Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
sobota, 03 czerwca 2023 11:31
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
O godz. 16.30 rozpocznie się mecz Zdunek Wybrzeże z InvestHousePlus
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Popłyną z "FALĄ"? W Gdańsku gorąco

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 lutego 2023 16:27

Gdańsk w komunikacyjnym - i politycznym - chaosie? Radni opozycji wytykają błędy systemu "FALA" i domagają się jego rewizji. Mieszkańcy południa Gdańska, zbulwersowani zmianami rozkładów jazdy, zbierają petycje pod wnioskiem o odwołanie gdańskiego lidera PO, wiceprezydenta P. Borawskiego i dyrektora ZTM S. Zomkowskiego. - Będzie pani prosić o jeden głos - ostrzegają w Radiu Gdańsk prezydent A. Dulkiewicz. Nieco ponad rok przed wyborami władzom Gdańska ubywa komfortu...


Start systemu FALA został przesunięty na lipiec, ale tematu nie odpuszczają radni PiS w Radzie Miasta Gdańska. Na spotkaniu z dziennikarzami przedstawili propozycje zmian w systemie.

- Kontynuujemy nasze działania związane z wyjaśnianiem systemu FALA, mimo że Miasto postanowiło odroczyć jego wprowadzenie - powiedział Przemysław Majewski. - Nadal wiele spraw jest niejasnych, system wydaje się skomplikowany i nieintuicyjny. To zniechęca do korzystania z komunikacji miejskiej, a przecież powinniśmy wszyscy starać się o to by była jak najbardziej dostępna. Dlatego jako opozycja merytoryczna, przedstawiamy dziś 3 konkretne propozycje dla tego systemu.


- Po konsultacjach z mieszkańcami przedstawiamy nasze propozycje zmian w systemie FALA - powiedział Andrzej Skiba. - Po pierwsze rezygnacja z obowiązku "checkowania" się przez posiadaczy biletów okresowych. Posiadacze tych biletów stanowią ponad 60% wszystkich przychodów z tego tytułu. Powinniśmy o nich dbać i ułatwiać im korzystanie z komunikacji, a nie utrudniać. Po drugie zniżki dla posiadaczy tych biletów. Mamy dobre lokalne przykłady. Niegdyś posiadacze karnetów na mecze Lechii mogli uzyskać kilkuprocentowe zniżki za regularne przedłużanie biletów. Powinniśmy iść tą drogą. Po trzecie poszerzenie oferty biletów okresowych w atrakcyjnych cenach. Bilety kwartalne, półroczne czy roczne, doskonale sprawują się w innych miastach Polski. To byłoby uatrakcyjnienie oferty dla mieszkańców.

alt


- System Fala miał być prosty zgodnie z hasłem "wsiadaj i jedź" - powiedział Henryk Hałas. - Tymczasem kupiono dwa busy za 700 tysięcy, które mają służyć do szkolenia z systemu. To absurd i zaprzeczenie idei systemu. W dodatku część z przewidzianych do szkolenia osób jak młodzież szkolna, jest już zwolniona z obowiązku posiadania biletu...


- Nadal nie wiemy co będzie się działo z systemem, jeśli opuszczą go samorządy jak na przykład Tczew - powiedziała Elżbieta Strzelczyk. - Czy koszty systemu zostaną przerzucone na inne samorządy? To istotna kwestia, na którą spółka i Miasto nadal nie odpowiedziały.

Tymczasem mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska - Orunii, Pruszcza - podpisują petycję o zaprzestanie degradacji komunikacji miejskiej w Gdańsku, oraz odwołanie Sebastiana Zomkowskiego, dyrektora ZTM i Piotra Borawskiego, prezydenta ds. komunikacji miejskiej.
Jako powody składania petycji jej wnioskodawcy podają m.in.: cięcia komunikacyjne linia 118, linia 175, linia 210, linia 129 i 139; mimo zapewnień o braku podwyżek, ciągle rosnące ceny biletów, wprowadzany chaos taryfowy, już teraz Gdańsk ma najdroższe bilety w Polsce.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież