Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nie jestem tu ostatni raz - po meczu z Lokomotiwem

altW ostatnim meczu sezonu żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże pokonali na swoim torze Lokomotiv Daugavpils 55:35. Był to ostatni mecz w karierze Magnusa Zetterstroema i jak się okazało ostatni mecz jako trenera gdańskiej Grzegorza Dzikowskiego. Co mieli do powiedzenia po meczu jego bohaterowie?


Nikołaj Kokin (trener Lokomotivu): Przed tym meczem sytuacja w tabeli była już jasna i przyjechaliśmy w krajowym składzie. Chcemy sprawdzić wszystkich młodych zawodników. Przed nami finały i trzeba zobaczyć który junior jest w lepszej dyspozycji. To bardzo młodzi zawodnicy i to dla nich znakomite doświadczenie.

Andrzej Lebiediew (Lokomotiv Daugavpils): Było to spotkanie na plus dla naszej drużyny. Obroniliśmy bonus, a jechaliśmy okrojonym składem. Pojeździli młodzi chłopacy, którzy nabrali ważne doświadczenie. Pogoda była dobra i jestem zadowolony. Nie patrzę na to czy możemy awansować, czy nie. Jesteśmy sportowcami, mamy sportową agresję i chcemy zwycięstw. Zamykamy oczy i robimy swoje. Będziemy walczyć o zwycięstwo.

Grzegorz Dzikowski (trener Renault Zdunek Wybrzeża): Przebudziliśmy się w końcówce sezonu, ale lepiej późno, niż wcale. Cieszmy się z tego, że forma przyszła na sam koniec i okazało się jaka jest wartość drużyny. Nie jechaliśmy o bonus, ale po 10. biegu wytworzyła się sytuacja, w której pojawiła się szansa. Mecz z Lokomotivem był ciekawy. W przyjaznej, sportowej atmosferze było dużo mijanek i walki na torze. Szkoda, że Magnus Zetterstroem odniósł kontuzję w ostatnim swoim biegu. Ma problemy z kciukiem, ale myślę że nie ma poważnej kontuzji, bo opuchlizna nie jest tak duża. Kończę współprace z gdańską drużyną. To obopólna decyzja. Wiadomo było, że wcześniej oddałem się do dyspozycji zarządu, który to przyjął. Jestem trenerem od lat, miałem gorsze zakończenia sezonu. Nie planuję robić sobie żadnej przerwy. Cztery razy przychodziłem do gdańskiego klubu i tyle samo razy startowałem z pozycji minusowej. Byliśmy bez pieniędzy, bez niczego. Jestem dumny z tego, że jak odchodziłem, za każdym razem klub był zawsze stabilny, ułożony i w jakiś sposób gotowy do kolejnego sezonu. Na pewno radziłbym Wybrzeżu zabieganie o Oskara Fajfera, który poradził sobie bardzo dobrze, a miał bardzo ciężki sezon. Przejście z juniora na seniora nie jest łatwe, ale Oskar sobie poradził. Miał problemy ze sprzętem, ale szybko sobie z nimi poradził.

Oskar Fajfer (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk): Chciałbym pogratulować Lokomotivowi, bo wyszarpał nam bonus. Zespół z Daugavpils przyjechał osłabiony, ale trzech seniorów ciągnęło wynik i walczyło do końca. Ja się cieszę z końcówki sezonu. Chcę podziękować panu Ryszardowi Małeckiemu za perfekcyjnie przygotowany silnik. Gdy wszystko jest ok, można się zacząć bawić tym sportem. Zdobyłem komplet z dwoma bonusami. Tak powinna wyglądać jazda. Chciałbym zostać w Wybrzeżu, ale co będzie zobaczymy. Sezon jeszcze trwa, więc nic więcej nie mogę powiedzieć. Jak wszystko przekreślimy grubą krechą, będziemy mogli rozmawiać dalej.

Magnus Zetterstroem (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk): Zawsze bardzo dobrze czułem się w Gdańsku. Czułem, że kibice traktują mnie jak swojego zawodnika. Gdańsk to mój drugi dom. Na pewno nie jestem tu ostatni raz.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież