Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Andrzej Jaworski: PZU Zdrowie rozwija się na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 lutego 2023 17:45

W ostatnich latach PZU Zdrowie intensywnie rozwija swoją sieć medyczną na Pomorzu. Poza dotychczasową szeroką ofertą kilkudziesięciu placówek partnerskich, priorytetem operatora jest budowa centrów medycznych pod własną marką. W Gdańsku zlokalizowana jest także infolinia medyczna, która zatrudnia kilkuset konsultantów i lekarzy. O już realizowanych i planowanych inwestycjach w regionie rozmawiamy z Andrzejem Jaworskim, Prezesem Zarządu PZU Zdrowie.


- Jaką opiekę oferuje PZU Zdrowie pacjentom w Pomorza?
Andrzej Jaworski: Jesteśmy ogólnopolskim operatorem medycznym z siecią placówek własnych i partnerskich w ponad 600 miastach w Polsce. Stawiamy na wielospecjalistyczną opiekę medyczną, która zapewnia zarówno szybki dostęp do lekarzy, jak i badań diagnostycznych, umożliwiających rozpoczęcie leczenia na jak najwcześniejszym etapie. Naszą opiekę oferujemy w formie pakietów medycznych dla firm oraz klientów indywidualnych, a także dla pacjentów, którzy potrzebują jednorazowych konsultacji lub badań. Pomorze jest jednym ze strategicznych obszarów dla rozwoju naszej sieci, gdzie chcemy wzmacniać naszą obecność. Obecnie w Trójmieście pod marką PZU Zdrowie działa pięć centrów medycznych i diagnostycznych oraz sześć w Ustce i okolicach.


- Waszą ostatnią inwestycją jest placówka w rewitalizowanym rejonie Stoczni Gdańskiej. Proszę opowiedzieć więcej o tym miejscu.
Andrzej Jaworski: To przykład nowoczesnej placówki, która wyznacza standard dla naszej sieci medycznej pod względem zakresu usług i komfortu pacjenta. W centrum medycznym przy ul. Marynarki Polskiej pacjent kompleksowo zadba o zdrowie. Mamy tu kilkanaście poradni specjalistycznych dla dorosłych i dzieci, także w ramach NFZ, między innymi kardiologiczną, dermatologiczną i diabetologiczną. Do tego diagnostykę laboratoryjną, obrazową oraz badania medycyny pracy, w tym pełne psychotesty. Jeszcze szerszą opiekę zapewniamy w gdańskim centrum medycznym przy ul. Abrahama, które dodatkowo wyspecjalizowało się w fizjoterapii i pomaga pacjentom wrócić do zdrowia po urazach i polepszać swoją kondycję. Nie bez znaczenia jest również standard wyposażenia, aby dla pacjenta wizyta u nas wiązała się z pozytywnymi doświadczeniami, a personel miał sprzyjające warunki pracy. W internetowej wizytówce placówki można wybrać się na wirtualny spacer i zobaczyć nasze wnętrza.


- Pod marką PZU Zdrowie funkcjonują też pracownie diagnostyczne. Skąd taki obszar specjalizacji?
Andrzej Jaworski: Tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny to coraz częściej zlecane przez lekarza badania w procesie diagnozy, ze względu na precyzyjność i możliwość rozpoznania szerszego spektrum schorzeń. Dlatego pracownie diagnostyki obrazowej są naturalnym uzupełnieniem naszej opieki zdrowotnej. Obecnie w sieci PZU Zdrowie mamy ich ponad 40, z czego trzy zlokalizowane są w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej i ul. Abrahama oraz w Gdyni przy ul. Starowiejskiej.

alt


- Jednak dobrze wyposażone placówki to nie wszystko…
Andrzej Jaworski: Owszem, liczy się wykwalifikowana kadra medyczna. Dlatego współpracujemy z różnymi ośrodkami naukowymi, między innymi Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, aby czerpać z ich doświadczeń, a także kształcić przyszłe pokolenia medyków. Mamy swój program ambasadorski, a już w kwietniu patronatem obejmiemy Międzynarodową Studencką Konferencję Naukową dla młodych lekarzy i badaczy. Uniwersytet pozwala nam także zasilać kadry zlokalizowanej w Gdańsku infolinii medycznej, gdzie potrzeba większych kompetencji, niż w zwyczajnym telecentrum.


- Jakie zadania realizuje infolinia medyczna?
Andrzej Jaworski: To nasza infrastruktura obsługowa, która służy pacjentom z całej Polski. Tworząc pięć lat temu Centrum Zarządzania Usługami Medycznymi PZU Zdrowie zaczynaliśmy od kilkunastu pracowników – teraz współpracujemy z ponad 900. Centrum powstało jako wielozadaniowa jednostka. Konsultanci rezerwują rocznie blisko 3 mln wizyt i badań dla pacjentów PZU Zdrowie, ale także wspierają inne projekty zdrowotne. W trakcie pandemii to właśnie przez naszych pracowników obsługiwany był program zdalnego monitoringu zdrowia Domowa Opieka Medyczna.


- Co PZU Zdrowie planuje w tym roku?
Andrzej Jaworski: Obecnie pracujemy intensywnie nad uruchomieniem kolejnej, budowanej od podstaw placówki medycznej – tym razem w Gdyni. Właśnie sfinalizowaliśmy umowę najmu na ponad 800m2 w nowoczesnym biurowcu przy ul. Kieleckiej. Planujemy udostępnienie 18 gabinetów dla różnych specjalizacji lekarskich oraz badań diagnostycznych. Pierwszych pacjentów zaprosimy w drugiej połowie roku.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież