Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Reklama
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

I Grodzisko Cross Owidz 5 km - GALERIA

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 września 2013 08:11

Po raz pierwszy w Owidzu koło Starogardu Gdańskiego, w miejscowości gdzie niedawno oddano do użytku zrekonstruowane zabytkowe grodzisko, 22 września (niedziela) rozegrany został biegowy cross na długości 5 km. Idea jego zorganizowania, pod nazwą Grodzisko Cross 5 km, zrodziła się w głowie Janusza Nowaka, wieloletniego trenera lekkoatletyki z Kociewskiego Klubu Biegacza, który przed laty był też twórcą i organizatorem Biegu Kociewskiego.


GALERIA

Już od kilku lat przyświecała mu myśl przeprowadzenia w tym przepięknym środowisku naturalnym biegu terenowego dla dorosłych na 5 km i oddzielnie dla dzieci do lat 14-tu na dystansie 600 m.  


Warto wspomnieć, że w okolicznych lasach starogardzcy lekkoatleci budowali swoją kondycję i najlepszą formę sportową. Przed laty biegaczki i biegacze, reprezentanci Polski to Renata Pętlinowska maratonka, Maria Chwaszczyńska mistrzyni Polski seniorek na 3 km, Celina Weisbrodt wicemistrzyni Polski juniorek w przełajach, Mariusz Kiełpiński reprezentant Polski na 3 km z przeszkodami, Ryszard Dusowski maratończyk, Dariusz Ossowski brązowy medalista MP w półmaratonie, Celestyna Kulas czołowa juniorka kraju, Lucyna Pączek maratonka, Joanna Szurgot kadrowiczka juniorek w biegach średnich i wielu innych, którzy sławili kociewski region. Swoje pierwsze lata kariery w byłym Agro Kociewie stawiał Grzegorz Gajdus później czołowy maratończyk świata. Również sprinterzy szlifowali kondycję w pobliskich lasach. Z tych najbardziej znanych to Czesław Prądzyński sprinter, finalista mistrzostw świata w Helsinkach z 1983 roku. bracia Ryszard i Kazimierz Sadkowscy czołowi sprinterzy Pomorza.


altKociewski Klub Biegacza jest kontynuatorem tych jakże bogatych tradycji lekkoatletycznych w Starogardzie Gdańskim. Klub powstał przed czterema laty, kiedy to po rozpadzie się Agro Kociewie, trener Janusz Nowak (obecny wiceprezes KKB) zorganizował sekcję biegaczy przy Stowarzyszeniu Amor Omnia nie będącą wówczas jeszcze samodzielnym podmiotem. Od grudnia 2012 roku Kociewski Klub Biegacza jest pełnoprawnym stowarzyszeniem sportowym zarejestrowanym w starostwie powiatowym.


altKociewski Klub Biegacza w swojej krótkiej historii może pochwalić się przede wszystkim medalem na Przełajowych Mistrzostwach Polski w Zamościu w 2011 roku Mateusza Niemczyka oraz tegorocznym drużynowym sukcesem w głośnym Orlen Warsow Marathon, w którym biegacze KKB zajęli IV miejsce, przy czym warto zaznaczyć, że sklasyfikowano kilkadziesiąt drużyn.


Obecnie najlepszą zawodniczką klubu jest Weronika Wójcik, która w swojej karierze wygrała wiele ogólnopolskich biegów ulicznych. Wielokrotnie też w prestiżowym biegu w Gdyni zajmowała miejsca na podium. W pół maratonie posiada pierwszą klasę sportową.


Obecnie klub zajmuje się szkoleniem lekkoatletów, generalnie w biegach średnich. Praca sekcji opiera się na dwóch szkoleniowcach: Kazimierza Sadkowskiego i Janusza Nowaka, szkolących przede wszystkim młodych adeptów królowej sportu  jaką jest lekkoatletyka. Klub szkoli również tych nieco starszych, którzy zarazili się pasją biegania. Klub zaprasza do siebie na wspólne treningi i wyjazdy na zawody. Dni kontaktowe to poniedziałki i środy, na stadionie OSiR w godz 16-18,00.


altPrezesem klubu jest niedawno wybrany Wiesław Sosnowski (ur. 1972 r.), który jest też czynnym biegaczem, zawodnikiem KKB. To on może się pochwalić całkiem przyzwoitymi wynikami, zwłaszcza w maratonach, których ma już sporo na swoim koncie, z rekordem życiowym 2h27min. Za tydzień w niedzielę 29 września wystartuje on w maratonie berlińskim będącym jednym z największych maratonów świata. Startuje w nim bagatela... 40 tysięcy zawodników. Co ciekawe, że chętnych udziału w tym maratonie było znacznie więcej.


Prezes Sosnowski pobiegł również w tym organizowanym po raz pierwszy w Owidzu biegu, którego trasa prowadziła wokół grodziska i pobliskiego lasu. Ten bieg, jak nam powiedział, tuż przed berlińskim maratonem, potraktował nieco ulgowo, tak tylko dla przetarcia. Zajął w nim 8 miejsce z czasem 17:51 min.


alt


Pozostałe wyniku biegu:
Mężczyźni:
1. Mateusz Niemczyk (1952) 15:27 KKB Starogard
2. Patryk Sowiński (1996) 15:38 MKS Sambor Tczew
3. Wojciech Braun (1995) 16:06 LLKS Smętowo
4. Dawid Kurszewski (1995) 16:56 KKB Starogard
5. Robert Burczyk (1994) 17:04 KKB Starogard
6. Jan Gembicki (1986) 17:32 LKS Zantyr Sztum


altKobiety:
1. Dominika Nowakowska (1985) 17:07 LLKS Smętowo
2. Weronika Wójcik (1989) 18:45 KKB Starogard
3. Magdalena Gdańska (1973) 20:07 MKS Fighter Bukowin
4. Wiktoria Wierzba (1999) 21:10 Starogard Gdański
5. Kamila Kiedrowska (1995) 21:33 GKS Cartusia
6. Kamila Reymus (1990) 22:53 MKS Ocypel

Dzieci chłopcy:
1. Dominik Pieniaszek
2. Oskar Klein
3. Patryk Spierawka

Dzieci dziewczęta:
1. Wiktoria Wierzba
2. Patrycja Cejrowska
3. Weronika Laskowska


altZa miejsca I-III zawodnicy otrzymali puchary i upominki Urzędu Miasta Starogardu Gdańskiego oraz sponsorów, a wszyscy uczestnicy biegu głównego wzięli też udział w losowaniu 12 atrakcyjnych nagród rzeczowych. Organizatorem crossu był Kociewski Klub Biegacza Starogard Gdański, a współorganizatorami: Urząd Gminy w Starogardzie Gd,, Grodzisko w Owidzu, Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gd, oraz Technikum im Gen. Józefa Hallera w Owidzu.


Te biegowe zawody były doskonałą promocją owidzkiego grodziska i jego uroczych okolic oraz dobrą wizytówką Kociewskiego Klubu Biegacza.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież