Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
niedziela, 26 maja 2024 08:36
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Andrzej Jaworski: PZU Zdrowie rozwija się na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 lutego 2023 17:45

W ostatnich latach PZU Zdrowie intensywnie rozwija swoją sieć medyczną na Pomorzu. Poza dotychczasową szeroką ofertą kilkudziesięciu placówek partnerskich, priorytetem operatora jest budowa centrów medycznych pod własną marką. W Gdańsku zlokalizowana jest także infolinia medyczna, która zatrudnia kilkuset konsultantów i lekarzy. O już realizowanych i planowanych inwestycjach w regionie rozmawiamy z Andrzejem Jaworskim, Prezesem Zarządu PZU Zdrowie.


- Jaką opiekę oferuje PZU Zdrowie pacjentom w Pomorza?
Andrzej Jaworski: Jesteśmy ogólnopolskim operatorem medycznym z siecią placówek własnych i partnerskich w ponad 600 miastach w Polsce. Stawiamy na wielospecjalistyczną opiekę medyczną, która zapewnia zarówno szybki dostęp do lekarzy, jak i badań diagnostycznych, umożliwiających rozpoczęcie leczenia na jak najwcześniejszym etapie. Naszą opiekę oferujemy w formie pakietów medycznych dla firm oraz klientów indywidualnych, a także dla pacjentów, którzy potrzebują jednorazowych konsultacji lub badań. Pomorze jest jednym ze strategicznych obszarów dla rozwoju naszej sieci, gdzie chcemy wzmacniać naszą obecność. Obecnie w Trójmieście pod marką PZU Zdrowie działa pięć centrów medycznych i diagnostycznych oraz sześć w Ustce i okolicach.


- Waszą ostatnią inwestycją jest placówka w rewitalizowanym rejonie Stoczni Gdańskiej. Proszę opowiedzieć więcej o tym miejscu.
Andrzej Jaworski: To przykład nowoczesnej placówki, która wyznacza standard dla naszej sieci medycznej pod względem zakresu usług i komfortu pacjenta. W centrum medycznym przy ul. Marynarki Polskiej pacjent kompleksowo zadba o zdrowie. Mamy tu kilkanaście poradni specjalistycznych dla dorosłych i dzieci, także w ramach NFZ, między innymi kardiologiczną, dermatologiczną i diabetologiczną. Do tego diagnostykę laboratoryjną, obrazową oraz badania medycyny pracy, w tym pełne psychotesty. Jeszcze szerszą opiekę zapewniamy w gdańskim centrum medycznym przy ul. Abrahama, które dodatkowo wyspecjalizowało się w fizjoterapii i pomaga pacjentom wrócić do zdrowia po urazach i polepszać swoją kondycję. Nie bez znaczenia jest również standard wyposażenia, aby dla pacjenta wizyta u nas wiązała się z pozytywnymi doświadczeniami, a personel miał sprzyjające warunki pracy. W internetowej wizytówce placówki można wybrać się na wirtualny spacer i zobaczyć nasze wnętrza.


- Pod marką PZU Zdrowie funkcjonują też pracownie diagnostyczne. Skąd taki obszar specjalizacji?
Andrzej Jaworski: Tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny to coraz częściej zlecane przez lekarza badania w procesie diagnozy, ze względu na precyzyjność i możliwość rozpoznania szerszego spektrum schorzeń. Dlatego pracownie diagnostyki obrazowej są naturalnym uzupełnieniem naszej opieki zdrowotnej. Obecnie w sieci PZU Zdrowie mamy ich ponad 40, z czego trzy zlokalizowane są w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej i ul. Abrahama oraz w Gdyni przy ul. Starowiejskiej.

alt


- Jednak dobrze wyposażone placówki to nie wszystko…
Andrzej Jaworski: Owszem, liczy się wykwalifikowana kadra medyczna. Dlatego współpracujemy z różnymi ośrodkami naukowymi, między innymi Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, aby czerpać z ich doświadczeń, a także kształcić przyszłe pokolenia medyków. Mamy swój program ambasadorski, a już w kwietniu patronatem obejmiemy Międzynarodową Studencką Konferencję Naukową dla młodych lekarzy i badaczy. Uniwersytet pozwala nam także zasilać kadry zlokalizowanej w Gdańsku infolinii medycznej, gdzie potrzeba większych kompetencji, niż w zwyczajnym telecentrum.


- Jakie zadania realizuje infolinia medyczna?
Andrzej Jaworski: To nasza infrastruktura obsługowa, która służy pacjentom z całej Polski. Tworząc pięć lat temu Centrum Zarządzania Usługami Medycznymi PZU Zdrowie zaczynaliśmy od kilkunastu pracowników – teraz współpracujemy z ponad 900. Centrum powstało jako wielozadaniowa jednostka. Konsultanci rezerwują rocznie blisko 3 mln wizyt i badań dla pacjentów PZU Zdrowie, ale także wspierają inne projekty zdrowotne. W trakcie pandemii to właśnie przez naszych pracowników obsługiwany był program zdalnego monitoringu zdrowia Domowa Opieka Medyczna.


- Co PZU Zdrowie planuje w tym roku?
Andrzej Jaworski: Obecnie pracujemy intensywnie nad uruchomieniem kolejnej, budowanej od podstaw placówki medycznej – tym razem w Gdyni. Właśnie sfinalizowaliśmy umowę najmu na ponad 800m2 w nowoczesnym biurowcu przy ul. Kieleckiej. Planujemy udostępnienie 18 gabinetów dla różnych specjalizacji lekarskich oraz badań diagnostycznych. Pierwszych pacjentów zaprosimy w drugiej połowie roku.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież