Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

I Grodzisko Cross Owidz 5 km - GALERIA

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 września 2013 08:11

Po raz pierwszy w Owidzu koło Starogardu Gdańskiego, w miejscowości gdzie niedawno oddano do użytku zrekonstruowane zabytkowe grodzisko, 22 września (niedziela) rozegrany został biegowy cross na długości 5 km. Idea jego zorganizowania, pod nazwą Grodzisko Cross 5 km, zrodziła się w głowie Janusza Nowaka, wieloletniego trenera lekkoatletyki z Kociewskiego Klubu Biegacza, który przed laty był też twórcą i organizatorem Biegu Kociewskiego.


GALERIA

Już od kilku lat przyświecała mu myśl przeprowadzenia w tym przepięknym środowisku naturalnym biegu terenowego dla dorosłych na 5 km i oddzielnie dla dzieci do lat 14-tu na dystansie 600 m.  


Warto wspomnieć, że w okolicznych lasach starogardzcy lekkoatleci budowali swoją kondycję i najlepszą formę sportową. Przed laty biegaczki i biegacze, reprezentanci Polski to Renata Pętlinowska maratonka, Maria Chwaszczyńska mistrzyni Polski seniorek na 3 km, Celina Weisbrodt wicemistrzyni Polski juniorek w przełajach, Mariusz Kiełpiński reprezentant Polski na 3 km z przeszkodami, Ryszard Dusowski maratończyk, Dariusz Ossowski brązowy medalista MP w półmaratonie, Celestyna Kulas czołowa juniorka kraju, Lucyna Pączek maratonka, Joanna Szurgot kadrowiczka juniorek w biegach średnich i wielu innych, którzy sławili kociewski region. Swoje pierwsze lata kariery w byłym Agro Kociewie stawiał Grzegorz Gajdus później czołowy maratończyk świata. Również sprinterzy szlifowali kondycję w pobliskich lasach. Z tych najbardziej znanych to Czesław Prądzyński sprinter, finalista mistrzostw świata w Helsinkach z 1983 roku. bracia Ryszard i Kazimierz Sadkowscy czołowi sprinterzy Pomorza.


altKociewski Klub Biegacza jest kontynuatorem tych jakże bogatych tradycji lekkoatletycznych w Starogardzie Gdańskim. Klub powstał przed czterema laty, kiedy to po rozpadzie się Agro Kociewie, trener Janusz Nowak (obecny wiceprezes KKB) zorganizował sekcję biegaczy przy Stowarzyszeniu Amor Omnia nie będącą wówczas jeszcze samodzielnym podmiotem. Od grudnia 2012 roku Kociewski Klub Biegacza jest pełnoprawnym stowarzyszeniem sportowym zarejestrowanym w starostwie powiatowym.


altKociewski Klub Biegacza w swojej krótkiej historii może pochwalić się przede wszystkim medalem na Przełajowych Mistrzostwach Polski w Zamościu w 2011 roku Mateusza Niemczyka oraz tegorocznym drużynowym sukcesem w głośnym Orlen Warsow Marathon, w którym biegacze KKB zajęli IV miejsce, przy czym warto zaznaczyć, że sklasyfikowano kilkadziesiąt drużyn.


Obecnie najlepszą zawodniczką klubu jest Weronika Wójcik, która w swojej karierze wygrała wiele ogólnopolskich biegów ulicznych. Wielokrotnie też w prestiżowym biegu w Gdyni zajmowała miejsca na podium. W pół maratonie posiada pierwszą klasę sportową.


Obecnie klub zajmuje się szkoleniem lekkoatletów, generalnie w biegach średnich. Praca sekcji opiera się na dwóch szkoleniowcach: Kazimierza Sadkowskiego i Janusza Nowaka, szkolących przede wszystkim młodych adeptów królowej sportu  jaką jest lekkoatletyka. Klub szkoli również tych nieco starszych, którzy zarazili się pasją biegania. Klub zaprasza do siebie na wspólne treningi i wyjazdy na zawody. Dni kontaktowe to poniedziałki i środy, na stadionie OSiR w godz 16-18,00.


altPrezesem klubu jest niedawno wybrany Wiesław Sosnowski (ur. 1972 r.), który jest też czynnym biegaczem, zawodnikiem KKB. To on może się pochwalić całkiem przyzwoitymi wynikami, zwłaszcza w maratonach, których ma już sporo na swoim koncie, z rekordem życiowym 2h27min. Za tydzień w niedzielę 29 września wystartuje on w maratonie berlińskim będącym jednym z największych maratonów świata. Startuje w nim bagatela... 40 tysięcy zawodników. Co ciekawe, że chętnych udziału w tym maratonie było znacznie więcej.


Prezes Sosnowski pobiegł również w tym organizowanym po raz pierwszy w Owidzu biegu, którego trasa prowadziła wokół grodziska i pobliskiego lasu. Ten bieg, jak nam powiedział, tuż przed berlińskim maratonem, potraktował nieco ulgowo, tak tylko dla przetarcia. Zajął w nim 8 miejsce z czasem 17:51 min.


alt


Pozostałe wyniku biegu:
Mężczyźni:
1. Mateusz Niemczyk (1952) 15:27 KKB Starogard
2. Patryk Sowiński (1996) 15:38 MKS Sambor Tczew
3. Wojciech Braun (1995) 16:06 LLKS Smętowo
4. Dawid Kurszewski (1995) 16:56 KKB Starogard
5. Robert Burczyk (1994) 17:04 KKB Starogard
6. Jan Gembicki (1986) 17:32 LKS Zantyr Sztum


altKobiety:
1. Dominika Nowakowska (1985) 17:07 LLKS Smętowo
2. Weronika Wójcik (1989) 18:45 KKB Starogard
3. Magdalena Gdańska (1973) 20:07 MKS Fighter Bukowin
4. Wiktoria Wierzba (1999) 21:10 Starogard Gdański
5. Kamila Kiedrowska (1995) 21:33 GKS Cartusia
6. Kamila Reymus (1990) 22:53 MKS Ocypel

Dzieci chłopcy:
1. Dominik Pieniaszek
2. Oskar Klein
3. Patryk Spierawka

Dzieci dziewczęta:
1. Wiktoria Wierzba
2. Patrycja Cejrowska
3. Weronika Laskowska


altZa miejsca I-III zawodnicy otrzymali puchary i upominki Urzędu Miasta Starogardu Gdańskiego oraz sponsorów, a wszyscy uczestnicy biegu głównego wzięli też udział w losowaniu 12 atrakcyjnych nagród rzeczowych. Organizatorem crossu był Kociewski Klub Biegacza Starogard Gdański, a współorganizatorami: Urząd Gminy w Starogardzie Gd,, Grodzisko w Owidzu, Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gd, oraz Technikum im Gen. Józefa Hallera w Owidzu.


Te biegowe zawody były doskonałą promocją owidzkiego grodziska i jego uroczych okolic oraz dobrą wizytówką Kociewskiego Klubu Biegacza.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież