3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Popłyną z "FALĄ"? W Gdańsku gorąco

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 lutego 2023 16:27

Gdańsk w komunikacyjnym - i politycznym - chaosie? Radni opozycji wytykają błędy systemu "FALA" i domagają się jego rewizji. Mieszkańcy południa Gdańska, zbulwersowani zmianami rozkładów jazdy, zbierają petycje pod wnioskiem o odwołanie gdańskiego lidera PO, wiceprezydenta P. Borawskiego i dyrektora ZTM S. Zomkowskiego. - Będzie pani prosić o jeden głos - ostrzegają w Radiu Gdańsk prezydent A. Dulkiewicz. Nieco ponad rok przed wyborami władzom Gdańska ubywa komfortu...


Start systemu FALA został przesunięty na lipiec, ale tematu nie odpuszczają radni PiS w Radzie Miasta Gdańska. Na spotkaniu z dziennikarzami przedstawili propozycje zmian w systemie.

- Kontynuujemy nasze działania związane z wyjaśnianiem systemu FALA, mimo że Miasto postanowiło odroczyć jego wprowadzenie - powiedział Przemysław Majewski. - Nadal wiele spraw jest niejasnych, system wydaje się skomplikowany i nieintuicyjny. To zniechęca do korzystania z komunikacji miejskiej, a przecież powinniśmy wszyscy starać się o to by była jak najbardziej dostępna. Dlatego jako opozycja merytoryczna, przedstawiamy dziś 3 konkretne propozycje dla tego systemu.


- Po konsultacjach z mieszkańcami przedstawiamy nasze propozycje zmian w systemie FALA - powiedział Andrzej Skiba. - Po pierwsze rezygnacja z obowiązku "checkowania" się przez posiadaczy biletów okresowych. Posiadacze tych biletów stanowią ponad 60% wszystkich przychodów z tego tytułu. Powinniśmy o nich dbać i ułatwiać im korzystanie z komunikacji, a nie utrudniać. Po drugie zniżki dla posiadaczy tych biletów. Mamy dobre lokalne przykłady. Niegdyś posiadacze karnetów na mecze Lechii mogli uzyskać kilkuprocentowe zniżki za regularne przedłużanie biletów. Powinniśmy iść tą drogą. Po trzecie poszerzenie oferty biletów okresowych w atrakcyjnych cenach. Bilety kwartalne, półroczne czy roczne, doskonale sprawują się w innych miastach Polski. To byłoby uatrakcyjnienie oferty dla mieszkańców.

alt


- System Fala miał być prosty zgodnie z hasłem "wsiadaj i jedź" - powiedział Henryk Hałas. - Tymczasem kupiono dwa busy za 700 tysięcy, które mają służyć do szkolenia z systemu. To absurd i zaprzeczenie idei systemu. W dodatku część z przewidzianych do szkolenia osób jak młodzież szkolna, jest już zwolniona z obowiązku posiadania biletu...


- Nadal nie wiemy co będzie się działo z systemem, jeśli opuszczą go samorządy jak na przykład Tczew - powiedziała Elżbieta Strzelczyk. - Czy koszty systemu zostaną przerzucone na inne samorządy? To istotna kwestia, na którą spółka i Miasto nadal nie odpowiedziały.

Tymczasem mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska - Orunii, Pruszcza - podpisują petycję o zaprzestanie degradacji komunikacji miejskiej w Gdańsku, oraz odwołanie Sebastiana Zomkowskiego, dyrektora ZTM i Piotra Borawskiego, prezydenta ds. komunikacji miejskiej.
Jako powody składania petycji jej wnioskodawcy podają m.in.: cięcia komunikacyjne linia 118, linia 175, linia 210, linia 129 i 139; mimo zapewnień o braku podwyżek, ciągle rosnące ceny biletów, wprowadzany chaos taryfowy, już teraz Gdańsk ma najdroższe bilety w Polsce.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież