Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
czwartek, 01 czerwca 2023 06:39
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
O godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się zaległy mecz Abramczyk
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Andrzej Jaworski: PZU Zdrowie rozwija się na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 lutego 2023 17:45

W ostatnich latach PZU Zdrowie intensywnie rozwija swoją sieć medyczną na Pomorzu. Poza dotychczasową szeroką ofertą kilkudziesięciu placówek partnerskich, priorytetem operatora jest budowa centrów medycznych pod własną marką. W Gdańsku zlokalizowana jest także infolinia medyczna, która zatrudnia kilkuset konsultantów i lekarzy. O już realizowanych i planowanych inwestycjach w regionie rozmawiamy z Andrzejem Jaworskim, Prezesem Zarządu PZU Zdrowie.


- Jaką opiekę oferuje PZU Zdrowie pacjentom w Pomorza?
Andrzej Jaworski: Jesteśmy ogólnopolskim operatorem medycznym z siecią placówek własnych i partnerskich w ponad 600 miastach w Polsce. Stawiamy na wielospecjalistyczną opiekę medyczną, która zapewnia zarówno szybki dostęp do lekarzy, jak i badań diagnostycznych, umożliwiających rozpoczęcie leczenia na jak najwcześniejszym etapie. Naszą opiekę oferujemy w formie pakietów medycznych dla firm oraz klientów indywidualnych, a także dla pacjentów, którzy potrzebują jednorazowych konsultacji lub badań. Pomorze jest jednym ze strategicznych obszarów dla rozwoju naszej sieci, gdzie chcemy wzmacniać naszą obecność. Obecnie w Trójmieście pod marką PZU Zdrowie działa pięć centrów medycznych i diagnostycznych oraz sześć w Ustce i okolicach.


- Waszą ostatnią inwestycją jest placówka w rewitalizowanym rejonie Stoczni Gdańskiej. Proszę opowiedzieć więcej o tym miejscu.
Andrzej Jaworski: To przykład nowoczesnej placówki, która wyznacza standard dla naszej sieci medycznej pod względem zakresu usług i komfortu pacjenta. W centrum medycznym przy ul. Marynarki Polskiej pacjent kompleksowo zadba o zdrowie. Mamy tu kilkanaście poradni specjalistycznych dla dorosłych i dzieci, także w ramach NFZ, między innymi kardiologiczną, dermatologiczną i diabetologiczną. Do tego diagnostykę laboratoryjną, obrazową oraz badania medycyny pracy, w tym pełne psychotesty. Jeszcze szerszą opiekę zapewniamy w gdańskim centrum medycznym przy ul. Abrahama, które dodatkowo wyspecjalizowało się w fizjoterapii i pomaga pacjentom wrócić do zdrowia po urazach i polepszać swoją kondycję. Nie bez znaczenia jest również standard wyposażenia, aby dla pacjenta wizyta u nas wiązała się z pozytywnymi doświadczeniami, a personel miał sprzyjające warunki pracy. W internetowej wizytówce placówki można wybrać się na wirtualny spacer i zobaczyć nasze wnętrza.


- Pod marką PZU Zdrowie funkcjonują też pracownie diagnostyczne. Skąd taki obszar specjalizacji?
Andrzej Jaworski: Tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny to coraz częściej zlecane przez lekarza badania w procesie diagnozy, ze względu na precyzyjność i możliwość rozpoznania szerszego spektrum schorzeń. Dlatego pracownie diagnostyki obrazowej są naturalnym uzupełnieniem naszej opieki zdrowotnej. Obecnie w sieci PZU Zdrowie mamy ich ponad 40, z czego trzy zlokalizowane są w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej i ul. Abrahama oraz w Gdyni przy ul. Starowiejskiej.

alt


- Jednak dobrze wyposażone placówki to nie wszystko…
Andrzej Jaworski: Owszem, liczy się wykwalifikowana kadra medyczna. Dlatego współpracujemy z różnymi ośrodkami naukowymi, między innymi Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, aby czerpać z ich doświadczeń, a także kształcić przyszłe pokolenia medyków. Mamy swój program ambasadorski, a już w kwietniu patronatem obejmiemy Międzynarodową Studencką Konferencję Naukową dla młodych lekarzy i badaczy. Uniwersytet pozwala nam także zasilać kadry zlokalizowanej w Gdańsku infolinii medycznej, gdzie potrzeba większych kompetencji, niż w zwyczajnym telecentrum.


- Jakie zadania realizuje infolinia medyczna?
Andrzej Jaworski: To nasza infrastruktura obsługowa, która służy pacjentom z całej Polski. Tworząc pięć lat temu Centrum Zarządzania Usługami Medycznymi PZU Zdrowie zaczynaliśmy od kilkunastu pracowników – teraz współpracujemy z ponad 900. Centrum powstało jako wielozadaniowa jednostka. Konsultanci rezerwują rocznie blisko 3 mln wizyt i badań dla pacjentów PZU Zdrowie, ale także wspierają inne projekty zdrowotne. W trakcie pandemii to właśnie przez naszych pracowników obsługiwany był program zdalnego monitoringu zdrowia Domowa Opieka Medyczna.


- Co PZU Zdrowie planuje w tym roku?
Andrzej Jaworski: Obecnie pracujemy intensywnie nad uruchomieniem kolejnej, budowanej od podstaw placówki medycznej – tym razem w Gdyni. Właśnie sfinalizowaliśmy umowę najmu na ponad 800m2 w nowoczesnym biurowcu przy ul. Kieleckiej. Planujemy udostępnienie 18 gabinetów dla różnych specjalizacji lekarskich oraz badań diagnostycznych. Pierwszych pacjentów zaprosimy w drugiej połowie roku.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież