Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
sobota, 20 kwietnia 2024 20:28
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
W niedzielę o godz. 14.00 w Ostrowie rozpocznie się mecz 2. kolejki
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
sobota, 20 kwietnia 2024 19:14
Lechia wykonała kolejny krok do powrotu do ekstraklasy
Kolejne trzy punkty i kolejny krok Lechii do ekstraklasy.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Ciemności kryją ziemię
środa, 17 kwietnia 2024 14:01
Ciemności kryją ziemię
Od pierwszych chwil ciemność, a właściwie półmrok towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

I Grodzisko Cross Owidz 5 km - GALERIA

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 września 2013 08:11

Po raz pierwszy w Owidzu koło Starogardu Gdańskiego, w miejscowości gdzie niedawno oddano do użytku zrekonstruowane zabytkowe grodzisko, 22 września (niedziela) rozegrany został biegowy cross na długości 5 km. Idea jego zorganizowania, pod nazwą Grodzisko Cross 5 km, zrodziła się w głowie Janusza Nowaka, wieloletniego trenera lekkoatletyki z Kociewskiego Klubu Biegacza, który przed laty był też twórcą i organizatorem Biegu Kociewskiego.


GALERIA

Już od kilku lat przyświecała mu myśl przeprowadzenia w tym przepięknym środowisku naturalnym biegu terenowego dla dorosłych na 5 km i oddzielnie dla dzieci do lat 14-tu na dystansie 600 m.  


Warto wspomnieć, że w okolicznych lasach starogardzcy lekkoatleci budowali swoją kondycję i najlepszą formę sportową. Przed laty biegaczki i biegacze, reprezentanci Polski to Renata Pętlinowska maratonka, Maria Chwaszczyńska mistrzyni Polski seniorek na 3 km, Celina Weisbrodt wicemistrzyni Polski juniorek w przełajach, Mariusz Kiełpiński reprezentant Polski na 3 km z przeszkodami, Ryszard Dusowski maratończyk, Dariusz Ossowski brązowy medalista MP w półmaratonie, Celestyna Kulas czołowa juniorka kraju, Lucyna Pączek maratonka, Joanna Szurgot kadrowiczka juniorek w biegach średnich i wielu innych, którzy sławili kociewski region. Swoje pierwsze lata kariery w byłym Agro Kociewie stawiał Grzegorz Gajdus później czołowy maratończyk świata. Również sprinterzy szlifowali kondycję w pobliskich lasach. Z tych najbardziej znanych to Czesław Prądzyński sprinter, finalista mistrzostw świata w Helsinkach z 1983 roku. bracia Ryszard i Kazimierz Sadkowscy czołowi sprinterzy Pomorza.


altKociewski Klub Biegacza jest kontynuatorem tych jakże bogatych tradycji lekkoatletycznych w Starogardzie Gdańskim. Klub powstał przed czterema laty, kiedy to po rozpadzie się Agro Kociewie, trener Janusz Nowak (obecny wiceprezes KKB) zorganizował sekcję biegaczy przy Stowarzyszeniu Amor Omnia nie będącą wówczas jeszcze samodzielnym podmiotem. Od grudnia 2012 roku Kociewski Klub Biegacza jest pełnoprawnym stowarzyszeniem sportowym zarejestrowanym w starostwie powiatowym.


altKociewski Klub Biegacza w swojej krótkiej historii może pochwalić się przede wszystkim medalem na Przełajowych Mistrzostwach Polski w Zamościu w 2011 roku Mateusza Niemczyka oraz tegorocznym drużynowym sukcesem w głośnym Orlen Warsow Marathon, w którym biegacze KKB zajęli IV miejsce, przy czym warto zaznaczyć, że sklasyfikowano kilkadziesiąt drużyn.


Obecnie najlepszą zawodniczką klubu jest Weronika Wójcik, która w swojej karierze wygrała wiele ogólnopolskich biegów ulicznych. Wielokrotnie też w prestiżowym biegu w Gdyni zajmowała miejsca na podium. W pół maratonie posiada pierwszą klasę sportową.


Obecnie klub zajmuje się szkoleniem lekkoatletów, generalnie w biegach średnich. Praca sekcji opiera się na dwóch szkoleniowcach: Kazimierza Sadkowskiego i Janusza Nowaka, szkolących przede wszystkim młodych adeptów królowej sportu  jaką jest lekkoatletyka. Klub szkoli również tych nieco starszych, którzy zarazili się pasją biegania. Klub zaprasza do siebie na wspólne treningi i wyjazdy na zawody. Dni kontaktowe to poniedziałki i środy, na stadionie OSiR w godz 16-18,00.


altPrezesem klubu jest niedawno wybrany Wiesław Sosnowski (ur. 1972 r.), który jest też czynnym biegaczem, zawodnikiem KKB. To on może się pochwalić całkiem przyzwoitymi wynikami, zwłaszcza w maratonach, których ma już sporo na swoim koncie, z rekordem życiowym 2h27min. Za tydzień w niedzielę 29 września wystartuje on w maratonie berlińskim będącym jednym z największych maratonów świata. Startuje w nim bagatela... 40 tysięcy zawodników. Co ciekawe, że chętnych udziału w tym maratonie było znacznie więcej.


Prezes Sosnowski pobiegł również w tym organizowanym po raz pierwszy w Owidzu biegu, którego trasa prowadziła wokół grodziska i pobliskiego lasu. Ten bieg, jak nam powiedział, tuż przed berlińskim maratonem, potraktował nieco ulgowo, tak tylko dla przetarcia. Zajął w nim 8 miejsce z czasem 17:51 min.


alt


Pozostałe wyniku biegu:
Mężczyźni:
1. Mateusz Niemczyk (1952) 15:27 KKB Starogard
2. Patryk Sowiński (1996) 15:38 MKS Sambor Tczew
3. Wojciech Braun (1995) 16:06 LLKS Smętowo
4. Dawid Kurszewski (1995) 16:56 KKB Starogard
5. Robert Burczyk (1994) 17:04 KKB Starogard
6. Jan Gembicki (1986) 17:32 LKS Zantyr Sztum


altKobiety:
1. Dominika Nowakowska (1985) 17:07 LLKS Smętowo
2. Weronika Wójcik (1989) 18:45 KKB Starogard
3. Magdalena Gdańska (1973) 20:07 MKS Fighter Bukowin
4. Wiktoria Wierzba (1999) 21:10 Starogard Gdański
5. Kamila Kiedrowska (1995) 21:33 GKS Cartusia
6. Kamila Reymus (1990) 22:53 MKS Ocypel

Dzieci chłopcy:
1. Dominik Pieniaszek
2. Oskar Klein
3. Patryk Spierawka

Dzieci dziewczęta:
1. Wiktoria Wierzba
2. Patrycja Cejrowska
3. Weronika Laskowska


altZa miejsca I-III zawodnicy otrzymali puchary i upominki Urzędu Miasta Starogardu Gdańskiego oraz sponsorów, a wszyscy uczestnicy biegu głównego wzięli też udział w losowaniu 12 atrakcyjnych nagród rzeczowych. Organizatorem crossu był Kociewski Klub Biegacza Starogard Gdański, a współorganizatorami: Urząd Gminy w Starogardzie Gd,, Grodzisko w Owidzu, Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gd, oraz Technikum im Gen. Józefa Hallera w Owidzu.


Te biegowe zawody były doskonałą promocją owidzkiego grodziska i jego uroczych okolic oraz dobrą wizytówką Kociewskiego Klubu Biegacza.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież