Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 dwukrotnie pokonany w Toruniu

altDwie porażki ponieśli hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014 w Toruniu. W sobotę gdańszczanie przegrali z Nestą 2:4 (1:0, 1:2, 0:2), a niedzielę ulegli 2:6 (2:0, 0:5, 0:2).

Sobota
Nesta Toruń - MH Automatyka Stoczniowiec 2014 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Bramki:
0:1 Wróbel (7), 0:2 Wrycza (30), 1:2 Dzięgiel (34), 2:2 Minge (37), 3:2 Kalinowski (59), 4:2 Chrzanowski (60)

STOCZNIOWIEC: Kopyciński; Lehmann, Szczerbakow - Wrycza, Wróbel, Ziółkowski; Ruszkowski, Wachowski - Serwiński, Pesta, Stasiewicz; Iwanow, Wróblewski - Sochacki, Krasakiewicz, Kulczyk oraz Puchalski, Urbaniak, Michałkiewicz

Niedziela
Nesta Toruń - MH Automatyka Stoczniowiec 2014 6:2 (0:2, 5:0, 1:0)
Bramki:
0:1 Serwiński (2), 0:2 Wróbel (11-karny), 1:2 Minge (25), 2:2 Dzięgiel (29), 3:2 Chrzanowski (34), 4:2 Dzięgiel - Minge (36), 5:2 Gazda (40), 6:2 Minge (57)

STOCZNIOWIEC: Kopyciński, Szymczewski; Lehmann, Szczerbakow - Wrycza, Wróbel, Ziółkowski; Ruszkowski, Wachowski - Serwiński, Pesta, Stasiewicz; Iwanow, Wróblewski - Sochacki, Krasakiewicz, Kulczyk oraz Puchalski, Urbaniak, Michałkiewicz

Gdańszczanie dobrze zaczynali oba spotkania. W obu prowadzili 2:0. Niestety potem strzelali tylko torunianie. W sobotę MH Automatyka Stoczniowiec 2014 objął prowadzenie w 7 minucie, a w 30 podwyższył na 2:0. Niestety kolejne pół godziny należało do gospodarzy. Lider I ligi najpierw jeszcze w drugiej tercji zdołał wyrównać, a decydujące ciosy zadał w samej końcówce. Gdy wszyscy szykowali się na dogrywkę w 59 minucie torunianie zdobyli bramkę na 3:2. Gdańszczanie próbowali doprowadzić do dogrywki i wycofali bramkarza. Zamiast wyrównania gospodarze zdobyli 4 bramkę.

W niedzielę gdańszczanie prowadzili 2:0 już po 11 minutach. Również w tym wypadku po zdobyciu drugiej bramki gdańska drużyna przestała trafiać. Korzystny wynik utrzymywał się do początku drugiej tercji. Torunianie doprowadzili do remisu w 29 minucie, a w ciągu sześciu ostatnich minut drugiej tercji zdobyli jeszcze trzy bramki i na przerwę przed trzecią odsłoną zjeżdżali z trzema trafieniami więcej.

- Mecze w Toruniu pokazały, że nawet na lodowisku lidera 1 Ligi jesteśmy w stanie nawiązać równorzędną walkę - ocenił Arkadiusz Bruliński, członek zarządu ds. komunikacji Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014/Stoczniowiec 2014. - Zwłaszcza w pierwszym meczu niewiele zabrakło do dogrywki, ponieważ ostatnią bramkę straciliśmy po wycofaniu bramkarza, kiedy próbowaliśmy wyrównać wynik w regularnym czasie gry. Wracamy z Torunia na tarczy, ale z podniesionymi głowami. Wynik w kolejnym dwumeczu w derbach Pomorza jest sprawą otwartą.