Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

I Grodzisko Cross Owidz 5 km - GALERIA

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 września 2013 08:11

Po raz pierwszy w Owidzu koło Starogardu Gdańskiego, w miejscowości gdzie niedawno oddano do użytku zrekonstruowane zabytkowe grodzisko, 22 września (niedziela) rozegrany został biegowy cross na długości 5 km. Idea jego zorganizowania, pod nazwą Grodzisko Cross 5 km, zrodziła się w głowie Janusza Nowaka, wieloletniego trenera lekkoatletyki z Kociewskiego Klubu Biegacza, który przed laty był też twórcą i organizatorem Biegu Kociewskiego.


GALERIA

Już od kilku lat przyświecała mu myśl przeprowadzenia w tym przepięknym środowisku naturalnym biegu terenowego dla dorosłych na 5 km i oddzielnie dla dzieci do lat 14-tu na dystansie 600 m.  


Warto wspomnieć, że w okolicznych lasach starogardzcy lekkoatleci budowali swoją kondycję i najlepszą formę sportową. Przed laty biegaczki i biegacze, reprezentanci Polski to Renata Pętlinowska maratonka, Maria Chwaszczyńska mistrzyni Polski seniorek na 3 km, Celina Weisbrodt wicemistrzyni Polski juniorek w przełajach, Mariusz Kiełpiński reprezentant Polski na 3 km z przeszkodami, Ryszard Dusowski maratończyk, Dariusz Ossowski brązowy medalista MP w półmaratonie, Celestyna Kulas czołowa juniorka kraju, Lucyna Pączek maratonka, Joanna Szurgot kadrowiczka juniorek w biegach średnich i wielu innych, którzy sławili kociewski region. Swoje pierwsze lata kariery w byłym Agro Kociewie stawiał Grzegorz Gajdus później czołowy maratończyk świata. Również sprinterzy szlifowali kondycję w pobliskich lasach. Z tych najbardziej znanych to Czesław Prądzyński sprinter, finalista mistrzostw świata w Helsinkach z 1983 roku. bracia Ryszard i Kazimierz Sadkowscy czołowi sprinterzy Pomorza.


altKociewski Klub Biegacza jest kontynuatorem tych jakże bogatych tradycji lekkoatletycznych w Starogardzie Gdańskim. Klub powstał przed czterema laty, kiedy to po rozpadzie się Agro Kociewie, trener Janusz Nowak (obecny wiceprezes KKB) zorganizował sekcję biegaczy przy Stowarzyszeniu Amor Omnia nie będącą wówczas jeszcze samodzielnym podmiotem. Od grudnia 2012 roku Kociewski Klub Biegacza jest pełnoprawnym stowarzyszeniem sportowym zarejestrowanym w starostwie powiatowym.


altKociewski Klub Biegacza w swojej krótkiej historii może pochwalić się przede wszystkim medalem na Przełajowych Mistrzostwach Polski w Zamościu w 2011 roku Mateusza Niemczyka oraz tegorocznym drużynowym sukcesem w głośnym Orlen Warsow Marathon, w którym biegacze KKB zajęli IV miejsce, przy czym warto zaznaczyć, że sklasyfikowano kilkadziesiąt drużyn.


Obecnie najlepszą zawodniczką klubu jest Weronika Wójcik, która w swojej karierze wygrała wiele ogólnopolskich biegów ulicznych. Wielokrotnie też w prestiżowym biegu w Gdyni zajmowała miejsca na podium. W pół maratonie posiada pierwszą klasę sportową.


Obecnie klub zajmuje się szkoleniem lekkoatletów, generalnie w biegach średnich. Praca sekcji opiera się na dwóch szkoleniowcach: Kazimierza Sadkowskiego i Janusza Nowaka, szkolących przede wszystkim młodych adeptów królowej sportu  jaką jest lekkoatletyka. Klub szkoli również tych nieco starszych, którzy zarazili się pasją biegania. Klub zaprasza do siebie na wspólne treningi i wyjazdy na zawody. Dni kontaktowe to poniedziałki i środy, na stadionie OSiR w godz 16-18,00.


altPrezesem klubu jest niedawno wybrany Wiesław Sosnowski (ur. 1972 r.), który jest też czynnym biegaczem, zawodnikiem KKB. To on może się pochwalić całkiem przyzwoitymi wynikami, zwłaszcza w maratonach, których ma już sporo na swoim koncie, z rekordem życiowym 2h27min. Za tydzień w niedzielę 29 września wystartuje on w maratonie berlińskim będącym jednym z największych maratonów świata. Startuje w nim bagatela... 40 tysięcy zawodników. Co ciekawe, że chętnych udziału w tym maratonie było znacznie więcej.


Prezes Sosnowski pobiegł również w tym organizowanym po raz pierwszy w Owidzu biegu, którego trasa prowadziła wokół grodziska i pobliskiego lasu. Ten bieg, jak nam powiedział, tuż przed berlińskim maratonem, potraktował nieco ulgowo, tak tylko dla przetarcia. Zajął w nim 8 miejsce z czasem 17:51 min.


alt


Pozostałe wyniku biegu:
Mężczyźni:
1. Mateusz Niemczyk (1952) 15:27 KKB Starogard
2. Patryk Sowiński (1996) 15:38 MKS Sambor Tczew
3. Wojciech Braun (1995) 16:06 LLKS Smętowo
4. Dawid Kurszewski (1995) 16:56 KKB Starogard
5. Robert Burczyk (1994) 17:04 KKB Starogard
6. Jan Gembicki (1986) 17:32 LKS Zantyr Sztum


altKobiety:
1. Dominika Nowakowska (1985) 17:07 LLKS Smętowo
2. Weronika Wójcik (1989) 18:45 KKB Starogard
3. Magdalena Gdańska (1973) 20:07 MKS Fighter Bukowin
4. Wiktoria Wierzba (1999) 21:10 Starogard Gdański
5. Kamila Kiedrowska (1995) 21:33 GKS Cartusia
6. Kamila Reymus (1990) 22:53 MKS Ocypel

Dzieci chłopcy:
1. Dominik Pieniaszek
2. Oskar Klein
3. Patryk Spierawka

Dzieci dziewczęta:
1. Wiktoria Wierzba
2. Patrycja Cejrowska
3. Weronika Laskowska


altZa miejsca I-III zawodnicy otrzymali puchary i upominki Urzędu Miasta Starogardu Gdańskiego oraz sponsorów, a wszyscy uczestnicy biegu głównego wzięli też udział w losowaniu 12 atrakcyjnych nagród rzeczowych. Organizatorem crossu był Kociewski Klub Biegacza Starogard Gdański, a współorganizatorami: Urząd Gminy w Starogardzie Gd,, Grodzisko w Owidzu, Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gd, oraz Technikum im Gen. Józefa Hallera w Owidzu.


Te biegowe zawody były doskonałą promocją owidzkiego grodziska i jego uroczych okolic oraz dobrą wizytówką Kociewskiego Klubu Biegacza.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież