNI 2013.
- Europa przegrywa w konfrontacji z innymi regionami, traci miejsca pracy, nie wykorzystuje potencjału młodych, nie jest dość innowacyjna. Odzyskanie silnej pozycji będzie wymagało wielu zmian. Podczas EFNI zastanowimy się jaką rolę w tym procesie powinny odgrywać regulacje? Czy w nowym otoczeniu gospodarczym nie należy przedefiniować celu ich tworzenia tak, by służyły przede wszystkim rozwojowi - powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN, partnera EFNI 2013.


alt- Na EFNI co roku rozmawiamy o trendach i perspektywach dla świata biznesu i polityki. Najważniejsze - Internet i media społecznościowe kreują globalną rzeczywistość. Dlatego wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytania o ich wpływ na demokrację i budowę społeczeństwa obywatelskiego, a także co zmieniają w relacjach między firmą a konsumentem - powiedział Andrzej Klesyk, Prezes Zarządu PZU, partnera EFNI 2013.


Ta tematyka będzie rozwinięta w trakcie paneli dyskusyjnych, podczas których będą omawiane tematy wyzwolenia innowacyjności europejskiej gospodarki i zarządzania nią, paradoksów obecnej polityki klimatycznej, problemów demograficznych, w tym aktualnych wyzwań związanych z zatrudnieniem i starzeniem się społeczeństwa, kolejnych etapów integracji europejskiej, a także na temat bezpieczeństwa energetycznego, ograniczeń związanych z unijnymi regulacjami i roli mediów publicznych.


altNa mieszkańców Trójmiasta, wzorem lat ubiegłych, czekać będą Zatoki Dialogu. To specjalne spotkania towarzyszące EFNI, podczas których wszyscy chętni będą mogli spotkać się z wybranymi prelegentami Forum oraz skonfrontować z nimi swoje poglądy. W tym roku do udziału w Zatokach Dialogu zaproszeni zostali: Henryka Bochniarz, Danuta Hübner, Jerzy Buzek oraz Magdalena Środa.


W programie EFNI 2013 pojawią się także nowe pozycje, a wśród nich Spory nocnych marków – późnowieczorne, nieformalne debaty z udziałem panelistów EFNI, premiery raportów przygotowanych specjalnie na Forum, promocje książek panelistów EFNI oraz tematyczne debaty śniadaniowe i obiadowe.


Wśród wydarzeń towarzyszących Europejskiemu Forum Nowych Idei organizatorzy planują Konkordię – jedną z największych w Polsce konferencji organizacji pozarządowych na temat ich współpracy z biznesem, posiedzenie Grupy Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego oraz galę finałową konkursu Wizjonerzy 2013, podczas której zostaną przyznane nagrody menedżerom wyróżnionym za odważne decyzje biznesowe.


Jednym z głównych założeń Forum jest wypracowanie konkretnych rozwiązań dla problemów nękających Europę. Dlatego każde EFNI kończy się podpisaniem Deklaracji Sopockiej, której rozwinięcie stanowią Rekomendacje, przesyłane następnie do władz Unii Europejskiej oraz państw członkowskich, instytucji i mediów. Jakie wnioski znajdą się w Deklaracji złożonej 27 września 2013 roku? W jakim stopniu wpłyną one na kondycję i sytuację w Europie? Te pytania są jeszcze przed nami.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież